Премини към съдържанието
andreas500

Как със една уж "сапунерка" достигнах 103 мегабита (Стария фърмуер е най-хубав!)

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди време бях писал как едвам достигах мизерните 35 мегабита. Рутера беше префлашнат от мен с най-новия си фърмуер. Тествах, настройвах - НИЩО! Честно казано бях флашнал, защото Близу ми правеха проблеми + че някакви шотландци ме флудеха (в логовете го пишеше преди).

Рутера ми е D-Link DIR-600. Пристигна с най-старата версия на фърмуера си - 2.03. Първоначално както казах имах доста големи проблеми. Постянно светваше оранжево LED лапмичката за интернета и спираше. Мислех, че е от модема, но като го махнах беше пак същото, само че по нарядко (Не през 1 минута а примерно през 5-10)

Мина ми през ума да префлашна рутера с най-новата версия на фърмуера си. Така и направих и наистина проблема се оправи, но дойдоха купища други + че интернета повече от 35-40 мегабита не можеше да вдигне, при условие, че моя е 100 мегабита. Самия рутер също е 100 мегабитов. Много се бях ядосал и върнах на стария - шотландците са ме позабравили (пак ме флудят, ама не толкова :D, но проблема си стои със забиването на интернета). Естествено го пренебрегвам, защото когато спре след 1 секунда се връща, така, че не е болка за умиране. Дори в сървърите ми не се усеща изобщо даже тази 1 секунда.

Но ето и най-важното - Интернет-а  е над 100 мегабита вече! Имам и снимка за доказателство. Днес от около 2-3 часа следобяд:

Публикувано изображение

Надявам се вече да сте разбрали, защо имам носталгия по стария фърмуер + че 1 тон глупости (които явно товарят рутера и не може да вдигне скорост) вече ги няма. Като например IPv6? Защо ми е?! Нито го ползвам нито нищо. И още един пример: DDNS - Имам си статично IP - не ми трябва. В стария фърмуер го има, но в изключителна лека форма, а не наблъскана с 32552 опции и отметки.

Надявам се всеки да си е взел поука. Така, че ако имате рутер и работи перфектно - фърмуера не сменяйте! Ако имате проблем сложете най-новата версия, но ако излезе по-голям, сваляйте версии надолу, докато намерите някаква "балансирана" в която няма проблеми, а рутера работи с всичките си възможности на MAX! За мен това е неговият си оригинален фърмуер - 2.03! :)

п.п Бих помолил модераторите да направят темата Важна, за  да може повече хора да я видят и да се поучат от грешките ми.

Запомнете: Ако нещо работи не го пипай! :]

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно. Гледах натоварването на 480MHZ-вото процесорче на рутера. С новия фърмуер беше постоянно на 90%. Е как да се достигнат 100 мегабита така? Със стария - 5-10%. Това какво трябва да значи? Според мен означава, че D-Link малко трябва да си оправят бакиите в новите фърмуери...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не четеш ли? -

...Самия рутер също е 100 мегабитов....

Тоест, всички портове са му по 10/100 (мен 100-то ме интересува специално).

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е идеята на темата да се изфукате със скоростите или с рутера?

Този тест не е реален.

Download Speed: 38395 kbps (4799.4 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 6516 kbps (814.5 KB/sec transfer rate)
1.3.2014 20:53:34

Това е моя резултат, свързан съм безжично през два панела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не четеш ли? -

...Самия рутер също е 100 мегабитов....

Тоест, всички портове са му по 10/100 (мен 100-то ме интересува специално).

Я не ми подскачай. Аз много хубаво чета, ама ти явно си много далеч от някои неща и не си съвсем на ясно. При WAN/LAN и шейп от 100 Mbps + лек моментен флууд (по твой думи) си постигнал по-високи скорости, браво. Ние пък си ядем доматите с колците. Приличаш ми на един системен админ, който наскоро в старанието си да покаже какво може твърдеше, че го флуудят с 1 Gbits при канал 100 Mbps. Но щом вярваш на всичко, което видиш нямам нищо против, особено пък на speedtest-a на Близу, ама все тая. Когато не си съвсем нaясно с някои неща е хубаво, ако някой пита нещо да помислиш защо пита. Аз се опитах да създам диалог, евентуално полезен за всички четящи, щото така или иначе тая тема е лишена от всякакъв смисъл. Не си постигнал научно откритие, като си настроил една домашна сапунерка и си префлашнал фъмуера. Лека вечер! И не си прави труда да отговаряш, защото спора е безсмислен, така или иначе не ме интересува.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.