Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,  

Мисля да си сглобя бюджетен компютър  като няма да играя игри на него  ще го използвам за общи неща(филми, интернет) като има опция да се занимавам web/mobilno  програмиране  като не знам до къде ще стигна, но като ресурс се надявам да ми е достатъчно. 

Конфигурацията е 

Дънна платка Asus A88 A88XM-A, socket FM2+                        

CPU AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black

Рам Kingston HyperX blu 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V

Хард диск WD Син, 1TB, 64MB, 7200 об./мин, SATA 3  

Кутия RAIDMAX Hurricane 2, Черна  

Захранващ блок Inter-Tech Energon 550W

Мрежова карта TP-Link PCI 10/100 Mbps

За първи път ще си сглобявам компютър  може да не е много кадърно, но трябва да се почни от някъде. Приемам корекции по : 

1. Избор на дъно различно вариации на марки цената да не надвишава 120 - 130 лв.   (мисля по някое време да подкарам linux не знам дали има някакво значение за драйверите)

2. Избор на HDD  -  то май си е до партида или бъркам, ако има нещо което може да ме посъветвате тук

3. И най вече тук се надявам да ми дадете съвети за кутия и захранване  като моля не ми предлагайте космически цени и изгъзици, компютъра няма да се ъпгрейдва за напред с друг процесор или видео карта

Мисля, че е това ако съм пропуснал нещо надявам се да го допълните

Крайна цена 720 - 730 лв.

Редактирано от ks0lo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете колко е крайният бюджет.Така както сте го написал,не става ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете колко е крайният бюджет.Така както сте го написал,не става ясно.

общо около 700+ (до 20 и 30 лв.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как виждам нещата аз.

Количка

Обща стойност - 717.70 лв. с ДДС

Добро дъно и процесор,достатъчно мощен за ползване още много време.Бърз хард с три години гаранция.Рам памет със стегнати латенции,достатъчно количество и ще работи в двуканален режим.Захранвнаето е даже доста за тази конфигурация,но пък е чудесно.Семпла и добра кутия.
Ще трябва да си предвидите и 25-30 лв за доставката.

п.п.Даже може да замените дъното с това,което е по-добро и не толкова орязано...ASROCK B85M-HDS /1150
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е карта с бавната ДДР3? И за какво изобщо му е външна карта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния процесор който съм избрал не е ли удачен ? предложение за дъно към него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е карта с бавната ДДР3? И за какво изобщо му е външна карта?

И вграденото ще му върши работа, това е само различно предложение в което за 15лв отгоре се взима външно видео.

В този процесор няма вградена, затова е с външна.

Прав си за ддр3, леко недоглеждане (редактирано е), но и тя ще му върши работа щом няма да играе.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вграденото ще му върши работа, това е само предложение,

В този процесор няма вградена, затова е с външна.

Прав си за ддр3, но той не му трябва за тежки игри.

Даже е казал,че изобщо няма да играе игри.Ами ще гледа филми и ще ровичка в нета.и евентуално и малко програмиране ще има.За тази цел и един Пентиум даже ще му свърши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка -   Под въпрос                

CPU AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black

Рам Kingston HyperX blu 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V

Хард диск Seagate 1TB SATA 6G/7200/64/3Y WARR  

Кутия COOLERMASTER N200 CMN200 black  

Захранващ блок Fortron Rider 550 Bronze

Мрежова карта TP-Link PCI 10/100 Mbps                      

Така не става ли без дъното ги изкарвам  564 лв.  + дъно,  може и да останат пари за още 1 рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странна памет си избрал. 1600Mhz 1.65v. Или е много стара или не знам какво. Гледай да е на 1.5V. По изгоден процесор е http://nikem-bg.net/computer-components/A10-6790k-4.3GH-FM2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелският процесор, който са ви предложили е доста по-добър, но с малко по-слабо вградено видео. Когато няма да играете игри е далеч по-добрия избор. Освен това ще имате по-малки сметки за ток - интелският процесор е по-икономичен. ПС Дъното, което ще си купите вероятно има мрежова карта, така че тази вероятно е излишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6800К е по-бавен(осезаемо в някои случаи), по-лаком и по-топъл от i3-4xxx. Предимството му е вграденото видео с прилична производителност, но за гореспоменатите дейности това е излишно, а за да покаже добра производителност трябва да се окомплектова с бърза DDR3 памет. При теб това е абсолютно ненужно и за това по-добре избери конфигурация с Haswell процесор. Ето предложение от мен:

количка

GB B85M-HD3 /1150G3220 3GHZ/3M/BOX/11502х4GB DDR3 1600 GEIL /BULKA-DATA SSD SX900 64GB SATA32TB SEAGATE ST2000DM001 64MBCORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052CM N200 BLACK /USB3 /NO PSUОбща стойност - 706.13 лв. с ДДС

Сложил съм SSD и голям 2ТБ диск, малко по-слаб спрямо другите предложения процесор, но предостатъчен за всякакви домашни дейности и качествено захранване, без да се изсилваш с напълно ненужни мощности. Наскоро отварях един компютър HP с Core i5-2500, 8GB RAM, 2TB диск и видеокарта GT530 4GB(не питайте, някаква странна приумица на HP) и захранването, което са преценили да сложат беше 262W. Консумацията от контакта при пълно натоварване не минава 150W, така че смятай с още по-икономичните Хазуел-и каква ще е консумацията и на колко процента от номиналната си мощност би работило едно 500W захранване. КПД-то му отива на кино.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже е казал,че изобщо няма да играе игри.Ами ще гледа филми и ще ровичка в нета.и евентуално и малко програмиране ще има.За тази цел и един Пентиум даже ще му свърши работа.

Прочетах добре за какво му трябва. Харесва ми твоето предложение, просто давам още един вариант с външно видео.

По-тази логика, (че и Пентиум ще му върши работа) може да се каже, че и 300W FSP ще му е достатъчен но ти си предложил 550W RIDER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Никем ми го асемблират  слагат ли лепенки на кутията и как става гаранционното обслужване защото не съм от София и ако трябва да изпращам по куриерска фирма цялата машина много дебело излиза. А доставката при поръчка покриват ли я ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Никем ми го асемблират  слагат ли лепенки на кутията и как става гаранционното обслужване защото не съм от София и ако трябва да изпращам по куриерска фирма цялата машина много дебело излиза. А доставката при поръчка покриват ли я ? 

Не слагат лепенки.Получавате си гаранция за всяка част поотделно.Така че,техническото обслужване,профилактиките и други подобни можете да си ги правите и в домашни условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как виждам нещата аз.

Количка

Обща стойност - 717.70 лв. с ДДС

Добро дъно и процесор,достатъчно мощен за ползване още много време.Бърз хард с три години гаранция.Рам памет със стегнати латенции,достатъчно количество и ще работи в двуканален режим.Захранвнаето е даже доста за тази конфигурация,но пък е чудесно.Семпла и добра кутия.
Ще трябва да си предвидите и 25-30 лв за доставката.

п.п.Даже може да замените дъното с това,което е по-добро и не толкова орязано...ASROCK B85M-HDS /1150

Струва ли си да сложа   i5-4440  или е безсмислено  за моя случай ? някак си  мисля да си взема нещо възможно най-добро (според парите който имам) и да не го пипам (ъпдейтвам)  както стана със стария ми  използвах го 7 години и половина. 
Относно дъната който сте предложи ли каква е разликата(орязването) и можете ли да предложете вариант за икономично захранване
Редактирано от ks0lo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай предложението на многоуважаемият Людмил.Особено с това ССД ще върви доста бързо.Пък след време просто слагаш някой многоядрен процесор за същият сокет и си свиркаш.Тогава ще са по-евтини,защото ще се намират само на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай предложението на SLI. Единствения минус е, че ще трябва да платиш 2 доставки. ( тази от еМаг е безплатна ), но явно излиза по-евтино така, но пък е най-добрата конфигурация.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната оферта ми харесва :)  а захранването достатъчно ли ще е ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.