Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,  

Мисля да си сглобя бюджетен компютър  като няма да играя игри на него  ще го използвам за общи неща(филми, интернет) като има опция да се занимавам web/mobilno  програмиране  като не знам до къде ще стигна, но като ресурс се надявам да ми е достатъчно. 

Конфигурацията е 

Дънна платка Asus A88 A88XM-A, socket FM2+                        

CPU AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black

Рам Kingston HyperX blu 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V

Хард диск WD Син, 1TB, 64MB, 7200 об./мин, SATA 3  

Кутия RAIDMAX Hurricane 2, Черна  

Захранващ блок Inter-Tech Energon 550W

Мрежова карта TP-Link PCI 10/100 Mbps

За първи път ще си сглобявам компютър  може да не е много кадърно, но трябва да се почни от някъде. Приемам корекции по : 

1. Избор на дъно различно вариации на марки цената да не надвишава 120 - 130 лв.   (мисля по някое време да подкарам linux не знам дали има някакво значение за драйверите)

2. Избор на HDD  -  то май си е до партида или бъркам, ако има нещо което може да ме посъветвате тук

3. И най вече тук се надявам да ми дадете съвети за кутия и захранване  като моля не ми предлагайте космически цени и изгъзици, компютъра няма да се ъпгрейдва за напред с друг процесор или видео карта

Мисля, че е това ако съм пропуснал нещо надявам се да го допълните

Крайна цена 720 - 730 лв.

Редактирано от ks0lo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете колко е крайният бюджет.Така както сте го написал,не става ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете колко е крайният бюджет.Така както сте го написал,не става ясно.

общо около 700+ (до 20 и 30 лв.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как виждам нещата аз.

Количка

Обща стойност - 717.70 лв. с ДДС

Добро дъно и процесор,достатъчно мощен за ползване още много време.Бърз хард с три години гаранция.Рам памет със стегнати латенции,достатъчно количество и ще работи в двуканален режим.Захранвнаето е даже доста за тази конфигурация,но пък е чудесно.Семпла и добра кутия.
Ще трябва да си предвидите и 25-30 лв за доставката.

п.п.Даже може да замените дъното с това,което е по-добро и не толкова орязано...ASROCK B85M-HDS /1150
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е карта с бавната ДДР3? И за какво изобщо му е външна карта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния процесор който съм избрал не е ли удачен ? предложение за дъно към него ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво му е карта с бавната ДДР3? И за какво изобщо му е външна карта?

И вграденото ще му върши работа, това е само различно предложение в което за 15лв отгоре се взима външно видео.

В този процесор няма вградена, затова е с външна.

Прав си за ддр3, леко недоглеждане (редактирано е), но и тя ще му върши работа щом няма да играе.

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вграденото ще му върши работа, това е само предложение,

В този процесор няма вградена, затова е с външна.

Прав си за ддр3, но той не му трябва за тежки игри.

Даже е казал,че изобщо няма да играе игри.Ами ще гледа филми и ще ровичка в нета.и евентуално и малко програмиране ще има.За тази цел и един Пентиум даже ще му свърши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънна платка -   Под въпрос                

CPU AMD A10 X4 6800K, 4.10GHz, Socket FM2, Box, Black

Рам Kingston HyperX blu 4GB, DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V

Хард диск Seagate 1TB SATA 6G/7200/64/3Y WARR  

Кутия COOLERMASTER N200 CMN200 black  

Захранващ блок Fortron Rider 550 Bronze

Мрежова карта TP-Link PCI 10/100 Mbps                      

Така не става ли без дъното ги изкарвам  564 лв.  + дъно,  може и да останат пари за още 1 рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много странна памет си избрал. 1600Mhz 1.65v. Или е много стара или не знам какво. Гледай да е на 1.5V. По изгоден процесор е http://nikem-bg.net/computer-components/A10-6790k-4.3GH-FM2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интелският процесор, който са ви предложили е доста по-добър, но с малко по-слабо вградено видео. Когато няма да играете игри е далеч по-добрия избор. Освен това ще имате по-малки сметки за ток - интелският процесор е по-икономичен. ПС Дъното, което ще си купите вероятно има мрежова карта, така че тази вероятно е излишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рам-а е подарък към процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6800К е по-бавен(осезаемо в някои случаи), по-лаком и по-топъл от i3-4xxx. Предимството му е вграденото видео с прилична производителност, но за гореспоменатите дейности това е излишно, а за да покаже добра производителност трябва да се окомплектова с бърза DDR3 памет. При теб това е абсолютно ненужно и за това по-добре избери конфигурация с Haswell процесор. Ето предложение от мен:

количка

GB B85M-HD3 /1150G3220 3GHZ/3M/BOX/11502х4GB DDR3 1600 GEIL /BULKA-DATA SSD SX900 64GB SATA32TB SEAGATE ST2000DM001 64MBCORSAIR 350W VS350W VS CP-9020052CM N200 BLACK /USB3 /NO PSUОбща стойност - 706.13 лв. с ДДС

Сложил съм SSD и голям 2ТБ диск, малко по-слаб спрямо другите предложения процесор, но предостатъчен за всякакви домашни дейности и качествено захранване, без да се изсилваш с напълно ненужни мощности. Наскоро отварях един компютър HP с Core i5-2500, 8GB RAM, 2TB диск и видеокарта GT530 4GB(не питайте, някаква странна приумица на HP) и захранването, което са преценили да сложат беше 262W. Консумацията от контакта при пълно натоварване не минава 150W, така че смятай с още по-икономичните Хазуел-и каква ще е консумацията и на колко процента от номиналната си мощност би работило едно 500W захранване. КПД-то му отива на кино.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже е казал,че изобщо няма да играе игри.Ами ще гледа филми и ще ровичка в нета.и евентуално и малко програмиране ще има.За тази цел и един Пентиум даже ще му свърши работа.

Прочетах добре за какво му трябва. Харесва ми твоето предложение, просто давам още един вариант с външно видео.

По-тази логика, (че и Пентиум ще му върши работа) може да се каже, че и 300W FSP ще му е достатъчен но ти си предложил 550W RIDER.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Никем ми го асемблират  слагат ли лепенки на кутията и как става гаранционното обслужване защото не съм от София и ако трябва да изпращам по куриерска фирма цялата машина много дебело излиза. А доставката при поръчка покриват ли я ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако Никем ми го асемблират  слагат ли лепенки на кутията и как става гаранционното обслужване защото не съм от София и ако трябва да изпращам по куриерска фирма цялата машина много дебело излиза. А доставката при поръчка покриват ли я ? 

Не слагат лепенки.Получавате си гаранция за всяка част поотделно.Така че,техническото обслужване,профилактиките и други подобни можете да си ги правите и в домашни условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как виждам нещата аз.

Количка

Обща стойност - 717.70 лв. с ДДС

Добро дъно и процесор,достатъчно мощен за ползване още много време.Бърз хард с три години гаранция.Рам памет със стегнати латенции,достатъчно количество и ще работи в двуканален режим.Захранвнаето е даже доста за тази конфигурация,но пък е чудесно.Семпла и добра кутия.
Ще трябва да си предвидите и 25-30 лв за доставката.

п.п.Даже може да замените дъното с това,което е по-добро и не толкова орязано...ASROCK B85M-HDS /1150

Струва ли си да сложа   i5-4440  или е безсмислено  за моя случай ? някак си  мисля да си взема нещо възможно най-добро (според парите който имам) и да не го пипам (ъпдейтвам)  както стана със стария ми  използвах го 7 години и половина. 
Относно дъната който сте предложи ли каква е разликата(орязването) и можете ли да предложете вариант за икономично захранване
Редактирано от ks0lo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай предложението на многоуважаемият Людмил.Особено с това ССД ще върви доста бързо.Пък след време просто слагаш някой многоядрен процесор за същият сокет и си свиркаш.Тогава ще са по-евтини,защото ще се намират само на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай предложението на SLI. Единствения минус е, че ще трябва да платиш 2 доставки. ( тази от еМаг е безплатна ), но явно излиза по-евтино така, но пък е най-добрата конфигурация.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последната оферта ми харесва :)  а захранването достатъчно ли ще е ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

повече от дастатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.