Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти, искам да попитам какво ви е мнението относно тези двата процесора, и евентуално кой е по-добър за игри.

- AMD Dual Core A4-5300 - 3.4GHz Max core скорост 3.6GHz

- Intel Pentium Dual Core G3220 3.0Ghz 3MB кеш 22nm 54W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново ще отговоря по същия начин. Зависи каква ще ти е цялата конфигурация. Не може така да кажеш, кой процес е по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново ще отговоря по същия начин. Зависи каква ще ти е цялата конфигурация. Не може така да кажеш, кой процес е по-добър.

Конфигурация не знам, но от една компютърна фирма ми отговориха, че първо се избира процесор после се гради..,за за това ви питам относно 2та процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурация не знам, но от една компютърна фирма ми отговориха, че първо се избира процесор после се гради..,за за това ви питам относно 2та процесора.

Кажи си бюджета и колеги ще ти предложат Game конфигурация. Има и доста теми във форума, които може да прочетеш. За една конфигурация е от значние всичко, не само процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще разчиташ на вграденото видео АМД процесора ще се справя по-добре. Ако ще слагаш отделна видеокарта бих заложил на Пентиума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха,наистина ли?

Аз пък мислех,че първо се избира бюджет и за какви цели ще се ползва машината.Пък виж ти каква била работата значи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с вашите офтопици, и 2000 лева да ми е бюджета .., интересуват ме тези двата процесора не знам как да го обясня на чист Български.

@onogondur, още от начало написах чисто и ясно - ЗА ИГРИ, вие четете ли или само трупате мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с вашите офтопици, и 2000 лева да ми е бюджета .., интересуват ме тези двата процесора не знам как да го обясня на чист Български.

@onogondur, още от начало написах чисто и ясно - ЗА ИГРИ, вие четете ли или само трупате мнения?

Еми никой не е добър за игри  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Предлагам ти да прочетеш внимателно отговорите на колегите.Никой в този форум не е задължен да ти отговаря или оказва помощ.Всичко се прави с подходящото отношение и на добра воля !Един процесор не може сам по себе си да е добър или лош.Всичко зависи от цялостната конфигурация и за какви цели ще се използва.Защо според теб има процесори с цена от 60 лв. и такива от 2100.Ако желаеш да си направиш нова конфигурация,първо определи какъв бюджет можеш да отделиш.След това спрямо него си подбираш какви части е удачно да закупиш.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2000лв и двуядрен процесор за 100лв?!?

Публикувано изображение

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще слагащ ли отделна видеокарта или не ?Най-добрият вариянт е да кажеш с какъв бюджет разполагаш и ще ти предложим най-доброто за парите си. Не се доверявай на компютърните фирми - всички гледат да изкярят. Тук ще получиш най-доброто предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да прочетеш внимателно отговорите на колегите.Никой в този форум не е задължен да ти отговаря или оказва помощ.Всичко се прави с подходящото отношение и на добра воля !Един процесор не може сам по себе си да е добър или лош.Всичко зависи от цялостната конфигурация и за какви цели ще се използва.Защо според теб има процесори с цена от 60 лв. и такива от 2100.Ако желаеш да си направиш нова конфигурация,първо определи какъв бюджет можеш да отделиш.След това спрямо него си подбираш какви части е удачно да закупиш.

Имам 850лв само, че искам да е някой от тези 2та процесора и видео карта HD, добре ли е?

Едит: подчертавам - не искам други процесори, а един от тези двата.

Редактирано от nikoga (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от тия двата процесора се слагат в конфигурации за 400-500 лв. За твоя бюджет можеш да си позволиш 760К или FX6300 или i3-4130.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като процесор Пентиума е за предпочитане щом трябва да е от изброените два и ще се добавя видеокарта.

Този на АМД има по-добра вградена графика която ти няма да ползваш иначе като процесор е по-зле.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги мога да реша нещо да подновя или да изгори някоя част....така, че  да ... сиг ще се сменят нещата това трябва да е повече от ясно.

Като процесор Пентиума е за предпочитане щом трябва да е от изброените два и ще се добавя видеокарта.

Този на АМД има по-добра вградена графика която ти няма да ползваш иначе като процесор е по-зле.

А кой от двата ще се държи по-добре на игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина не виждам смисъл да се слага такъв процесор в конфигурация за 800лв., но ти си знаеш и парите са си твои. Intel-а е по-добрият избор щом ще добавяш отделна видеокарта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина не виждам смисъл да се слага такъв процесор в конфигурация за 800лв., но ти си знаеш и парите са си твои. Intel-а е по-добрият избор щом ще добавяш отделна видеокарта.

Един човек да даде предложение кой от двата  предложени процесори от мен е по-добър!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, ама няколко човека ти казахме, че интела ще се справя по-добре, ако ще слагаш отделна видеокарта, та въобще четеш ли всички мнения? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти правим ли цялостна конфигурация с този процесор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако немаш пари за отделна карта - слагай APU-то

Ако смяташ да взимаш отделна карта - слагай пентиума, за същите пари е, но просто има повече CPU power.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти правим ли цялостна конфигурация с този процесор ?

Нелепо е!
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали няма да се получи Bottleneck с такава видеокарта ? Наистина не виждам смисъл с такъв процесор да се прави такава конфигурация. По-скоро нещо за около 500-600лв. което да му върши работа, а и ще спести пари. Защо не искаш нещо с по-добър процесор което да си го ползваш повече време без да ти се налага да ъпгрейдваш ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предвид бюджета и че са старо поколение може би става въпрос за покупка на старо.

Интелската платформа може да се надгради със сериозен процесор в бъдеще та не е

лоша идея да се вземе ако излиза изгодно. Така или иначе е по-добрият процесор.

В такъв случай това което е дал mrazqmakaroni всъщност не е нелепо.

Само кутията е по-добре да се смени с CM N200 или N300.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дъно GB-H81M-S2PV поддържа ли Intel Turbo Boost 2.0 технологията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.