Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Прометей

Есе на тема:

Велик човеколюбец или велик наивник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прометей

Есе на тема:

Очакваш да го ти го напишем ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Есе на тема:

Очакваш да го ти го напишем ли?

Не, да ми го разясните и ако може да ми помогнете с тезата :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем от там,че трябва да пишеш ЕСЕ. 

Заглавието ти е "Велик човеколюбец или велик наивник",тоест избираш си едно от двете,което според теб е вярно и пишеш по него...

Аа да , заглавието се отнася до самия Прометей,ако не ти е станало ясно все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се пише есе?

Нищо не си избира, а защитава една от двете тези, защитава и двете или отхвърля и двете, като се обосновава защо.

Мнението си е негово. Има една малка подробност- за да изкажеш мнение трябва да си чел произведението, а ми се струва че

Baack не е. Или греша? :)

Не, не грешиш колега. Много си на прав път даже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ми кажи как ще защитиш две противоположни тези ?! В един момент ще пишеш,че Прометей е велик човеколюбец,а в следващия,че е велик наивник ?!? Гениално!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ми кажи как ще защитиш две противоположни тези ?! В един момент ще пишеш,че Прометей е велик човеколюбец,а в следващия,че е велик наивник ?!? Гениално!

Двете тези вървят паралелно и паралелно се защитават.

:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря, и да чел съм произведението ,както ми е ясно, че се отнася до Прометей :D !

Само не разбрах- мога ли да защитя/опровергая само една от двете?

Редактирано от Baack (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, и да чел съм произведението ,както ми е ясно, че се отнася до Прометей :D !

Само не разбрах- мога ли да защитя/опровергая само една от двете?

Това трябва сам да решиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Пени
      Здравейте, аз съм ученик в 9ти клас
      Много ви моля за помощ, поради факта, че в понеделник, демек утре имам есе по психология на една от следните теми :
      "Не можем да решим проблемите, ако разсъждаваме по същия начин, по който сме разсъждавали при създаването им. "
      "Няма човешки проблем, за който да не съществува лесно решение - съвършено, надежно и погрешно. "
      "Човекът е единственото живо същество, което усеща собственото си битие като проблем, който трябва да разреши и от който той не може да се избави."
      Критериите за есето са следните :
      1. Ниво на разпознаване на проблема, заложени на фрагмента  5т.
      2. Ниво на философска осмисленост и интерпретация ( което специално моят учител няма да взима в предвид заради възрастта ни ) 10т.
      3. Логически последователно аргументирано ( да не се отклоняваме от идеята ) 10т.
      4. Изразена лична позиция ( трябва да се изрази към края ) 4т.
      5. Езикова и стилистична култура 3т.
      БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРЕТЕЛНО

• от Natali Ivailova
      Здравейте! Бихте ли изказали мнение по темата: "Национална граница- бариера или мост над река"? Благодаря!
    • от Viktoria Nikolaeva
      Моля за тълкуване на думите "трябва да се вярва, за да се разбира и да се разбира, за да се вярва." - Августин. Благодаря Ви предварително! 
    • от TheDoggyCrew
      Здравейте, някой може ли да ми помогне с есе по произведението на Елисавета Багряна "Потомка". Есето е на тема "На кого и защо се чувствам потомък"?
    • от Еница Янкова
      Здравейте, имам да пиша есе на тема: "Дългът,принуда към необходимо избрана цел." Моля ако някой може да ми помогне, понеже не мога много добре да разтълкувам този цитат. А ми е важно и ми трябва за утре. Благодаря Ви предварително. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.