Премини към съдържанието
Snik4er

Въпрос относно конфигурация (съвместими ли са компонентите)

Препоръчан отговор

По- точно ме интересува дали компонентите ще са съвместими един с друг и дали това е оптималното за тези пари?

Дъно

[http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-f2a55-ds3rev_10]F2A55-DS3 gigabyte

Процесор

AMD Athlon II X4 760K

Видео

Sapphire Radeon HD 7730 2GB BULK

Рам памет

KINGSTON 4GB DDR III 1600

Твърд Диск

Лан и Саунд картата са на дъното

Кутия със 500W захранване

COOLER MASTER 250 SERIES with 500W PSU

Цялата работа е ~625 от магазина, в който гледам (най- ниските цени за горепосочените компоненти). Ако някой друг знае BG Online магазин с ниски цени да сподели. Конфигурацията ще се ползва главно за леки леки игри ( да се чете league of legends и подобни), MS Office, интернет, филми и музика.

Редактирано от Snik4er (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвместимо е но видеото не е добър избор. Замени го с GD5 варианта - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_13&product_id=6580&sort=p.price&order=ASC

Захранването е 220W доколкото помня та не си мисли че си нацелил сделката на века.   ;)  Все пак колкото и да е куцо е достатъчно.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, променям видеокартата с посочената от @naruto.

Сега ми изскочи и друг въпрос относно кутията и захранването. В тази, която съм си харесал- COOLER MASTER 250 SERIES има 500W захранване и струва 81 лв, а посоченият вариант от @_Нико (PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ захранването и кутията DELUX DLC-MG460 NO PSU) излизат ~86лв. Та питанката е следната не е ли по оферта кутията с 500W за 81лв, или 500W за излишни за конфигурацията? Ако да- COOLER MASTER TM300 с 420W захранване (73лв) оферта ли е, или е по- добре да се вземе кутия и захранване отделно, в смисъл какво захранване ще е необходимо за подобна система?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти казах няма 500 захранване в кутията. Има Thermal Master с 20А на хартия. Това другото дето гледаш също е боклук. Пак Thermal Master но 16A.

Варианта за захранване които ти е дал Нико е възможния минимум за читаво захранване.

Публикувано изображение 

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами освен, че са излишни с доста (ако предположим, че са реални), е напълно възможно и да не са това реалните ватове. Най-добре е отделна кутия и отделно захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, че дъното ще запали с тоя процесор от раз. Според сайта на Gigabyte тоя процесор се поддържа с ревизия на биос F5c. Демек, това е beta  BIOS:

Публикувано изображение

Така, че мисли му как ще ъпдейтваш до тая версия на BIOS, защото сто на сто тая ревизия на дъното няма да пристига с бета BIOS. Дал си линк към ревизия 1.0,  но има и други ревизии на дъното.  Трябва ти единствено ревизия 3.0!!

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изскочи ми още един въпрос...

AMD A8-5600K X4 Quad Core, HD 7560D, 3.60GHz, FM2 може ли да замести горепосочената видеокарта или един вид да допълва производителността? Или ако взема него на по- късен етап да добавя и видеокарта.

А относно за дъното- с каква подобна алтернатива с FM2+ може да се замени или пък процесора? Омотах се много, и вече си лягам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изскочи ми още един въпрос...

AMD A8-5600K X4 Quad Core, HD 7560D, 3.60GHz, FM2 може ли да замести горепосочената видеокарта или един вид да допълва производителността? Или ако взема него на по- късен етап да добавя и видеокарта.

А относно за дъното- с каква подобна алтернатива с FM2+ може да се замени или пък процесора? Омотах се много, и вече си лягам :D

Просто гледай списъка с поддържани процесори за дадена ревизия на дъното. Това дъно за което питаш става, но трябва да е ревизия 3.0, за да поддържа без ъпдейт на BIOS  Athlon X4 760K.  Иначе, всяко дъно FM2+  е подходящо. Горе Нико_  ти е дал конфигурация с FM2+  дъно.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То кутията е най- малкия проблем предполагам. Стига всичко друго да е ОК.

DELUX DLC-MV459

Delux DLC-MV875 Middle Tower

SHENHA ATX MID TOWER SH-509

От тези някоя подходяща ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да отделиш пари за тази ще е доста по-добре от тези тенекии, които си харесал! :)

CM-N200-BLACK--USB3--NO-PSU

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам даваш линкове от отделни магазини.Нали си наясно,че навсякъде ще трябва да дадеш пари за доставката.Ако трябва,избери си някоя кутия от еМаг.Защо? Защото като най-тежка,ще ти струва най-много доставката.Пък от сайта са се изхитрили да доставят безплатно.Както се казва,седни с един молив в ръката и съпоставяй цените в различните магазини.Избери си най-евтиният магазин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само кутията и захранването са от различно място- тях смятам да ги взема от локален магазин,или както предлагаш- от сайт с безплатна доставка, а линковете са просто за информация. Всички други компоненти са от един и същи сайт- там ми се видяха най- ниските цени на компонентите, които търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега прегледах темата на ново (добре, че има време до края на месеца). Та POWERCOLOR 1024M HD7730 AX7730 пише, "Minimum System Power requirement (W) 400W" ;PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ e Watt : 350 W. Това май е проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега прегледах темата на ново (добре, че има време до края на месеца). Та POWERCOLOR 1024M HD7730 AX7730 пише, "Minimum System Power requirement (W) 400W" ;PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ e Watt : 350 W. Това май е проблем?

Никакъв проблем не е. Производителите се презастраховат, понеже не знаят другите части или може да си с някое жълто захранване, на което не са му реални ватовете. Сложи 7770, доста по-добра от 7730. И с нея няма да има проблем със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На видеокартите винаги пишат, че се нуждае от по-мощно захранване за да се застраховат от китайските захранвания на които не им отговарят ватовете. Реалната консумация на видеокартата е под 110 вата при пълно натоварване.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви отново за бързите и коректни отговори! Бях се притеснил мъничко :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.