Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам един въпрос ако някой тръгне да ми разбива паса с софтуер като ми е скрито името на мрежата този софтуер само паролата ли показва или и двете скритото име и паролата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така ви е скрито името? Във самия рутер има настройки за такива защити ,които в повечето случай предотвратяват подобни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той няма как да ти разбива паролата ако не ти вижда мрежата. Ако имаш някакви съмнения сложи по дължа парола и тип криптация AES. Тя се разбива доста трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е той няма как да ти разбива паролата ако не ти вижда мрежата. Ако имаш някакви съмнения сложи по дължа парола и тип криптация AES. Тя се разбива доста трудно.

По скоро да смени пина на рутера с някое доста голямо число :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам имам такава защита в повечето рутери я има да не се вижда името и затова се питам ако има такъв софт за разбиване дали се вижда името когато съм отметнал да е скрито

До колегата в поста да с AES е криптирата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро да смени пина на рутера с някое доста голямо число :)

Да и това е добра идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз също съм на мнение,че щом мрежата ти е скрита няма как да пусне някакви атаки към рутера ти :) Пък и ако имаш наблюдения ,че някой съсед доста разбира тия неща можеш да имаш притеснения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден в един  форум видях че продават антена за Нет с софт за разбиване на пароли и се сетих че комшията има подобна антена та за това питам дали този софт вижда само паса :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Онзи ден в един  форум видях че продават антена за Нет с софт за разбиване на пароли и се сетих че комшията има подобна антена та за това питам дали този софт вижда само паса :)

Спокойно! Преди да изпадаш в паника влез в рутера и виж колко устройства се закачат за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия софтуери, които се дават към тия антени имат 20 пароли на кръст в техния password list, които са от рода на 01020344 и тем подобни издухани паролки, които въобще не вършат работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно! Преди да изпадаш в паника влез в рутера и виж колко устройства се закачат за него.

видях 3 са компа настолния , телефона и лаптопа всичко работят на макс но само да не стане някой фал а ако направи подобно нещо доставчика може ли да го засече или да се обърна към куките :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

видях 3 са компа настолния , телефона и лаптопа всичко работят на макс но само да не стане някой фал а ако направи подобно нещо доставчика може ли да го засече или да се обърна към куките :)

Никой към никой няма да се обръща. Спокойно си използвай нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия софтуери, които се дават към тия антени имат 20 пароли на кръст в техния password list, които са от рода на 01020344 и тем подобни издухани паролки, които въобще не вършат работа.

Според мене това се пиновете на рутерите но моя не се свързва по пин че там много не ги разбирам нещата

Аз от както имам рутер съм му скрил името сложих мак филтрация другото всичко зависи от доставчика какъв нет ми предлага :)

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[*]1.DHCP Clients List 

Там ще видиш ID Client Name това ще бъдат устройствата ,който са прикачени към теб ако не можеш да разбереш кой са твоите сравняваш IP адресите с тези на компютъра ти и да лаптопа и ако остане 1 който не е твой значи мръсника е вътре,но  силно се съмнявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене това се пиновете на рутерите но моя не се свързва по пин че там много не ги разбирам нещата

Споко не са пиновете на рутера, бе младеж. Нали имам 2 такива антени за да си усиля wi-fi сигнала. Имам и 2 софтуера към тях, пълни бози са тия софтуери... Е друг е въпроса вече с BackTrack дистрибуцията.... Както и да е. Нямаш място да се притесняваш скрий SSID-a на мрежата сложи по-сложна паролка, има онлайн генератори на такива...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Backtraka се използва само за линукса май незнам защо дават луди пари за такива антени те са най малко 60 лв по евтини няма. Значи подобни софтуери дори и Backtraka при тях не се вижда името така ли да разбирам ?

Редактирано от adersa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Backtraka се използва само за линукса май незнам защо дават луди пари за такива антени те са най малко 60 лв по евтини няма. Значи подобни софтуери дори и Backtraka при тях не се вижда името така ли да разбирам ?

BackTrack е линукс дистрибуция, но можеж да си го направиш на LiveCD и да си буутнеш и да работиш с него. Няма значение с уиндоус ли си или линукс. Както ти казах вече по-горе може да си сложиш по сложна паролка криеш името на мрежата и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скриването на SSID не е гаранция за сигурност. Много и подобен софтуер, който се предлага за разбиване на пароли вижда mac адреса. Ако се спазят няколко прости правила за базова защита шанса да откажеш пишман хакерчетата от набези е почти 100% Та може да се направи следното:

1. Quick Secure Setup (QSS) функцията в рутера се спира

2. Избира се защита на Wi-Fi с криптиране WPA2-PSK, Encryption AES

3. PSK паролата се избира да е поне 10-12 символа в комбинация от малки и големи букви, поне 2 числа и някакви други символи, като точка, тире, и т.н.

4. Прави се филтриране по mac адрес и се указва, само кои клиенти със съответния mac да имат достъп до безжичната мрежата.

5. Сменя се паролата за достъп до web interface на рутера.

На този етап, ако се спазят тези простички правилa за защита, няма от какво да се тревожиш

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво толкова се тревожите, слагате си една добра парола и не го мислете. Една хубава парола е 99,9 % от цялата защита. А да, и задължително криптацията да е WPA2-PSK. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво толкова се тревожите, слагате си една добра парола и не го мислете. Една хубава парола е 99,9 % от цялата защита. А да, и задължително криптацията да е WPA2-PSK. 

Добре представи си следната случка!

Ти си нов съсед в блока и идват да ти пуснат интернет за настолния и слагат рутер с парола,която както казваш ти ще бъде "много сложна" Аз като по разбиращ съсед в техниката ще ти уловя сигнала ти и ще реша ,че няма да плащам повече нет и ще се вържа за тебе без проблем.Защото не зависи от това каква парола си сложил,а в това какъв ти е пин-а ,защото ако е много цифри ще ти търся пина може би със седмици.. и ще се откажа...единственото което ще те спаси е както горе колегата "exwol" каза.

Поздрави,

overwhelmii

Редактирано от overwhelmii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.