Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

h1x0r1

Как да управлявам достъпа до интернет на всеки поотделно в локалната мрежа ?

Препоръчан отговор

Привет приятели. 

Имам отговорността да се занимавам с локалната мрежа във фирмата в която работя. Така де всичко направено всичко стабилно и шефа каза тоя ще има интернет, тоя няма да има ...(но остава в локалната). Предложете ми как да стане дистанционно от моя лаптоп който също е в тази мрежа. Предполагах да го направя от рутера директно но TL-WR1043ND

не предлага лесен и бърз вариант за установяване на контрол над потребителите. По-така казано ЦЪК има нет ЦЪК няма нет или не съществува такава фантазия :)

Предварително благодаря за съветите и помоща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет приятели. 

Имам отговорността да се занимавам с локалната мрежа във фирмата в която работя. Така де всичко направено всичко стабилно и шефа каза тоя ще има интернет, тоя няма да има ...(но остава в локалната). Предложете ми как да стане дистанционно от моя лаптоп който също е в тази мрежа. Предполагах да го направя от рутера директно но TL-WR1043ND

не предлага лесен и бърз вариант за установяване на контрол над потребителите. По-така казано ЦЪК има нет ЦЪК няма нет или не съществува такава фантазия :)

Предварително благодаря за съветите и помоща :)

"Най-просто" и сигурно става с Radius сървър, там ще можете да им пуснете аутентикация. Но не съм сигурен дали ще работи за потребители свързани с кабел. Иначе решението е с интелигентни комутатори и маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена, че абсолютно всички са на кабел и имат директна връзка към суич. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена, че абсолютно всички са на кабел и имат директна връзка към суич. 

тогава искате пари от шефа за интелигентен комутатор и доста по-скъп маршрутизатор :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тогава искате пари от шефа за интелигентен комутатор и доста по-скъп маршрутизатор :)

Няма да стане  Капитане, давай по-подробно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шеф пари не дава  :) Ще е на стария изпитан метод спиране на DHCP server от рутера и ръчно въвеждане на ИП при всички, а на тези който трябва да има интернет добавяне на google dns .... разходката голяма из целята фирма, но ми се искаше да си я спестявам при всяко променяне на мнението от страна на ръководството  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шеф пари не дава  :) Ще е на стария изпитан метод спиране на DHCP server от рутера и ръчно въвеждане на ИП при всички, а на тези който трябва да има интернет добавяне на google dns .... разходката голяма из целята фирма, но ми се искаше да си я спестявам при всяко променяне на мнението от страна на ръководството   :)

Е, тогава няма как. Но можете да добавите и филтриране по МАК арес т.е. да разрешите МАК адресите в маршрутизатора

Няма да стане  Капитане, давай по-подробно!

ако са на жица не става, иска си вложението :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо няма как да стане без инвестиция в оборудване. Иначе ще трябва да се правят компромиси.  :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да не забравиш правата да им махнеш - да не могат да си сменят ИП адреса и да клонират мак-а... :)

А за някакъв микротик рутербоард няма ли да отпусне поне пари? Около 100 лв., че тоя рутер дето го имаш е за домашни цели и при повече на брой конекции кляка веднага... :)

Редакция: Минал съм по тоя път просто - затова ти казвам накъде 'ще завият' потребителите....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да не забравиш правата да им махнеш - да не могат да си сменят ИП адреса и да клонират мак-а... :)

А за някакъв микротик рутербоард няма ли да отпусне поне пари? Около 100 лв., че тоя рутер дето го имаш е за домашни цели и при повече на брой конекции кляка веднага... :)

Редакция: Минал съм по тоя път просто - затова ти казвам накъде 'ще завият' потребителите....

Те потребителите на по 60 ... знай бай Иван и баба му Дора как да си сменят ИП-та или да клонират мак :)  Това хич не ме притеснява,  а за рутера 5 6 компютъра в фирмата ползват външния нет и стана два дена масивно използване ... дано да не клекне че тоя път вече ще разхвърлям цялото сървърно и всичко на ново поради факта че пичовете които са инсталирали всичко са си оставили гадните ръчички там ... 

Благодаря за съветите, ще се мъча няма как :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сещам се за една програма-Cisco Network Magic 

Платена е,но можеш да измислиш нещо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с proxy сървър няма ли да стане това?

В случай, че може да се задават различни потребители за достъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...