Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Как да си направя мрежата скрита?

Препоръчан отговор

Добър вечер колеги. Значи имам един проблем, сега едни съседи ми писаха, че няколко човека от блока, които се нанесаха наскоро са се снабди ли с някакви устройства, които се включват в мрежата ми и ползват интернет/а ми. Значи сега гледах новините и казаха, че е добре за да се подсигурим, че трябва да си направим мрежата скрита и да ограничим достъпа на устройствата. Въпроса ми тук е, как да ги огранича устройствата и как да скрия мрежата.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер колеги. Значи имам един проблем, сега едни съседи ми писаха, че няколко човека от блока, които се нанесаха наскоро са се снабди ли с някакви устройства, които се включват в мрежата ми и ползват интернет/а ми. Значи сега гледах новините и казаха, че е добре за да се подсигурим, че трябва да си направим мрежата скрита и да ограничим достъпа на устройствата. Въпроса ми тук е, как да ги огранича устройствата и как да скрия мрежата.?

Филтриране по МАК адрес, за скрита мрежа има тикче за избор на интерфейса на маршрутизатора и WPA2 криптиране

П.П. Но също сменете името на мрежата с нещо друго, защото те вече знаят текущото име

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филтриране по МАК адрес, за скрита мрежа има тикче за избор на интерфейса на маршрутизатора и WPA2 криптиране

П.П. Но също сменете името на мрежата с нещо друго, защото те вече знаят текущото име

Капитане благодаря за бързия отговор, само да ми кажеш като на по-прост човек къде,как,кое да направя? 

Рутера е: TP WR740N

Това са ми всичките настройки, къде точно трябва да ги сменя. Да отбележа, че нищо не разбирам.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Капитане благодаря за бързия отговор, само да ми кажеш като на по-прост човек къде,как,кое да направя? 

Рутера е: TP WR740N

Това са ми всичките настройки, къде точно трябва да ги сменя. Да отбележа, че нищо не разбирам.

Публикувано изображение

Ами разходете се менютата, няма си и идея кое къде може да е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разходете се менютата, няма си и идея кое къде може да е :)

Ама аз незнам даже кое да търся. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цъкнеш на Wireless, отдолу има три отметки, втората се казва Enable SSID Broadcast, демек да излъчва името на мрежата барабар със сигнала. Мани отметката, и си скрит. Съответно, което устройство иска да се свърже към тая мрежа, ще трябва да пише името на мрежата ръчно и точно, барабар с ключа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филтриране по МАК адрес

Това не е особено полезно за wireless мрежи, мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цъкнеш на Wireless, отдолу има три отметки, втората се казва Enable SSID Broadcast, демек да излъчва името на мрежата барабар със сигнала. Мани отметката, и си скрит. Съответно, което устройство иска да се свърже към тая мрежа, ще трябва да пише името на мрежата ръчно и точно, барабар с ключа.

Toва е валидно,но за нови мераклии за включване.Който се е свързал веднъж,си остава свързан,дори и да не се излъчва името на мрежата.

Полезно е.Така ще забрани достъпа на другите,които са се включили в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е че той капитана вече му каза да смени името на мрежата, като ще прави такива гимнастики със скриването, аз за какво да се повтарям? Филтрирането по мак адрес със IP Address reservation си е полезна джаджа, при все, че само ти и твоите устройства ползвате мрежата. иначе е адски досадно всеки път когато имаш гости да ѝм добавяш ръчно адресите в листа на рутера. Та който както предпочита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена, че до сега само един се включи, но след това се махна от мрежата ми.  Значи махнах стикчето на: "Enable SSID Broadcast". Значи вече съм  скрит? А това с ограничаването на броя на устройствата ще , кажете ли как да го направя?П.п. Има ли полза да огранича достъпа или не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е,че докато защитата ти е WEP,на разбиращ му е нужно 5-10 минути,за да разбие кода на рутера и да си крадне интернет.Докато не я промениш на WPA2-PSK,a стандарта на излъчване N,все ще те крадат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полезно е.Така ще забрани достъпа на другите,които са се включили в момента.

В момента. После ако подслушват мрежата достатъчно, ще видят пакетите с кой мак адрес минават и ще си го сменят.Смяна на името на мрежата + WPA2 + невидимост обезсмисля ограничението по мак адрес... Ако могат да заобиколят тези, мак адреса няма да ги спре. Ако не могат, е ненужно. Пък е и гадно, защото ако Малкия стар войник реши да включва ново устройство ще трябва да променя настройките на рутъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си и името на мрежата, че ако го е запомнил, може да го въведе ръчно и пак да се connect-не. Това с филтрирането по мак адрес, вземи си прочети упътването. Като за начало те насочвам към Wireless > Wireless Mac filtering.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само по себе си не е, но в комбинация с други неща, примерно radius е много полезно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи защитата ми е: WPA2 PSK  , но когато махна отметката на "Enable SSID Broadcast" , нямам интернет нито на компютъра нито на другите устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш, защото за да се свържеш към мрежата, трябва ръчно да въведеш името на мрежата и паролата за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи защитата ми е: WPA2 -PSK 

Tрябваше с това да започнеш,да не пишем само излишни постове!При това положение е невъзможно да се свърже някой с мрежата ти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам са незнаех, че това е от особенна важност. Значи така да си остана, без да крия мрежата и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При WPA2 -PSK криптиране и достатъчно сложна парола ( цифри, малки и големи букви, може и някой и друг специален символ за по- голяма сигурност) няма нужда от скриване на мрежа, филтриране по мак и т.н., те така или иначе лесно се преодоляват от някой разбиращ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Тези от нова какъв репортаж направиха само, хахахахаха. Надрънкаха куп глупсоти и само стресират народа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...