Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте !Моля да ми помогнете в избора на телевизор 47 и нагоре инча бюджет 1300-1400 лв. както можете да се досетите искам максимум качество за тези пари знам че не са много но толкова ми бюджета бих искал да им 3д интернет и каквото още може ще се окачва на стена но това не е главно определящо ако въобще има някакво значение не ми са много ясни нещата но до сега от това което виждам сякаш Панасоник ,ЛГ като цена качество сякаш предлагат най-много но оставям на вас и искено ви моля да ми помогнете ! Какво да гледам какво правя ,помагайте ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен това са изборите:

1.LG

2.Panasonic

3.Един 50 инчов Sharp

За по-добро и по-голям диагонал трябва по-голям бюджет!

Какво да гледаш-гледай да ти хареса на теб!

Какво да правиш-ако можеш увеличи бюджета за да има възможност за по-добро!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата модела са с 50 херца панели . Телевизора на LG  има още един  тунер  за сателитна телевизия  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът на Sharp е с активна матрица (на LG и Panasonic е с пасивна), при това има някакви (?) непотвърдени основания да се счита , че е със 100 Хц панел, а и също е с тунер за сателит. Всъщност тия сателитни тунери са малко подвеждащи, защото принципно би следвало да вършат работа при директно закачане на чинията към телевизора, а това означава съвсем ограничен достъп до стойностни канали, но това е друга тема.Номерацията на моделите от първия пост навежда на мисълта за подредба. Няма как да съм сигурен в това, но ако е така, бих я подкрепил с уговорката, че това е само мнение, а изборът е изцяло за сметка на питащия.

П.П. Тук цяла година предъвкваме почти едно и също в десетки теми, но поне имаше някакъв ред в моделите. Като гледам обаче, през 2014 г. ни чака почти тотално объркване (таблиците с основните данни се променят почти ежедневно, а и превютата им са доста противоречиви) поне в първите месеци (т.е. до към лятото), защото в някои марки има сериозни промени, дори до ниво операционна система с неизвестно засега влияние върху основното предназначение на телевизорите като такива. Други пък се задоволяват само да сменят буква в моделите си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво е по добро ЛГ-то с по малкото херцове от Панасоника или ти не си ги степенувал ?

Не съм ги степенувал!Постнах ги във възходящ ред според цената. Ако трябва да ги степенувам според избора,който аз бих направил то бих ги подредил точно по обратния ред-мое мнение и предпочитания по няколко причини!Не всичко ми допада в модела-едно за сметка на друго,но пълно щастие няма...

Sharp-a е със 100HZ панел!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има данни, че матрицата на Sharp-а е произведена от Chimei Innolux, а те са майстори в скоростта на реакция, та моделът 50LE752E действително натежава, но нека авторът сам си реши. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз днес бях да гледам Панасоника и почти бях го взел но от това което вие ме съветвате за Шарпа се чудя много тия 600 херца на Панасоника срещу 100те на Шарпа ..Шарпа си е Шарп трудничко А тези дни трябва да го взема ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз днес бях да гледам Панасоника и почти бях го взел но от това което вие ме съветвате за Шарпа се чудя много тия 600 херца на Панасоника срещу 100те на Шарпа ..Шарпа си е Шарп трудничко А тези дни трябва да го взема .

Както вече се каза Panasonic-a e с реален 50 HZ панел,а Sharp-a със 100HZ! Уточнявам понеже пак пишеш за едни херци,които са съвсем друго нещо! Единия е с пасивно 3D (Panasonic) , другия е с активно (Sharp) -дано поне това ти помогне при избора,колкото и несериозно да е телевизор да се избира заради 3D-то му.При всички положения аз съм за Sharp-a.Мисля е много добър модел на много добра цена.Предимства и недостатъци имат и двата модела,но ти ги разгледай и двата  и си избери според това,което ти допада като картина най-вече.Sharp-a го има и в Техномаркет само,че нарочно в първия ми пост ти дадох друг линк,защото в Техно-то не знам дали са включени и очила , докато там го дават с такива,а активните очила са скъпи!

Та...избора си остава единствено и само твой!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вниманието ! Щеше ми се да имам опция да разгледам по един SAMSUNG и ЛГ за Сони май не стига Бюджета за нещо качествено от рода на Шарпа ?!

За нещо по добро може да се дигне бюджета със 100-тина лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...За нещо по добро може да се дигне бюджета със 100-тина лв...

Не, това няма да промени съществено предложенията, съжалявам - много голям е тоя диагонал за бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От моя гледна точка ще ти кажа това:

Мисля са ти дадени най-добрите предложения спрямо цена,размер,качество!Сега да коментираме всички модели до този ценови диапазон мисля няма смисъл-аз поне няма да го направя!За последно ще ти кажа,че за такава сума каквото и да вземеш все ще има компромис с нещо!Затова отиди на място и си избери каквото на теб ти харесва.

Това е от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LA690 има още един генериран кадър в сравнение с LA640, но панелът си остава същият 50 Хц. Има и някои различия в стойката, но това е козметика.

В един коментар  се твърди следното: 

Септември/Октомври, всички произведени след това ( говорим за 42" ЛА660 и ЛА669 ) са със 100Хз панели. Лесно може да се провери по серийният номер на кутията.

Може и така да е, но не е посочен източникът на информация. Все пак - LG 47LA660S . Как се проверява серийният номер е описано в коментар 1 тук

От мен - успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви ,аз продължавам да гледам ,че тези дни трябва да се вземе нещо ако някой между временно се сети нещо ново по еконт ще пращам бири :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново може да излезе, ако вдигнеш бюджета, както обикновено се случва, но ти си знаеш най-добре.

Твоя си работа, но не мисля, че имаш много време, ако смяташ да ползваш ежегодната ударна мартенска промоция. Не знам кога ще бъде тая година - дали тая седмица или пък следващата, дали пък няма да прескочат в април. Не знам откъде си, но ако не си от голям град, ще трябва да дебнеш и още на ранина да поемеш нанякъде. А тогава лудницата е пълна, аз купувах един от моите точно през миналия март и ми отне доста време, буквално с лакти си пробивах път, при положение, че знаех какво точно търся. А ти ще правиш проби - не знам как ще се включиш, а и е малко вероятно в предстоящата лудница да намериш консултант, който да се съгласи да пробва 3-4 телевизора... А гледам, че вече има и модели 2014 г.

Та ако ще купуваш сега телевизор, ти предлагам да не отлагаш пробите - само съвет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко е хубав ти си преценяваш! Друг е въпроса дали си заслужава да взимаш точно този телевизор?!

Вече се превърна в поговорка, но на много места вече чувам (и то от техници занимаващи се с ремонт на такива техники):"Самсунг можеш да си купиш само телефон, а за телевизор само LG; Sony; Panasonic"

Лично аз бих избрал LG заради IPS панела му (и не само), но избора си е твой ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си мнението за него моля ! Утре смятам да го взема а още се колебая ....Не са малко парици и ме шубе да не си хапя ... после :(http://www.technomarket.bg/products/09127271/samsung-ue-46f6500

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете си мнението за него моля ! Утре смятам да го взема а още се колебая ....Не са малко парици и ме шубе да не си хапя ... после :(http://www.technomarket.bg/products/09127271/samsung-ue-46f6500

За да не се пише за N-ти път (доста теми има с една и съща информация), пък и гледам чакаш на готово да получиш отговор, то виж този цитат на @Skalata_73: 

IPS панела има по-голям ъгъл на гледане!А и IPS панелите за мен имат по-вярно и точно цветоподаване!

За повече подробности прочети в тая тема (пост №8): Цък

Колкото до поговорката - технически проблеми и повече ремонти за самсунг телевизорите, и почти никакви за LG (това е мнението на доста телевизионни техници в последно време)! Нещата не са никак същите като от едно време ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично (сообено ако картината е приоритет) при 42+ инча бих препоръчал някоя плазма. А ако държиш да е ЛЦД/ЛЕД технология изчакай ОЛЕД. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично (сообено ако картината е приоритет) при 42+ инча бих препоръчал някоя плазма. А ако държиш да е ЛЦД/ЛЕД технология изчакай ОЛЕД. 

Не си много сигурен, нито убеден в твърдението си! За остатъчната светлина при плазмите да си чувал нещо?

Просто за момента по-добро от LED LCD няма ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си много сигурен, нито убеден в твърдението си! За остатъчната светлина при плазмите да си чувал нещо?

Просто за момента по-добро от LED LCD няма ;)

Чувал съм, чел съм, че съм и виждал :) Проблем отстранен при новото поколение екрани.

За телевизия и не-статично изображение - не виждам как ЛЕД ще бие Плазмата като качество на изображението - това беше тезата ми. Но да не разводнявам излишно темата на човека - просто споделям своето виждане по темата (нали затова сме в агората).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен напън ... 1500 лв бюджет  кое е ЛГ-то за тези пари като на първо място е картината и безпроблемноста(доколкото това може някой да го предскаже) извинявам се ,че се повртарям но съм много объркан вече останаха ми очите по този Самсунг(Качество на картина и екстри) но като казвате че са проблемни а и картината .... ЩЕ СЪМ ВИ МНОГО БЛАГОДАРЕН ! ! ! Отворен съм за сякакви идеи (други марки и модели)!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Все пак - LG 47LA660S . Как се проверява серийният номер е описано в коментар 1 тук

От мен - успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...