Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAZZINGA

Проблем със хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте,преди около 1 час докато играех една игра и тя заби,тръгнах да натисна Ctrl+Alt+Del за да си отворя "Диспечера на задачите" но пуснах ръката си рязко и леко чукнах лаптопа и той се изключи.Пуснах го и ми изписа това "No bootable device -- insert boot disk and press any key",исключих го защото се нервирах защото ми е ясно какво може да е станало,пуснах го пак и си тръгна като преди това ме попита дали да пусне Windows нормално и т.н.Реших да изтегля HDTune за да видя дали има нещо и естествено показа,в Скрийншот 1 е на графата Health и показва броят на нестабилните сектори (които може би са повече но спрях сканирането)и на Скрийншот 2 се вижда самият процес на сканирането и както казах спрях сканирането иначе можеда покаже и повече грешки.Та искам да знам хард диска заминал ли е,ако не е може ли да се оправи?

Update:След като се изключи сам и го включих се чу лек стържещ звук,но в момента не го чувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си програмата HD regenerator. Тя най-добре ще ти покаже дали имаш проблеми с хард диска ( поне аз я използвам и нямам проблеми с нея). Намира се в HirenBootCD пакета. 

Съмнява ме да си си пуснал леко ръката. Най-вероятно лаптопа е отнесъл един юмрук, но това е предположение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

докато играех една игра и тя заби.................................... лаптопа ...........................

С игри ще му видите сметката за отрицателно време освен ако не е някоя машинка за над 2000-2500лв.

Просто лаптоп и игри не вървят в едно изречение.

Клавиатурата е супер не удобно пък и на дисплеи 14-15" как се игра е .................

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С игри ще му видите сметката за отрицателно време освен ако не е някоя машинка за над 2000-2500лв.

Просто лаптоп и игри не вървят в едно изречение.

Клавиатурата е супер не удобно пък и на дисплеи 14-15" как се игра е .................

Ползвам го за игри от почти 3 години и както и да е,в момента се тревожа за хард диска.Защото прецаках предишният и този е нов само на 1 месец.

Пусни си програмата HD regenerator. Тя най-добре ще ти покаже дали имаш проблеми с хард диска ( поне аз я използвам и нямам проблеми с нея). Намира се в HirenBootCD пакета. 

Съмнява ме да си си пуснал леко ръката. Най-вероятно лаптопа е отнесъл един юмрук, но това е предположение.

Със сигурност не е отнесъл юмрук защото имам опит с това да прецаквам хард диска с удряне,но ще видя програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам го за игри от почти 3 години и както и да е,в момента се тревожа за хард диска.Защото прецаках предишният и този е нов само на 1 месец.

Със сигурност не е отнесъл юмрук защото имам опит с това да прецаквам хард диска с удряне,но ще видя програмата.

3 години хард диск на лаптоп и игри. Вероятно хард диска си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не се охлаждат добре заради тънкия корпус.

Игрите натоварват процесора и видео картата и те загряват.

Високата температура пък скапва всички останали компоненти включително твърдия диск.

Игри на лаптоп = на проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3 години хард диск на лаптоп и игри. Вероятно хард диска си заминава.

Не,това е третият ми хард диск последният го развалих преди около месец така че този е съвсем нов.Впрочем изтеглих програмата сега какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,това е третият ми хард диск последният го развалих преди около месец така че този е съвсем нов.Впрочем изтеглих програмата сега какво да правя ?

Коя програма, HirenBootCD ли. Записваш я на диск или на флашка и я стартираш като bootable. От там пък намираш HD regenrator и я пускаш. Започне ли да ти пищи, че има грешки по хард диска и иска да ги поправи значи хард диска си заминава. Ако е още в гаранция го давай да го сменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя програма, HirenBootCD ли. Записваш я на диск или на флашка и я стартираш като bootable. От там пък намираш HD regenrator и я пускаш. Започне ли да ти пищи, че има грешки по хард диска и иска да ги поправи значи хард диска си заминава. Ако е още в гаранция го давай да го сменят.

Ами инсталирах HDD Regenerator,но какво да правя сега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами инсталирах HDD Regenerator,но какво да правя сега ?

Свали си Hiren Boot пакета. Там има и други подобни програми за диагностика. Ето ти инфо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си Hiren Boot пакета. Там има и други подобни програми за диагностика. Ето ти инфо

Добре а какво да правя сега с HDD Regenerator-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а какво да правя сега с HDD Regenerator-а ?

Не знам дали така ще може да работи и да ти прави диагностика. Поне аз така не съм го използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали така ще може да работи и да ти прави диагностика. Поне аз така не съм го използвал.

Впрочем ми се появи такова балонче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Впрочем ми се появи такова балонче

Ами мисля, че това което пише там отговаря на въпроса ти, дали хард диска си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля, че това което пише там отговаря на въпроса ти, дали хард диска си заминава.

И сега какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега какво да правя ?

Ами не си дръж ценна информация на хард диска. Така може да работи и няколко месеца, но може да се повреди и утре. Ако е в гаранция е хубаво да го занесеш да го подменят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не си дръж ценна информация на хард диска. Така може да работи и няколко месеца, но може да се повреди и утре. Ако е в гаранция е хубаво да го занесеш да го подменят. 

Дали ще ми я признаят след като един вид повредата е причинена от мен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сега какво да правя ?

Ако твърдия диск е с гаранция може да се пробвате да го върнете за ремонт. Ако не е ще трябва нов.

BAZZINGA, на 18 Мар 2014 - 10:39 PM, написа:

Дали ще ми я признаят след като един вид повредата е причинена от мен ?

Аз така смених 2 мой твърди диска (в различен период от време).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако твърдия диск е с гаранция може да се пробвате да го върнете за ремонт. Ако не е ще трябва нов.

Ами хард диска е на има-няма 1 месец,въпроса е че не знам какво да им обясня.Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами хард диска е на има-няма 1 месец,въпроса е че не знам какво да им обясня.Някакви идеи?

Може и да е на 2 дена и пак да се повреди. Нека колегите да ме поправят ако греша, но в последно време наблюдавам много дефекти и повреди на дисковете за лаптопи независимо от модел и марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моя случай твърдите дискове просто не зареждаха изобщо. Това, което трябва да се обясни според мен е, че твърдия диск не зарежда всеки път при стартиране на компютъра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моя случай твърдите дискове просто не зареждаха изобщо. Това, което трябва да се обясни според мен е, че твърдия диск не зарежда всеки път при стартиране на компютъра. 

А да споменавам ли за това че съм ударил лаптопа и че има повредени сектори ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е на 2 дена и пак да се повреди. Нека колегите да ме поправят ако греша, но в последно време наблюдавам много дефекти и повреди на дисковете за лаптопи независимо от модел и марка.

От опит мога само да добавя, че при включено състояние на твърдия диск на лаптоп му е необходим съвсем малък източник на вибрация (може би при мен е било просто лош изобр на твърд диск или лош късмет :)), за да се повреди.

А да споменавам ли за това че съм ударил лаптопа и че има повредени сектори ?

Не, естествено :). Те секторите ще си ги видят, че са повредени, но според мен при липса на механична повреда трудно ще докажат, че ти си причината за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От опит мога само да добавя, че при включено състояние на твърдия диск на лаптоп му е необходим съвсем малък източник на вибрация (може би при мен е било просто лош изобр на твърд диск или лош късмет :)), за да се повреди.

Не, естествено :)

Та значи да им обясня че има лоши сектори и един път лаптопа не е намерил хард диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та значи да им обясня че има лоши сектори и един път лаптопа не е намерил хард диска ?

Не им казвайте за лошите сектори. Те така или иначе ще го подложат на тест. Просто им споделете, че понякога не намира твърдия диск (не само един път, понеже няма как да сте сигурен, че това ще бъде еднократно събитие).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...