Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Blue_Hulk

По-плътен бас

Препоръчан отговор

Здравейте! За слушане на музика използвам foobar, а източник на звук е домашно кино с буфер и т.н.Искам да попитам дали има нещо или някаква програма, която прави така, че музиката да звучи по естествено смисъл сега като пускам песен и слушам баса някак си не на едно място или груб (не знам как да го опиша), а аз желая специално баса да се чува по-плътно и в крайна сметка да е по-приятно, а не да ми бумчи в мозъка  :D Модела на домашното кино е HT356SD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че системата си я вързал към PC ли, че не схванах ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

petko93, басът е един от най-сложните елементи за коректно възпроизвеждане от аудио системите. Той се влияе и може би в най-голяма степен от помещението.

Уви, според мен каквито и софтуерни методи да използваш, наивно е да се надяваш на приличен бас от такъв тип система. Такъв тип системи са изградени в общи линии с 2 основни приоритета - да са много евтини и да предлагат възможност хората без никакви претенции за звук да се забавляват с многоканално аудио при филмите.

За съжаление според мен ако държиш на слушането на музика с добро качество, ще трябва да се насочиш към прилична стерео система - пък била тя и на старо.

Съжалявам, че постът ми не помага особено за проблема ти, но мисля, че е хубаво да преосмислиш концепцията си докато е време, вместо да се отдадеш на безплодни опити да накараш тази система да звучи добре :).

P.S. Честито за снощи! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж! С някоя самоделка или по - евтина система за домашно кино, няма как да се случат нещата. 

За целта ти трябва апаратура от най висок клас т.е Hi-Fi ,И макар някои колеги да твърдят че този символ нищо не значи, то аз пък съм на коренно противоположно мнение. Такава апаратура обаче е в пъти по - скъпа от масовата такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... желая специално баса да се чува по-плътно и в крайна сметка да е по-приятно, а не да ми бумчи в мозъка.

Tакива са възможностите на домашното кино,което имаш.Различни модели,различни характеристики.Можеш да подобриш звученето с подходящи настройки за звука.Имаш еквилайзер,пробвай различни варианти,докато даде по добър звук.Но не очаквай от тези малки говорителчета,някакво чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда, наслушал съм в техномаркета на подобни домашни кина и звука им е ужасен. И да ! Баса наистина няма никаква дълбочина и плътност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че системата си я вързал към PC ли, че не схванах ?

Да!

P.S. Честито за снощи! :)

Не схванах? да не би да говориш за победата на Ман. Юнайтед ?  :D

Знам, че това домашно кино е от нисък клас и логично да не изкарва хубав звук  :wink12: Все си задавам един въпрос, дали ако отделя едно макс 1500 лв. за ресийвър и хубави тонколони 5.1 съраунд (които да ги свържа на плазмен ТВ)  дали ще е достатъчно за да се наслаждавам на хубав звук?Например, ресийвъра да бъде до около 1000 лв. а останалите пари за тонколони. Може би и този бюджет е твърде малък ако искам нещо качествено за домашни условия, но защо хубавия звук е толкова скъп, дори от тв   :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баса наистина няма никаква дълбочина и плътност.

То това е най трудното за постигане,в звуковите системи.Трябва си мощност,но и възможно по-ниска долна граница на възпроизвеждане.Твоя модел има функции,за корекция на звука:Natural Plus,Natural EQ,Auto EQ,Bass Blast (BASS),Loudness.Някои от тях могат да объркат звученето,та чак да го направят дразнещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

petko93, идеята да изградиш добра многоканалбна система за 1500лв е абсурдна. Като повод за размисъл ще ти споделя, че Началното ниво добри субуфери -REL,Velodyne и т.н. Стартират от около 1000лв за брой. Пак да подчертая - става дума за начално ниво добри субуфери. Ти искаш за 500лв да купиш 5 озвучителни тела + субуфер.

Както вече писах, ако държиш на слушането на музика и особено ако бюджета е силно ограничен - ориентирай се към Стерео система - евентуално на старо.

Остави си настоящото домашно кино за филми и постепенно събери пари за 2 прилични колони + усилвател + DAC (щом ползваш компютър за източник).

А хубавия звук е всъшност много по-скъп. Тук обсъждаме ентри левъл системи :)

P.S. Да, Юнайтед имам предвид :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е къде го пратихте човека ... той няма да озвучава концерти. Иска да слуша прилична музика вкъщи и да гледа филми с прилично качество на звука :) Особено ако е в апартамент с музика за 1500 лв ще има постоянни оплаквания сигурно.http://www.logitech.com/en-gb/product/speaker-system-z906 намираш си едно такова и си готов. Лично аз, за домашни условия, дори от такова не виждам нужда, но всеки с вкуса си :) Нова системата беше около 600-700 лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

petko93, идеята да изградиш добра многоканалбна система за 1500лв е абсурдна. Като повод за размисъл ще ти споделя, че Началното ниво добри субуфери -REL,Velodyne и т.н. Стартират от около 1000лв за брой. Пак да подчертая - става дума за начално ниво добри субуфери. Ти искаш за 500лв да купиш 5 озвучителни тела + субуфер.Както вече писах, ако държиш на слушането на музика и особено ако бюджета е силно ограничен - ориентирай се към Стерео система - евентуално на старо.Остави си настоящото домашно кино за филми и постепенно събери пари за 2 прилични колони + усилвател + DAC (щом ползваш компютър за източник).А хубавия звук е всъшност много по-скъп. Тук обсъждаме ентри левъл системи :)P.S. Да, Юнайтед имам предвид :)

Прав си! Би било по-добре ако се насоча към стерео, но да попитам освен две тонколони+субуфер и усилвател защо трябва и устройство DAC тоест какво прави това устроиство което се свързво към PC ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде почнаха се глупостите...

TheDarkAngelOfHope, при положение, че явно нямаш никаква представа от аудио и от това какви системи ползват хората с интереси в тази насока в България и по света, мисля че е по-добре вместо да пишеш нелепости - да се поинтересуваш, поразгледаш и послушаш...

petko93,  ето една обща статия, която би могла да отговори на някои от питанията ти - както за DAC, така и други - Общи насоки за изграждането на стерео система.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Е къде го пратихте човека ... той няма да озвучава концерти. Иска да слуша прилична музика вкъщи и да гледа филми с прилично качество на звука :) Особено ако е в апартамент с музика за 1500 лв ще има постоянни оплаквания сигурно.http://www.logitech.com/en-gb/product/speaker-system-z906 намираш си едно такова и си готов. Лично аз, за домашни условия, дори от такова не виждам нужда, но всеки с вкуса си :) Нова системата беше около 600-700 лв :)

Защо вземаш участие в СЕРИОЗНИ теми, когато не си наясно с материята? Прочети внимателно коментарите първо на питащият., след това на другите. Човек говорещ "музика за 1500 лв" стои скромно в кюшето и чете внимателно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти като си свикнал да си стойш в кюшето си стой там и не излизай. Не си ти човека който ще ми каже какво да правя и какво да пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз (без претенции за професионално мнение)Имам приятел, който е доста голям аудиофил. Човека си поръча за около 50 кинта да му сглобят един DAC (пояснявам: реално и за по-разбираемо може да се нарече звукова карта)Купи си усилвател и аудио CD плеър (две отделни у-ва) и си сглоби сам 2 колони, които натъпка вътре със вата.Общо всичко му излезе около 500-600лв.Не е някакво невероятно качество системата му и в никакъв случай не може да се определи като професионална, но по всяка вероятност "бие" по качество голяма част от съраунд системите на пазара.Пиша това, за да подскажа на наш Петко, че има варианти да си изгради не лоша система за 1000-1500лв., но ще трябва да вложи малко усилия и някои неща да ги вземе на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубавото е и скъпо но това правило не винаги е и вярно. Най напред трябва да прецениш съотношението цена / качество.

Качеството се определя от техническите параметри. Кои са техническите параметри обуславящи най - високо качество, то можеш да намериш това с помоща на Гугъл. Ако не купуваш в комплект, то ще трябва да съобразиш всеки един компонент с тези критерий за най високо -  качество. Друг е въпроса и за субективното възприятие и определяне на това какво е качествено възпроизведена музика, плътен бас и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи все пак е напълно възможно за около 1500 лв. да се закупи читава аудио система.Мерси! на всички отзовали се да помогнат с съвети и др. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Късно се включвам в темата за което съжалявам, но не мога да бъда постоянно онлайн. 

Към колегата автора на темата - приятел честно казано софтуерно няма как да постогнеш нещо, особено с непретенциозна техника като твоята. Съвета ми е да събереш за по-добра система, защото тези на домашните кина не са нещо особено. Ако имаш желание пробвай с некомпресирано аудио - FLAC/APE/WAV как ще звучи системата. MP3 си звучи по принцип глъхнещо, а на подобни слаби колони още повече. Отново пак да кажа, не очаквай чудеса !

Поздрави, и дано се похвалиш с нещо добро !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш желание пробвай с некомпресирано аудио - FLAC/APE/WAV как ще звучи системата. MP3 си звучи по принцип глъхнещо, а на подобни слаби колони още повече. Отново пак да кажа, не очаквай чудеса !

Дадох ти плюсче за предложението ти към преминаване към FLAC или винил. Но за последното не съм съгласен. На шитави колони не се усеща никаква разлика. Аз карам с колони Philips SPA 7350 и не усещам никаква разлика дори между 128 и 320 битово mp3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох ти плюсче за предложението ти към преминаване към FLAC или винил. Но за последното не съм съгласен. На шитави колони не се усеща никаква разлика. Аз карам с колони Philips SPA 7350 и не усещам никаква разлика дори между 128 и 320 битово mp3

Всикчко е относително да, аз на моите слаби колони все пак усещам разлика между мп3/флак. На слушалките също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей.Бих ти препоръчал за 500лв. едни колони,които са много добри и имат добър бас и звук

->линк<-

Между другото за баса той зависи до някъде и от усилвателя,защото може да искаш малко бас и повече звук,тогава трябва да намалиш баса и обратното,но като гледах домашното ти кино мога да кажа,че е доста слабо и само където си си хвърлил парите за него,но ти си решаваш.Аз си ползвам тези пионер колони и съм доста доволен от тях+един 40 ватов усилвател,колкото да има добър звук и да мога да си нагласям колоните как да свирят.Ако си събрал повече пари за да си позволиш нещо по-добро ми пиши,ще ти препоръчам добри домашни кина,които съм използвал. Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...