Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Тъп Но Грозен

Въпрос за хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте ,искам да ви помоля за помощ .Хард диска ми е вече прекалено малък . И искам да сложа нещо по-голямо мисля ,да си взема 500 гб обаче се чудя дали моето дъно ще го понесе . Въпроса ми е към вас ,колко гб хард диск да си купя и компютъра ми пак да си работи добре .

Благодаря на всички ,които ще се опитат да помогнат предварително .

post-338212-0-63923900-1395595198_thumb.

post-338212-0-78380200-1395595260_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Размерът на харддиска, който ще си вземеш, не е от значение за производителността на системата ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме притеснява, че кутията е малка и че място за втори диск най-вероятно няма, което ще рече, че трябва да се махне оригиналния.

Кой е точно моделът? Кутията легнала ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме притеснява, че кутията е малка и че място за втори диск най-вероятно няма, което ще рече, че трябва да се махне оригиналния.

Благодаря на всички за отговорите .

Колега ,малка е кутията и е легнала да . Но аз този оригиналният така или иначе ще го махна . Това ,което ме притеснява дали дъното ми ще може да го понесе да не вземе да забива от информацията .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo ThinkCentre M57 е с много малка кутия, дори захранването му е външно.

Няма място за втори хард, вариант е да се вземе външен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo ThinkCentre M57 е с много малка кутия, дори захранването му е външно.

Няма място за втори хард, вариант е да се вземе външен.

Колеги, място за вторият хардиск има.

http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-68844

Expansion

Bays

[*]One 3.5-inch external accessible bay (FDD)

[*]Two 3.5-inch internal hidden bay (HDD)

[*]Two 5.25-inch external half-high bay (optical drives)

Компютърът е Lenovo ThinkCentre M57. Кутията е снабдена с 2 слота за 3,5 инчови хардискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариант е да се вземе външен.

с трансфера по USB 2.0, ще бъде трошачка на нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,което ме притеснява дали дъното ми ще може да го понесе да не вземе да забива от информацията .

Максималното количество информация, което преминава между харддиска и дъното за единица време, не зависи от големината на диска, а от интерфейса (в случая SATA II). Тези неща са предвидени и не може просто така да почнат да ти прецакват системата. А и харддисковете не могат така или иначе да стигнат ограниченията. Така че, това не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Може и да има място но аз не го виждам.

Атанас Пачoff от 3 години имам външен хард вързан на USB 2.0 свалям торентите директно на него, имам и инсталирани игри в него.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с трансфера по USB 2.0, ще бъде трошачка на нерви.

Може и да има място но аз не го виждам....Атанас Пачoff от 3 години имам външен хард вързан на USB 2.0 свалям торентите директно на него, имам и инсталирани игри в него.

Спорите за нещо без значение. Така или иначе беше казано, че харддискът ще се подменя, не добавя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да има място но аз не го виждам.

Колега, няма смисъл от безсмислени спорове. В спецификациите ясно го пише. http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-68844

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атанас Пачoff от 3 години имам външен хард вързан на USB 2.0 свалям торентите директно на него, имам и инсталирани игри в него.

Публикувано изображение

Три години теглиш торенти и играеш игри от харддиск с 30 мб/сек. скорост. Съчувствам ти искренно.

А до автора - да, и аз гледах тая снимка в нета - наистина не мога да си представя още един харддиск - няма ли да опира в радиатора или просто така ми се струва, не знам. Но пише, че има място за два. А ще искате ли да сменяте основния хард ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ,ви още веднъж колеги за бързите отговори .

Аз ще го сменям този хард диск няма да слагам 2-ри .

Три години теглиш торенти и играеш игри от харддиск с 30 мб/сек. скорост. Съчувствам ти искренно.

А до автора - да, и аз гледах тая снимка в нета - наистина не мога да си представя още един харддиск - няма ли да опира в радиатора или просто така ми се струва, не знам. Но пише, че има място за два. А ще искате ли да сменяте основния хард ?

От година го имам този компютър и днес за първи път реших да го отворя ,че да го зачистя малко ,аз лично не виждам къде ще го сложа този 2-ри хард диск ,но щом така пише значи е така . Аз ще махна основния си и на неговото място ще сложа новият ,които ще си закупя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...