Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

naleg

Автомобили на отчет

Препоръчан отговор

Имам проблем при който се водят два автомобила на отчет на починалата ми майка в Общински данъци. Оттам ми изпращат съобщения, че дължа прилична сума и за двата, като с времето тя се увеличава. Никога не съм виждал нито единия от Автомобилите. Автомобилите са препродадени през, няколко лица и едва ли могат да се намерят някога. Опитах през застрахователи-не става! Пуснах молба до прокуратурата, като им посочих, че се отказвам от тях в полза на държавата-излязоха със становище, че не могат да ми помогнат по случая! В КАТ ми казват не даваме информация. Какъв е редът и как мога да ги отпиша от отчет от МДТ? Ще ви бъда благодарен, ако ми помогнете ! ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След смърт не се ли опрощават всички задължения?

Какво казват институциите или както винаги не знаят какво да правят некъдърните чиновници?

След смърт не се ли опрощават всички задължения?

Какво казват институциите или както винаги не знаят какво да правят некъдърните чиновници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отписването става чрез представяне копие от договора за продажба от страна на продавача. Дори купувачът да е регистрирал колата/колите, то това не е основание за отпадане задължението на предишния собственик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'При отписване на автомобил пък общините искат пак типова декларация, договор за придобиване - заверени копия, както и удостоверение за бракуване и унищожен талон.'

'Необходимо е да се знае и че по чл. 51 от ЗМДТ органите на МВР уведомяват в 7-дневен срок за регистрираните, отчислените и спрените от движение моторни превозни средства. Този срок започва да тече от деня, следващ вписването, съответно регистрирането, отчисляването или спирането от движение на превозното средство.'

Та не се разбира точно вашия случай какъв е, но като наследник Вие поемате и задълженията на починалата си майка, освен, ако автомобила не е продаден. Ако е продаден - от датата на продажба (договора) и регистрацията в КАТ на новия собственик Вие не дължите нищо на общината. Ако не е продаден или бракуван и се води в движение - то Вие наистина дължите тези данъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно става дума за покупка на автомобил с инвалидно право.

И сега се плаща с лихвите за направеното преди години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако са инвалидни и е ползвано облекчението зависи. Има срок (мисля че 3 години пише го в талона), през които не може да се разпореждаш (продаваш) И през този срок не може да се внесе и друг асвтомобил с облекчение.

За да се ползва трябва да е до 1600 кубика и до 100 коня ( 74 KW.). А при тези условия би трябвало да е освободен от данък. Но само един автомобил, а не няколко. 

Продавани ли са или са карани с пълномощно? Ако са продадени това трябва да е станало нотариално и може да се докаже документално. Да сте ги отписали от МДТ. КАТ дори и сега не пращат преписки, системите не са свързани. То и за един тъп акт не мокгат да се оправят в срока и трябва да се разкарваш за удължаване, и за него също не известяват, въпреки че са задължени от закона.

Консултирай се с адвокат. Нещо документално имаш ли? Регистрационни номера, VIN, данни за купувачи/пълномощни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно става дума за покупка на автомобил с инвалидно право.

И сега се плаща с лихвите за направеното преди години.

И аз така си мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно  така  Закупуването  на  МПС-тата  е  станало  с  инвалидното право  на  собственика!  Нямам  никакви  документи, като  договори за покупко-продажба и някакви  пълномощни . Имам  единствено  данни  за  Регистрационните  Номера, Номер на шаси  и Номер  на двигател  на  единия !

Някой  имал  ли  е  такъв  проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че няма да допусна такъв проблем. Срещу 200-300 лв да платя няколко пъти по толкова и някой друг да си прави кефа и да ми се смее отстрани?

И пак не каза тарикатите с пълномощно ли карат или са собственици по талон?

Вече ти писах, консултирай се с адвокат. Не се цигани на дребно че ще продължиш да плащаш дори и сле като им изгният ламарините и ги претопят на скраб!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...