Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bigger

Проблем с инсталация на win7

Препоръчан отговор

Здравейте днес ми смениха хардиска на лаптопа и са ми запазили информацията, но нещо не ми позволява да инсталирам windows-а. Стига до етапа където си избирам дял и не иска да продължи, изписва ми следното:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кликни на Drive Options и направи нов дял ( логически) , там където искаш да инсталираш е незаделено пространство.Тряба да има бутон от сорта на Create Partition.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го, но проблена си остава :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта май е да си сложиш на флашка или дискове информацията и да направиш дялове на ново  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но как да я сваля като нямам windows ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя го, но проблена си остава :(

Какво ти изписва когато натиснеш Drive Options.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Refresh, Delete, Format, New, Load Driver, Extend... Общо взето пробвах с форматиране, с разделяне на допълнителен дял... С няколко версии на 7-цата... Все така :( Чудя се да не е нещо от биос-а...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не  ми е ясно какво са Ви, казали хората от сервиза относно запазената информация и как да процедирате при преинсталация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не  ми е ясно какво са Ви, казали хората от сервиза относно запазената информация и как да процедирате при преинсталация?

Нищо конкретно, само че са ми заделили 100 ГБ място за инсталация на windows-a и че в всичката останала памет е в друг дял заедно с информацията която съм имал на прецакания хард диск... . Трябвало да се направи стандартна инсталация и понеже искаха те да ми я правят, си мисля да не са направили те нещо... Много пъти съм преинсталирвал, но никога не съм виждал подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Refresh, Delete, Format, New, Load Driver, Extend... Общо взето пробвах с форматиране, с разделяне на допълнителен дял... С няколко версии на 7-цата... Все така :( Чудя се да не е нещо от биос-а...

Не ви дава да го форматирате ли?А разделянето на допълнителен дял пробвайте след форматирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви дава да го форматирате ли?А разделянето на допълнителен дял пробвайте след форматирането.

Форматира се успешно, разделя се... не прави някакви грешки, но като натисна "NEXT" и се появява този надпис...

Изписа ми това сега след още един опит за формат.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може ли да свалиш информацията под линукс(live cd) после триеш всичко и създаваш дялове наново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук видях че са се справили с такъв проблем.Не съм го пробвал и не знам дали при теб ще проработи но ако няма някакво решени от колегите пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дялът, на който искате да инсталирате трябва да е Primary. Не може да инсталирате ОС на дял, който е логически. Казано просто, логическите дялове служат за съхранение на информация, а основните могат да служат и за boot на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tриеш(Delete) дяла и го създаваш на ново, при което Windows ще си отдели 100MB за неговите си цели, а на останалите 100GB ще можеш да инсталираш. Иначе няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows при инсталация в/у нов диск създава 100Мб дял(System) и дялът на който се инсталира самата ОС(Primary) .Трябва да конвертирате двата дяла в Simple при което можете да изгубите информацията в тях.Най простото решение е да си прехвърлите данните другаде ,да изтриете всички дялове и да създадете нови при инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега започвам едно дълго прехвърляне на информация, след това ще пробвам вашите варианти и да видим какво ще се случи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук видях че са се справили с такъв проблем.Не съм го пробвал и не знам дали при теб ще проработи но ако няма някакво решени от колегите пробвай.

Има голяма вероятност това да проработи, но иначе съм срещал и подобни проблеми (на системи, които ми бяха дали за поправяне) при които диска беше прецакан и от сервиза се наложи да го сменят. Може да се опита проверка с CHKDSK от Command Prompt в Recovery Options да се види каква е хавата.

Иначе на всякакви грешки съм се натрисал и повечето са били главно хардуерно насочени - инсталатора на Windows 7 е достатъчно кадърен и грешките да са заради него са сведени до минимум. Някои от интересни съм си ги снимал да си ги имам :)

http://i.imgur.com/7Ny51JS.jpg

http://i.imgur.com/O4pwKks.jpg

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми препоръчате livecd което чете usb флаш памети....записах едно на win7 но не чете..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен... като изтрих и двата дяла и ги разделих на ново и всичко се оправи! Нямаше нужда от допълнително бутане. Благодаря ви за насоките и идеите :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен... като изтрих и двата дяла и ги разделих на ново и всичко се оправи! Нямаше нужда от допълнително бутане. Благодаря ви за насоките и идеите :)

Послушал си ме Браво :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушал те е, но не е трябвало. Вече му беше отговорено, но никой не обърна внимание на човека. Просто дялът трябваше да е праймъри и не трябваше да се прехвърля инфо и да се трие всичко. С всеки по-читав търд парти партишън мениджър е работа за около 30 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...