Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gavrail

Каквото и да стартирам под XP ми използва 100% CPU-то

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам старо PC s XP pro. При стартиране на e-mail клиент, интернет браузър или друга програма, процесът започва да да използва 100% CPU-то.Инемога да разбера от какво се получава?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесора ти е едноядрен напълно нормално. Кажи си конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако процесора ти е едноядрен напълно нормално. Кажи си конфигурацията.

CPU Celeron 2,68GHz; RAM 512mbСлаб е, но преди не е правил така.Като включа IE стартират два процеса, а на никоя друга машина не съм го виждал това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU Celeron 2,68GHz; RAM 512mbСлаб е, но преди не е правил така.Като включа IE стартират два процеса, а на никоя друга машина не съм го виждал това?

Преди може и да не е правил така, но вече прави. Особено ако си с последните версии на браузъри, скайп или антивирусни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,покажете ни кои процеси се стартират.Даже ако може,покажете ни всички процеси,като разпънете прозореца на цял екран и отметнете "Show processess from all users".

Хубаво ще е да направите оптимизация на системата,за да разтоварите малко ресурсите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди може и да не е правил така, но вече прави. Особено ако си с последните версии на браузъри, скайп или антивирусни програми.

Странното е че Skype не дърпа толкова от процесора, а и рам паметта се използва нормално.IE e 7-ма версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странното е че Skype не дърпа толкова от процесора, а и рам паметта се използва нормално.IE e 7-ма версия.

Просто така станаха нещата вече, едноядрените конфигурации не могат вече да работят нормално. Това се направи с цел от производителите на хардуера и софтуера, за да има продукция и купуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най вероятно става въпрос за вирус, според мен ! Сканирай си компа с добър антивирусен софтуер или онлайн такъв. http://quickscan.bitdefender.com/en/.

миналата седмица преинсталирах лаптоп който имаше вирус, не можах да го изчистя с нищо, въпреки че даваше че е почистен с включването на компа процесора отива на 100% и не можеш да правиш почти нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най вероятно става въпрос за вирус, според мен ! Сканирай си компа с добър антивирусен софтуер или онлайн такъв. http://quickscan.bitdefender.com/en/.

миналата седмица преинсталирах лаптоп който имаше вирус, не можах да го изчистя с нищо, въпреки че даваше че е почистен с включването на компа процесора отива на 100% и не можеш да правиш почти нищо!

При тази конфигурация едва ли е вирус колега, но нека постващия да посети темата за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз какво да кажа за конфигурацията на моя стар лаптоп Compaq Evo N1050v - Mobile Intel Pentium 4-M CPU 1,80GHz, RAM 1GB 1,79GHz. ОС Windows XP+SP3, до последно обновявана с последни версии на браузъри, антивирусна Аваст. В момента в който пиша имам отворени 5 таба с ФФ и стартирани други дребни приложения, едно от които е и Аида, която ми показва натоварването на процеса е около 30%, а температурата е около 50°C. Иначе и при мен се случва да стои натоварен на 100%. Просто е стара машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз какво да кажа за конфигурацията на моя стар лаптоп Compaq Evo N1050v - Mobile Intel Pentium 4-M CPU 1,80GHz, RAM 1GB 1,79GHz. ОС Windows XP+SP3, до последно обновявана с последни версии на браузъри, антивирусна Аваст. В момента в който пиша имам отворени 5 таба с ФФ и стартирани други дребни приложения, едно от които е и Аида, която ми показва натоварването на процеса е около 30%, а температурата е около 50°C. Иначе и при мен се случва да стои натоварен на 100%. Просто е стара машина.

Да стои от време на време е едно, но да е постоянно така...Мислех сиче може да е от HDD, но Скайп и някои други програми зареждат и си работят, не тормозят така.Май ще е наистина вирус. Копвам датата и преинстал, пък тогава ще видим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...