Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Buhal55

Друг аспект от проблема за вграждане на субтитри в 3D филм

Препоръчан отговор

Здравейте,

Аз съм сравнително нов потребител на съвременна техника и често се сблъсквам с проблемите на незнанието. Отново имам проблем и разчитам на помощ от Ваша страна. Проблемът е следния: Имам тв. 3D Philips  и 3D Blu Ray Philips.Какво е нужно да се направи за да мога да гледам 3D филми със субтитри от блурея към тв.-то. Досега вадя образ но не мога да извадя никакви субтитри. Благодаря Ви за помощта предварително.

Само да добавя, че не става дума за фабрични филми а за такива от торентите.

Р.S. Моля админите да не се сърдят ако вече има такава тема а аз съм създал нова. Прегледах форума но не намерих отговор точно на този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вграждане на субтитрите няма да говоря, макар че ти акцентираш върху това - не съм го правил, нямам и намерение, защото не ми се е налагало. Не пишеш дали става дума за динамични или обикновени субтитри, та ще кажа и за двата вида.

С тоя 3Д блурей плеър е слабо вероятно да извадиш субтитри от тракерна версия на 3Д филм, много по-лесно е да ползваш директно телевизора си за целта. Но той пък вади обикновени субтитри, а не динамични, защото едва в новите модели от високите класове на Филипс от 2014 г ще има опция за четене от телевизора на idx/sub. 

Това, което търсиш се постига по два начина - или чрез външен плеър, специализиран за четене на idx/sub или през компютър (с подходящ сериозен плеър за idx/sub или с почти кой да е за обикновени .srt).

Много рядко гледам 3Д филми, защото те обикновено са от неинтересуващи ме жанрове, но все пак за целта ползвам или директно телевизора ("равнинни субтитри") или немарков външен плеър (тоя  или тоя , имам и двата). А блурей дискове си гледам (концерти) с 3Д блурей плеър на LG.

В интерес на истината, предпочитам да гледам 3Д филми с равнинни, а не с динамични субтитри, но това е индивидуално.

Тук има експерти по 3Д филмите, може пък да измислят нещо, включвайки се в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

В техническото описание на вашият плеар /макар че не сте посочили модела - казвам модела, а не фирмата производител/ достатъчно точно е написано какви формати и субтитри поддържа изделието. Прочетете го внимателно. Това, че ние преформатирваме файлове на видео и субтитри,сериозните фирми не ги интересува какви дискове ще поставяте в плеара, защото последният отговаря на всички приети стандатри. Един французин, англичанин или американец не се занимава с глупости да преработва филми теглени от тракери, а отива на магазина и купува филма във стандартният си Bly Ray формат. И го гледа успешно с модела, който присъства и при Вас! За целта китайците правят всевъзможни кутии за гледане и слушана на един или друг формат. Дори и най- добрият блу рай плеар да си купите, с него също няма да имате никакъв успех по простата причина, че той отговаря на всички съвременни изисквания, приети от международната комисия.Още веднаж: Извадете и прочетете ръководството на плеара и телевизора и сам ще си отговорите на въпроса. Ето Ви един твърде скъп Blu-Ray плеар, който също не може да прави това, което вие искате. Но си има причина за всиюко, за да не изпълнява вашите желания.

Приблизителна цена 2200$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а отива на магазина и купува филма във стандартният си Bly Ray формат. И го гледа успеяно с модела, който присъства и при Вас!...

Точно в това е проблемът ни - че се опитваме да правим от нищо нещо. В масовия случай продаваните маркови 3Д блурей плеъри не могат да се справят със самоделки, предназначението им е друго - пъхай им блурей диск и си гледай каквото ти кефне, пък дори и домашно записан от .iso да е и ще ти го възпроизведат с всички екстри. Ще го направят и с всякакви 2Д формати било от ДВД диск или от закачен преносим твърд диск, че и ще ти го конвертират до 1080р, само да не забравиш да изключиш интернет връзката им (тя и без това не ти е нужна, стига с тия смарт функции!), че след 15-20 минути има риск да ти се появи надпис на екрана, че от тук нататък филмът ще продължи без звук поради...

Не знам дали тоя плеър за 4500 долара чете idx/sub, но посочените от мен модели от по 100-тина лв го правят. Е, вярно, че си имат други кусури, но кучето скача според тоягата.

Приятно гледане! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Точно в това е проблемът ни - че се опитваме да правим от нищо нещо. В масовия случай продаваните маркови 3Д блурей плеъри не могат да се справят със самоделки, предназначението им е друго - пъхай им блурей диск и си гледай каквото ти кефне, пък дори и домашно записан от .iso да е и ще ти го възпроизведат с всички екстри. Ще го направят и с всякакви 2Д формати било от ДВД диск или от закачен преносим твърд диск, че и ще ти го конвертират до 1080р, само да не забравиш да изключиш интернет връзката им (тя и без това не ти е нужна, стига с тия смарт функции!), че след 15-20 минути има риск да ти се появи надпис на екрана, че от тук нататък филмът ще продължи без звук поради...

Не знам дали тоя плеър за 4500 долара чете idx/sub, но посочените от мен модели от по 100-тина лв го правят. Е, вярно, че си имат други кусури, но кучето скача според тоягата.

Приятно гледане! :)

"Не знам дали тоя плеър за 4500 долара чете idx/sub, но посочените от мен модели от по 100-тина лв го правят"

Аз това съм го отразил в поста си като съм посочил "китайското производство"Само ТЕ и никой друг, произвеждат всевъзможни кутийки за какво ли не - естествено...за пари.Питащият по-добре да ползва компютъра си за четене на "всичко"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за отзивчивостта.

Ето още детайли по темата: Philips 7000 series Smart LED телевизор 37PFL7606H 94 см (37") Easy 3D, DVB-T/C с Ambilight Spectra 2 и Pixel Precise HD, Philips 5000 series Blu-ray/DVD плейър BDP5500 Smart TV Plus, готов за Skype, 3D. Това са устройствата, които свързвам. В описанието на "железата" пише, че четат едва ли не всичко. Гледам с тази комбинация техника защото е вързана през усилвател за качествен звук. Освен това може би не се изразих добре но проблема със субовете не ми е ясен тъй като когато дърпам филма от торента пише "субтитри в описанието", но не мога да ги извикам.Имам лаптоп с прилична видеокарта/AMD MOBILITY™ Radeon® HD 7670M с 1GB собствена памет/но ако го включа в телевизора няма да имам качествен звук.Ще се радвам на всякакви решения и препоръки от ваша страна.

За вграждане на субтитрите няма да говоря, макар че ти акцентираш върху това - не съм го правил, нямам и намерение, защото не ми се е налагало. Не пишеш дали става дума за динамични или обикновени субтитри, та ще кажа и за двата вида.

С тоя 3Д блурей плеър е слабо вероятно да извадиш субтитри от тракерна версия на 3Д филм, много по-лесно е да ползваш директно телевизора си за целта. Но той пък вади обикновени субтитри, а не динамични, защото едва в новите модели от високите класове на Филипс от 2014 г ще има опция за четене от телевизора на idx/sub. 

Това, което търсиш се постига по два начина - или чрез външен плеър, специализиран за четене на idx/sub или през компютър (с подходящ сериозен плеър за idx/sub или с почти кой да е за обикновени .srt).

Много рядко гледам 3Д филми, защото те обикновено са от неинтересуващи ме жанрове, но все пак за целта ползвам или директно телевизора ("равнинни субтитри") или немарков външен плеър (тоя  или тоя , имам и двата). А блурей дискове си гледам (концерти) с 3Д блурей плеър на LG.

В интерес на истината, предпочитам да гледам 3Д филми с равнинни, а не с динамични субтитри, но това е индивидуално.

Тук има експерти по 3Д филмите, може пък да измислят нещо, включвайки се в темата.

Не знам какъв вид субове искам защото досега не съм видял никакви. За мен е без значение вида субове стига да ги има.Когато гледам други видеоформати субовете си излизат понякога с малко помощ от моя страна но ги има. Само при 3д филмите ема проблем....а и аз нищо не знам по темата. Сега трябва да попитам и за някой сериозен плеър за idx/sub и какъв ще ми препоръчате. Писах и за видеокартата защото реших, че има някакво значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност в описанието едва ли те лъжат, но тия устройства не са предвидени (имам предвид плеъра) за възпроизвеждане на подобни файлове, каквито ти (и аз) се опитваш. 

Не съм закачал уредба към телевизори (Филипс-и 6606 и 7008 + Сони W650 и 805), но тук има опитни в това направление потребители и сигурно ще ти помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност в описанието едва ли те лъжат, но тия устройства не са предвидени (имам предвид плеъра) за възпроизвеждане на подобни файлове, каквито ти (и аз) се опитваш. 

Не съм закачал уредба към телевизори (Филипс-и 6606 и 7008 + Сони W650 и 805), но тук има опитни в това направление потребители и сигурно ще ти помогнат.

Аз със закачането проблеми нямам. Гоня високото качество основно при звука, така че в това съм доста наясно но като закача лаптопа или флашка към тивито звук идва само от телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз със закачането проблеми нямам. Гоня високото качество основно при звука, така че в това съм доста наясно но като закача лаптопа или флашка към тивито звук идва само от телевизора.

"...усилвател за качествен звук""

Напиши ако обичаш, модела на усилвателя! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"...усилвател за качествен звук""

Напиши ако обичаш, модела на усилвателя! Благодаря!

Marantz NR - 1402. Модел на по-малко от 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Marantz NR - 1402. Модел на по-малко от 2 години.

С този модел усилвател много лесно ще се справиш и със звука. Коаксиалният изход от телевизора, към коаксиалният вход на усилвателя, избираш входа на усилвателя и си готов със звука. Не можеш да имаш никакъв проблем за качеството

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно субтитрите.Досега не видях да си писал, а и някой да те е попитал дали са с еднакво име с това на файла на филма?Това е задължително!

За свързване с ,,уредби,, и прочее гледам спеца е тук.Ако имаш питанки относно плейването от PC - аз съм насреща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този модел усилвател много лесно ще се справиш и със звука. Коаксиалният изход от телевизора, към коаксиалният вход на усилвателя, избираш входа на усилвателя и си готов със звука. Не можеш да имаш никакъв проблем за качеството

Боя се, че не е съвсем така. Първо телевизора няма аудио изход. Второ в усилвателя има един коаксиален и един оптичен аудиовход. При мен и двата са заети. Коаксиалния вход е вързан с блурея на филипс. На докато си бъбрим ме навеждате на нова идея. Имам един свободен HDMI вход за игрова конзола. Възможно ли е там да вържа комп.?

П.П. Тръгвам си и след около час и половина ще си бъда вкъщи. Ако предложението за скайп е още в сила ще се възползвам от него.

Относно субтитрите.Досега не видях да си писал, а и някой да те е попитал дали са с еднакво име с това на файла на филма?Това е задължително!

За свързване с ,,уредби,, и прочее гледам спеца е тук.Ако имаш питанки относно плейването от PC - аз съм насреща...

Имам един дървен мултимедиен плеър на LG, който ме научи на всички упражнения с еднаквите имена на файловете. За плейване с РС виждам, че имам нужда от качествен 3д плеър. Ще се радвам да препоръчаш нещо добро и......има ли значение какво е РС-то като характеристики?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3D плеър?-глупости...Инсталваш си един Potplayer и си на 6!!! Не ти знам точно лаптопа какъв е ,но като ти гледам видеокартата--напълно и абсолютно достатъчна ти е за безпроблемно справяне с такива файлове.Така си решаваш всички проблеми с 3D и каквито си искаш субтитри,формати и прочее...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.hifivision.com/home-theater-pc-htpc-media-pc/42496-guide-create-subtitles-3d-movies.html

http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopic=39542

то че сте скарани с търсенето е ясно ама минимални усилия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

http://www.hifivision.com/home-theater-pc-htpc-media-pc/42496-guide-create-subtitles-3d-movies.html

Нали трябва да има и такива като ТЕБ, да ни правят забележки бе! А колко сме скарани, е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нескарания с търсенето---вместо да копи пействаш неща,които ги правим обясни на човека как да си пусне субтитрите през неговия плеър! Никъде не е питал как се правят 3D субтитри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случайно друже да си си задавал въпроси като този на колко години съм, откога ползвам интернет и до колко съм запознат със съвременните технологии?Не съм скаран с търсенето но предпочитам да се допитам до мнението на хора с чувствително по-богат опит от моя.Нека да кажем, че аз сега прохождам.

3D плеър?-глупости...Инсталваш си един Potplayer и си на 6!!! Не ти знам точно лаптопа какъв е ,но като ти гледам видеокартата--напълно и абсолютно достатъчна ти е за безпроблемно справяне с такива файлове.Така си решаваш всички проблеми с 3D и каквито си искаш субтитри,формати и прочее...

Благодаря за препоръката но следва нов въпрос. Този плеър ще възпроизвежда ли 3д?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Благодаря за препоръката но следва нов въпрос. Този плеър ще възпроизвежда ли 3д?...

Да! 

Абе все още ми е чудно защо някои хора се подлъгват,че им трябват 3D видеокарти,специални плеъри.Нищо подобно.3D то си е файл като всички други.

Виж ако искаш да плейваш 3D iso файл там вече ще ти трябва TotalMediaTheatre,или PoverDVD!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен 3д филмите никога не са ми били "таргет" точно заради жанровете, но истината, е че досега не съм гледал такъв филм и ми се иска да видя що за "животно" е това 3Д.

Да! 

Абе все още ми е чудно защо някои хора се подлъгват,че им трябват 3D видеокарти,специални плеъри.Нищо подобно.3D то си е файл като всички други.

Виж ако искаш да плейваш 3D iso файл там вече ще ти трябва TotalMediaTheatre,или PoverDVD!

Нещо не съм почитател на iso файловете /освен при игрите/ така, че няма опасност да "задълбая" в сложни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не съм почитател на iso файловете /освен при игрите/ така, че няма опасност да "задълбая" в сложни теми.

Aми тогава си инсталирай Potplayer и си свиркай.Гледам по-горе си писал за HDMI-ами точно така си свържи лаптопа с TV и няма да имаш никакви грижи-един не скъп HDMI 1.4 ще ти свърши перфектна работа.

Казвал съм го десетки пъти и пак ще го кажа-най безкромпромисния и добър вариант е PC>HDMI>TV ! Всичко друго...шерване,външни плеъри,DLNA и ала бала са съпътствани с проблеми,ако ще и от амнайсе хиляди лева да ти е плеъра.Някои щото явно ги мързунка да си пускат кабела и се чудят какви да ги дялат ,че да няма такъв.Ша са спъвали и какво ли не-ами аз като гледам филм не търча из стаята и няма опасност да се спъна, ама си гледам с перфектно качество (защото мога да си манипулирам плеъра и да извадя максималното от него) и нямам проблеми ни с 3D субтитри,ни с различни типове файлове,нито от каквото и да било естество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми тогава си инсталирай Potplayer и си свиркай.Гледам по-горе си писал за HDMI-ами точно така си свържи лаптопа с TV и няма да имаш никакви грижи-един не скъп HDMI 1.4 ще ти свърши перфектна работа.

Казвал съм го десетки пъти и пак ще го кажа-най безкромпромисния и добър вариант е PC>HDMI>TV ! Всичко друго...шерване,външни плеъри,DLNA и ала бала са съпътствани с проблеми,ако ще и от амнайсе хиляди лева да ти е плеъра.Някои щото явно ги мързунка да си пускат кабела и се чудят какви да ги дялат ,че да няма такъв.Ша са спъвали и какво ли не-ами аз като гледам филм не търча из стаята и няма опасност да се спъна, ама си гледам с перфектно качество (защото мога да си манипулирам плеъра и да извадя максималното от него) и нямам проблеми ни с 3D субтитри,ни с различни типове файлове,нито от каквото и да било естество!

Е те това с кабелите си е най-истинско. Аз съм HI-FI почитател и като говорим за кабел аз там компромис не правя. Имам HDMI кабели ама не са от "евтинките." Безопасно ли е да вържа компа към входа за игровата конзола? Т. Е. дали са съвместими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те това с кабелите си е най-истинско. Аз съм HI-FI почитател и като говорим за кабел аз там компромис не правя. Имам HDMI кабели ама не са от "евтинките." Безопасно ли е да вържа компа към входа за игровата конзола? Т. Е. дали са съвместими.

Аз останах с впечатлението,че имаш свободен HDMI на телевизора! Ако е така за какво ти е да минава през игровата конзола и за какво ти е тя?

Свързваш си лаптопа посредством HDMI направо с телевизора.

Мога да ти помогна само за възпроизвеждане от PC на телевизор-конзоли ,външни плеъри и тем подобни не са ми интересни и не се интересувам от такива неща!

Аз ползвам само най-добрия вариант, или....нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз останах с впечатлението,че имаш свободен HDMI на телевизора! Ако е така за какво ти е да минава през игровата конзола и за какво ти е тя?

Свързваш си лаптопа посредством HDMI направо с телевизора.

Мога да ти помогна само за възпроизвеждане от PC на телевизор-конзоли ,външни плеъри и тем подобни не са ми интересни и не се интересувам от такива неща!

Аз ползвам само най-добрия вариант,

Имам 3 свободни входа но като включа компа тогава звука излиза само от телевизора а аз искам да мине през усилвателя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 3 свободни входа но като включа компа тогава звука излиза само от телевизора а аз искам да мине през усилвателя

Там вече не знам-питай  lz4jw !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...