Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Peio Peev

дефрагментиране на диска

Препоръчан отговор

Моля препоръчайте ми програма за дефрагментиране на диска. Вградената в" Windows XP" функция не се справя много добре , опитах и с" Auslogics" но резултата е горе-долу същия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли ще намерите по-добра от вградената в Уиндоус функция.

Защо ,какво очаквате да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам "Ashampoo Magical Defrag 3" - лека, интуитивна и работи на заден план, когато компа не се ползва активно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Моля препоръчайте ми програма за дефрагментиране на диска. Вградената в" Windows XP" функция не се справя много добре , опитах и с" Auslogics" но резултата е горе-долу същия.

Дефрагментиране на диск аз правя на 3-4 месеца веднаж и използвам вградената в операционната система. Това за мен не е много разумно да правиш дефрагментация всяка седмица например. Мнението ми е лично и от дълги години наблюдения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефрагментиране на диск аз правя на 3-4 месеца веднаж и използвам вградената в операционната система. Това за мен не е много разумно да правиш дефрагментация всяка седмица например. Мнението ми е лично и от дълги години наблюдения.

Всъщност по подразбиране Уиндоус си го прави така - веднъж седмично (поне на мен и Вистата и 7ицата си го пускаха самички веднъж не помня кой ден в 2 през нощта). Не виждам, защо да е неразумно, да дефрагментираш често, то размества само фрагментите, които имат нужда. Ползата да дефрагментираш по-често е че приключва по-бързо, вместо евентуално да ти "парализира" компютъра, когато ти е необходим. Разбира се, то затова има опция да се избира, според употребата на компютъра и нуждите на потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JkDefrag Portable  неплатена ,малка и доста бърза ...  идеална ! :):whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Не виждам, защо да е неразумно, да дефрагментираш често, то размества само фрагментите, които имат нужда. Ползата да дефрагментираш по-често е че приключва по-бързо, вместо евентуално да ти "парализира" компютъра, когато ти е необходим...

Абсолютно съгласен! Казано по простому (не съм експерт като теб) -все едно харда ти е една библиотека и с дефрагментацията подрежда книгите в тази библиотека,за да се намират по бързо ;)

Аз правя дефрагментация винаги когато ми показва на анализа (първо правя анализ на диска) над 10 процента!

А иначе - вградената във Windows програма за дефрагментиране мисля се е напълно достатъчна и не виждам смисъл от допълнителни такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всъщност по подразбиране Уиндоус си го прави така - веднъж седмично (поне на мен и Вистата и 7ицата си го пускаха самички веднъж не помня кой ден в 2 през нощта). Не виждам, защо да е неразумно, да дефрагментираш често, то размества само фрагментите, които имат нужда. Ползата да дефрагментираш по-често е че приключва по-бързо, вместо евентуално да ти "парализира" компютъра, когато ти е необходим. Разбира се, то затова има опция да се избира, според употребата на компютъра и нуждите на потребителя.

Нали не е задължително да се съглася с Вашето мнение?

Какво съм написал накрая! "Мнението ми е лично и от дълги години наблюдения."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не дефрагментирам откакто големите хардове станаха масови. Едно време при 80GB и по-малки имаше смисъл, ама при сегашните огромни и бързи хардове няма никаква полза от дефрагментацията, поне по мои наблюдения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все едно харда ти е една библиотека и с дефрагментацията подрежда книгите в тази библиотека,за да се намират по бързо ;)

Той заглавията на книгите ще ги намери бързо .... но страниците във тях са разхвърляни :)

Аз също пускам програмата през няколко месеца , но никакво усещане за подобрение не съм усетил :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...все едно харда ти е една библиотека и с дефрагментацията подрежда книгите в тази библиотека...

Не врат,ами шия-аде да не задълбаваме :tongue2:​ 

пп.Страниците ще намери,но да не тръгне да ги чете отдолу нагоре :grimace:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

defraggler

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали не е задължително да се съглася с Вашето мнение?

Риторичен въпрос. Но и аз си запазвам правото да съм неразумен :P

не съм експерт като теб

И аз не съм в тази област. Но знам някои неща (не само от наблюдения).Дали файловете на диска ви се фрагментират, не зависи от размера му, а от минималното свободното място, което му оставяте. Колкото повече толкова по-добре. Ако диска ви е никога не е повече от наполовина пълен, може изобщо да не се фрагментира.Това че не усещате ползата от дефрагментацията, не значи, че я няма. Пример. Ако скоростта на операциите от диска не е критичната част, няма да забележите забавяне заради фрагментация. Но това не значи, че диска не прави повече от необходимия брой операции. Ако някакъв много често ползван файл/ове е много фрагментиран, това ще увеличи физическото натоварване на диска с пъти, по време на операциите с него. А харддисковете са механични...От друга страна, както вече казах дефрагментацията подрежда само необходимата част от информацията. Ако дискът не ви е фрагментиран, програмата си го казва и не прави нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм в тази област. Но знам някои неща (не само от наблюдения).

Еее ти си си спец-не са прай на луд :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз пък дори и с 25% празно място на диска, веднъж след като е бил фрагментиран, не мога да го дефрагментирам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...