Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Добър ден, дойде и моят ред да пусна тема.Знам, че има много по-добни теми във форума, но реших да си направя моя вместо да спамя в темите на хората.Компютъра ще се ползва за: филми, скайп, браузване, работа с Photoshp (ще обработвам снимки, като това включва изрязване, оразмеряване, изтриване на някои детайли), работа с Microsoft Office. Не играя особено много игри, но може да се случи да заиграя някоя вбъдеще. От 2 години някъде не съм играл нищо.Комфигурацията ще се ползва 4-5 години. До следващата нова :DНищо няма да се ползва от старият компютър (смятам да го продам).Имам монитор Philips 190V7FB/00 (знам, че е стар, но за сега ще ползвам него. След някой друг месец ще го сменя).Ще ползвам старата мишка и клавиатура.Бюджета е 1000 лв. но ако предложите конфигурация за по-малко ще бъде още по-добре. Intel-ската конфигурация излиза малко над бюджета, но мога да резна нещо.Конфигурация intel: 1102.19 лв.КоличкаКонфигурация AMD: 908,51 лв.Количка+ Процесор и рам от eMAG: AMD FX 8320 + Kingston HyperX BEAST 8GBКутията е избрах защото има лесен достъп до долния филтър за почистване и мога да я взема около 67-69 лв., колкото кутията на CM N300.Не разбирам от компютри и затова се допитвам тук.Кико ми отговори на въпроса в една тема за 8320 и 4570 в ползва на Intel. Но 200 в повече заслужава ли си?С радост ачаквам вашите критики и препоръки!Конфигурацията ще се поръча до 1-2 седмици, но ако предложите AMD ще го поръчам в понеделник докато е на промоция (другите компоненти след 1-2 седмици), защото иначе се обезмислят нещата. Ще бъде на равно с интелската кнфигурация +/- малко. И тогава по-добре да се вземе 4570 конфигурацията.Независимо интел или амд ще е конфигурацията със сигурност ще мога да върша изброните неща без проблеми. Със сегашния ги върша, но имам малко проблеми с 1080P филмите.Старата (сегашната конфигурация):Дъно: ASUS M2NПроцесор: AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz 4000+РАМ: 3 GB DDR2Видео: NVIDIA GeForce 7300 GTХард: Seagate Barracuda 7200 ST3200822A 200GB 7200 RPM 8MB CacheКутия: CM Elite 334Благодаря на всички които ще ми помогнат да избера най-добрите компоненти за бъдещата ми комфигурация. :beer:Едит: Забравих да кажа, че няма да клоквам.

Редактирано от belqta666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офертата за FX-8320 е много добра с тия 8ГБ рам та не се колебай а се мятай преди да е свършила. В случая няма значение кое е по-добро а кое е по-изгодно.

След като игри се играят рядко бих препоръчал Gainward GTX750TI отново от Емаг. Това е в случай че искаш да разцъкваш новите макар и рядко.

Дъното в никакъв случай на Asrock. Гледай за GB най-оферта са когато става дума за АМД - GA-970A-DS3P.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гореизброените дейности и по-слаб процесор ще свърши работа, но пък добавянето на SSD примерно ще е много благотворно. Ще се работи много по-комфортно с Фотошоп. И щом игрите не са приоритет може да се вземе I3 + GTX 750 + SSD = на бърза и тиха работа, а и икономична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD ще взема може би заедно с монитора (след някой друг месец).Сега ме интересуваше за основното. Защото наистина AMD + RAM-та са много добра оферта.Наистина i5-4570 е по-добър от към ефективност на ядро, по-малко ток харчи (84 или 85W), следователно по-малко греее. Но пък офертата от еМАГ за 290 лв. променя нещата. До преди да я видя бях за Intel-а и по-натам щях да си взема видео карта, но сега изкушението за 8320 е голямо+видео излиза колкото интела без видео карта. Искам да го взема сега с по-помощен от необходимото, за да мога и след 3-4 години още да го ползвам,а и да играя може би. Може и да го сменя (както бях споменал по-горе, но ако си върши работа няма да го сменям). 

За човек който не разбира избора е сложен :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избора не е сложен а елементарен. Нямаш финансиите за да си твърде взискателен а имаш добра оферта (спестява ти 15% от бюджета) за добър процесор.

Тия глупости кой е по-икономичен и производителност при игри може да наклонят везните при по-малка разлика в цената и геймърска машина.

Но докато се наканиш ще мине и замине промоцията.

Edit: Всъщност тия спестени 150 лв. от паметта са ти едно прилично дъно което ще става за клок - GA-970A-UD3P.

Количка + процесора и паметта = 990 лв. Кутия с добър въздушен поток (включени са три хубави вентилатора), видео с добро охлаждане и прилично дъно.

Остава да се добави един охладител на процесора и SSD като имаш финансова възможност и всичко заспива!

Edit2: Вместо Raider може да вземеш Thermaltake Smart SE 530W ако искаш модулно. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата стъпка е направена:

неделя 30 март, 2014 22:01 289.99 лв. В процес на обработка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този продукт вече не е част от офертите на eMAG

Да видим ще ти излезе ли късмета или не...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата стъпка е направена:

неделя 30 март, 2014 22:01 289.99 лв. В процес на обработка

Дано те одобрят. Онзи ден направих поръчка на същото. Точни са!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto понеже в едната комфигурация си дал Gainward GeForce® GTX 750 Ti, а в другата PowerColor TurboDuo R7 260X 2GB GDDR5 OC. Коя е по-добра.Гледах едно видео в което 750 TI се представи по-добре. Едната изисква 400W, а другата 500W минимално захранване.Може би е за предпочитане 750 Ti.Относно кутията, Fractal Design Core 3000 изглежда добре и е с 3 вентилатора (които смятам, че на този етап ще са достатъчни (ако не се клоква)). Това което ме притеснява малко са USB портовете, които са отгоре и лесно може да се напълнят с прах.Утре (днес) ще го домисля. ако има потвърждение, че съм хванал промоцията. :DЛека вечер и благодаря за помощта!Едит:Захранването 530 или 550 W ще е достатъчно ли? + 2-3 вентилатора, охладител за процесора (в бъдеще) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За малко пари отгоре се взимат R7 265 2GB и HD 7850 които мисля, че са по-добър избор от 750Ti и R7 260X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750 Ti  е по-добрата отвсякъде. Като почнеш от бързина, шум, температура, енергопотребление и стигнеш до екстри като Shadow Play, PhisX, CUDA... Но аз бих взел друга GTX 750Ti - тая на Палит -  PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G. Овърклокната и доста по-бърза от стандартната, ако не ти се занимава с клок. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GeForce GTX 750 Ti vs. AMD Radeon R7 265 - TechSpot

R7 265 e по-добрата карта. По-топла и харчи повече, но и по-бърза. А и се клоква много повече, отколкото са я пуснали в ревюто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto понеже в едната комфигурация си дал Gainward GeForce® GTX 750 Ti, а в другата PowerColor TurboDuo R7 260X 2GB GDDR5 OC. Коя е по-добра.Гледах едно видео в което 750 TI се представи по-добре. Едната изисква 400W, а другата 500W минимално захранване.Може би е за предпочитане 750 Ti.Относно кутията, Fractal Design Core 3000 изглежда добре и е с 3 вентилатора (които смятам, че на този етап ще са достатъчни (ако не се клоква)). Това което ме притеснява малко са USB портовете, които са отгоре и лесно може да се напълнят с прах.Утре (днес) ще го домисля. ако има потвърждение, че съм хванал промоцията. :DЛека вечер и благодаря за помощта!Едит:Захранването 530 или 550 W ще е достатъчно ли? + 2-3 вентилатора, охладител за процесора (в бъдеще) 

1. Съобразявал съм се с бюджета (не излезнаха сметките) не коя е по-добра още по-малко че сам казваш игри пускаш рядко. Иначе по-нагоре са ги коментирали ако ти се дават повече пари.

2. Няма значение. Както сам забелязваш и двете захранвания отговарят на препоръката която е завишена така или иначе. Това е с цел ако вземеш китайче с реални 300W.

3. Прах влиза навсякъде и няма спасение та няма значение къде са отворите. Въпроса е по-скоро удобно ли ще ти е да ги ползваш. Вентилаторите са достатъчно и да се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрата новина е че хванах промоцията вчера. 

Поръчани, утре трябва да пристигнат:Процесор: AMD FX 8320, 3500MHz, 16MB, socket AM3+, BoxRAM: Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP

За поръчка: 

Захранване: PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE или Thermaltake Smart SE 530WКлоня към Thermaltake, някой да има наблюдения за него? Видях, че е с по-голям вентилатор (140 mm) и е полу-модулно.

Дъно: GB 970A-DS3P/AM3+ ако не правя клок, ако правя: GB 970A-UD3P

HDD: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRПървоначално мислех да е WD черната серия. Той е с 5 години гаранция и може да го намера за около 130 лв. Заслужава ли си 30-те лв. разлика?

Western DigitalКутия: Fractal Design Core 3000Има 3 вентилатора, които са доста добри и като се махнат 2, кутията може би ще струва около 80 лв. Което е приемливо.

Видео карта: в зависимост от бюджета

POWER COLOR AXR7 260X 2GD5-TDHE/OC - 248.24 лв.илиSAPPHIRE DUAL-X R7 265 2GB GDDR5 - 282.00 лв.

Ако не достигне: PALIT GTX650TI 1GB D5 - 208,78

Нещата ще го поръчвам до 2 дни. След като вече процесора и рам-та утре идват, няма за какво да чакам 2 седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE 1024M R7 260X OC DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/ 205лв. По-добре е от 650Ti

SAPPHIRE R7 260X 2G GD5 231лв.

SAPPHIRE 2048M R7 265 DUAL-X DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/ 280лв.

Black-a не си струва 30-те лева отгоре, а и е доста шумен.За захранването все едно - и двете са с прилично качество и доста тихи, та което и да вземеш няма да сгрешиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор + рам: 290 лв. - AMD FX 8320 + Kingston HyperX BEAST 8GB - Промоцията изтече
HDD: 101,09 - SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003 - Поръчан
Кутия: 116,81 лв.
- FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU - Поръчана
Захранване: 98,39 лв. - Захранващ блок Thermaltake Smart SE 530W - Поръчано
Дъно: 111 лв.
- GB 970A-DS3P/AM3+  Дъното ще го взема от друго място
Видео: 280 лв. - SAPPHIRE 2048M R7 265 DUAL-X DDR5 PCI-E 3.0 /BULK/ - Поръчано

Тотал: 997,29 лв.

Мисля, че добра комфигурация ще се получи.

Дано в Sky имат всичко налично, че вече няколко пъти ми казват, че нещата които търся ги нямат ...
Ако имате някакви забележки казвайте.
До 2-3 часа ще направя поръчката на нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването също е на промоция та ако ще го взимаш побързай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди известно време сглобих абсолютно същата конфигурация за приятел(само, че с R9 270X) и се оказа, че има някакъв проблем с несъвместимост между дъното и харда. Както си работи компютъра, без значение дали е в idle или load, и харда изведнъж изчезва. Трябва да се угаси компа, да се включи за момент без хард, да се изключи и пак да се включи и разпознава диска без проблем. Това го правеше произволно, понякога веднъж на няколко дни, понякога по няколко пъти на ден. Пробвах харда на друг, комп, както и друг хард(друга марка и модел) на тоя комп и всичко работи без грешка. После си разменихме хардовете, аз взех Seagate-a на моя комп, а дадох моя Hitachi на момчето и две седмици всичко работеше без проблем, но като върнахме Сийгейта на неговата машина(същото дъно GB 970A-DS3P и 8320) пак започна да изчезва. Човека го продаде, купи си друг(не помня Тошиба или WD) и няма никаквии проблем, както и човека на когото продаде Сигейта си го ползва без никакви изчезвания. Така и не можахме да установим от какво изчезва точно тоя хард на точно това дъно. Препоръчвам ти Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0 или WD Син, 1TB, 64MB, 7200 об./мин, SATA 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ако се резне видео картата до към 200-215 лв и се сложи едно SSD, няма ли да е по-добре?SSD Kingston V300Или точно това SSD не си заслужава?Или по-добре, сега се взима хубаво видео и след няколко месеца се взима SSD 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добпе вземи хубава видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно питане към Людмил:Ако сложа UD3P варинта има ли шансове да прави същия проблем или е възможно това DS3P кое си ползвал да е било дефектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно питане към Людмил:Ако сложа UD3P варинта има ли шансове да прави същия проблем или е възможно това DS3P кое си ползвал да е било дефектно.

Случая на Людмил е частен и кой знае какви са ги били забъркали за да имат тези проблеми. Иначе при всички положения UD3P е по-добрия вариант, макар и то да не е върха на елхата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, а и нещо не беше дефектно. Просто някаква странна несъвместимост, каквато за повече от 15-годишния ми опит не съм виждал. Ъпдейтнах както фърмуера на диска, така и BIOS-a на дъното, пробвах дори с Live CD с Ubuntu и там пак изчезваше само и единствено в тази комбинация - DS3P и ST1000DM003. Дъното в комбинация с всякакви други дискове няма никакви проблеми. Нито с SSD-то, нито с Hitachi 7k1000.C, нито с Toshiba, нито с WD Blue и Green, както и харда няма никакви проблеми на дъна с друг чипсет. Пробах го на G31, H55, H61 и B75 и си работи прекрасно. Няма никаква гаранция, че при теб ще го има същия проблем, но бях длъжен да те предупредя. Иначе UD3P е по-добро дъно, клоква прекрасно, 8+2-фазна захранваща схема и т.н. но е и по-скъпо. Във всеки случай си заслужава парите, ако може да ги отделиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ще е GA-970A-UD3P и няма да взимам DVD за сега, защото бюджета ...

Благодаря на всички за помощта! Всеки ден когато пристигне нещо, ще качвам снимки за доказателство, че наистина съм взел нещо.Лека вечер! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...