Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rambibg

Конфигурация за 1200 за игри

Препоръчан отговор

Здравейте ако може да ми дадете конфигурация до 1200 лева максимум за игри ще бъде чудесно,

благодаря предварително

без SSD

Пц-то ще се позлва главно за игри и гледане на филми :-)

http://www.vali.bg/?action=configurator&pl=INTEL

от този сайт ако е възможно  ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията на колегата е отлична. Само ще трябва да си добавите още една рам памет след някой и друг месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта може да се замени с GEIL - http://www.vali.bg/?group1=&group2=&group3=&group4=&group5=&article=15776&content=products_details.php а с останалите 6 лв. да се вземе някъв вентилатор за кутията.

пс. Адски неудобен конфигуратор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да много е неуодобен сажалявам прсото брат ми искаше от този сайт, благодаря за отговорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jmt.bg/offers/2014-04-04-1.pdf

Колкото повече толкова по-добре.

ПС това е шаблон, пък частите може пак от вали.бг да се вземат, никакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 216.17 лв. с ДДС

Едно предложение и от мен с 8GB памет,с добра дънна платка с възможност за Overclock + добър охладител.В игрите FX 6300 не отстъпва много на 8320/50,а с лек клок нещата се получават добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 216.17 лв. с ДДС

Едно предложение и от мен с 8GB памет,с добра дънна платка с възможност за Overclock + добър охладител.В игрите FX 6300 не отстъпва много на 8320/50,а с лек клок нещата се получават добре.

Колега този охладител няма да се побере в тази кутия! ;)  Иначе има и доста по-ефтини дъна с по-добри възможности за клок като това GB-990XA-UD3--AMD-990X-AM3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега този охладител няма да се побере в тази кутия! ;)  Иначе има и доста по-ефтини дъна с по-добри възможности за клок като това GB-990XA-UD3--AMD-990X-AM3.

Би трябвало да влезе. В спец. на кутията пише "CPU cooler height limitation: 155mm", а Evo-то е 120mm.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да влезе. В спец. на кутията пише "CPU cooler height limitation: 155mm", а Evo-то е 120mm.

Не.

• Dimension 120 x 80 x 159 mm (4.7 x 3.1 x 6.3 in)

Което значи,че височината му е 159 мм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутията не съм се съобразил и благодаря за забележка та, но за дъното на GB можем да поспорим!Асуса поддържа 220 ватовите FX-и, а GB не стига,че пускат по 15 ревизии ами не могат и проблемите да оправят.Утре при мен пристига същото асусче и ще смени ga 970aud3 защото ми писна от проблемите на това дърво.Пиша от телефона, ако има грешки,моля да ме извините!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че подържа 220w процесор не го прави автоматично по-добро дъно, а и незнам кой луд би си взел такъв процесор. За GB да кажеш, че са дърво е леко смешно. Това, че си попаднал на калпава бройка нищо не значи и няма как да си застрахован, че и Asus-a няма да е дърво. Та така едни казват мани ги AsRock, други мани GB, а трети Asus не стават и накрая е най-добре без комп да си и няма да имаш никакви проблеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дънната платка (нямам предвид софтуерно) на GB си е екстра сравнение с конкуренцията. Asrock си е дърво в това отношение а Asus може да е по-добре но пак изостава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че подържа 220w процесор не го прави автоматично по-добро дъно, а и незнам кой луд би си взел такъв процесор. За GB да кажеш, че са дърво е леко смешно. Това, че си попаднал на калпава бройка нищо не значи и няма как да си застрахован, че и Asus-a няма да е дърво. Та така едни казват мани ги AsRock, други мани GB, а трети Asus не стават и накрая е най-добре без комп да си и няма да имаш никакви проблеми!

Това,че дъното е 8+2 фази е добре,но от към биос за никъв не става.Да не говорим,че някои ревизии нямат LLC,а без LLC клока е "страхотен".Ревизиите,които имат LLC са с по 3 опции auto,regular и extreme,обикновено и 3-те не сработват както трябва.А тогава да те питам каква е файдата от добрата платка (като хардуерно изпълнение) когато тя е оср*ана от към биос?Не казвам,че асус са най-добри ,но при GB нещата не са особено добре с по-евтините платки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За кутията не съм се съобразил и благодаря за забележка та, но за дъното на GB можем да поспорим!Асуса поддържа 220 ватовите FX-и, а GB не стига,че пускат по 15 ревизии ами не могат и проблемите да оправят.Утре при мен пристига същото асусче и ще смени ga 970aud3 защото ми писна от проблемите на това дърво.Пиша от телефона, ако има грешки,моля да ме извините!

Вече 2 месеца от как махнах Асрока, и забравих за всякакви проблеми с новия си GB-990FXAUD3 Rev4.0 което също поддържа 220 ватовите процесори.

Не знам какво всички се оплаквате, или просто обичате да тролствате.

Това,че дъното е 8+2 фази е добре,но от към биос за никъв не става.Да не говорим,че някои ревизии нямат LLC,а без LLC клока е "страхотен".Ревизиите,които имат LLC са с по 3 опции auto,regular и extreme,обикновено и 3-те не сработват както трябва.А тогава да те питам каква е файдата от добрата платка (като хардуерно изпълнение) когато тя е оср*ана от към биос?Не казвам,че асус са най-добри ,но при GB нещата не са особено добре с по-евтините платки.

Кой ти каза че няма LLC? На моята има повече от 3 опции.

Auto Standart Low Medium High Extreme, и си работят.

А и кой се интересува от клок по-голям от 1ГХз ? Има ли смисъл да си купя чисто нов процесор и да го изгоря за няма и година че можел да се клокне на 5ГХз или на 6ГХз?

Помисли малко реално над нещата. В Асрок дори нямах контрол на оборотите за вентилаторите, ако това е добро, здраве да е.

Имам един изгорял Асус (о да великите Асус). Но не казвам че са калпави защото аз имам изгорял, на всеки производител може да се случи.

Както и не казвам че Биостар са върха на сладоледа след като имам една машина с такова от 7 години и е желязно дъно.

Много си краен в изказванията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента на пазара, като върха на сладоледа какато и да се погледне са Gigabyte дъната, после са са ASUS (има оплаквания че неможели да си ъпдейтнат биосите ама не го правят правилно), после са intel-ските дъна като за по икономични green pc-та и накрая дето всички ходат да слагат защото е най-евтино asrock. но реално са толеми боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента на пазара, като върха на сладоледа какато и да се погледне са Gigabyte дъната, после са са ASUS (има оплаквания че неможели да си ъпдейтнат биосите ама не го правят правилно), после са intel-ските дъна като за по икономични green pc-та и накрая дето всички ходат да слагат защото е най-евтино asrock. но реално са толеми боклуци.

Пред Асрок бих сложил MSI Biostar Jetway, и трите марки съм ги продавал дълги години, и съм тествал лично, и включително Асрок 970про3 който имах по ирония на съдбата, показва само че по-смотани дъна от Асрок няма, без да се обиждат техните потребители и защитници.

ПС: Имал съм точно проблем с биос на Асус, при обновяване машината заби и изобщо до там, дъното отиде на боклука. (Запоен за платката биос).

Но сега по темата, за питащия най-доброто което може да вземе и Гигабайт, в това отношение много от коментаторите сме единодушни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече 2 месеца от как махнах Асрока, и забравих за всякакви проблеми с новия си GB-990FXAUD3 Rev4.0 което също поддържа 220 ватовите процесори.

Не знам какво всички се оплаквате, или просто обичате да тролствате.

Кой ти каза че няма LLC? На моята има повече от 3 опции.

Auto Standart Low Medium High Extreme, и си работят.

А и кой се интересува от клок по-голям от 1ГХз ? Има ли смисъл да си купя чисто нов процесор и да го изгоря за няма и година че можел да се клокне на 5ГХз или на 6ГХз?

Помисли малко реално над нещата. В Асрок дори нямах контрол на оборотите за вентилаторите, ако това е добро, здраве да е.

Имам един изгорял Асус (о да великите Асус). Но не казвам че са калпави защото аз имам изгорял, на всеки производител може да се случи.

Както и не казвам че Биостар са върха на сладоледа след като имам една машина с такова от 7 години и е желязно дъно.

Много си краен в изказванията си.

Росене ако прочетеш поста ми отново ще видиш,че съм написал Някои,т.е. някои ревизии нямат LLC,а не всички!

В другия форум в който си баннат ти обясниха много добре за въпросните платки,ти си знаеш твоята.Колко ревизии има на GA 990FX UD3 и колко има за Sabertooth или M5A99FX pro да речем?Ами ще ти кажа,има 4 ревизии на GB-та.Същото е и при GA 970A-UD3,ами как за 3 ревизии не оправиха тази платка да работи без да създава проблеми ,че 3-тата ревизия е най-проблемна и всички пискат в нета от нея,има точно 3 версии на биос и това е,няма поддръжка.

Не искам да звучи така сякаш плюя по GB и Асус имат проблеми,но както и да е....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред Асрок бих сложил MSI Biostar Jetway, и трите марки съм ги продавал дълги години, и съм тествал лично, и включително Асрок 970про3 който имах по ирония на съдбата, показва само че по-смотани дъна от Асрок няма, без да се обиждат техните потребители и защитници.

ПС: Имал съм точно проблем с биос на Асус, при обновяване машината заби и изобщо до там, дъното отиде на боклука. (Запоен за платката биос).

Но сега по темата, за питащия най-доброто което може да вземе и Гигабайт, в това отношение много от коментаторите сме единодушни.

Проблема на ASUS с биоса е само при новите дъна от 2004 до днес, защото го направиха да се актуализира в заредена ОС чрез приложение от диска с драйвери и то росто не може да сколаса дъното забива, но след рестарт се оправя. Обаче има друг начин, който действа: през биоса се влиза в директорията в която е файла на новия биос и чрез едно вградено флаш ютилити се флашва и всичко е 6 после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на ASUS с биоса е само при новите дъна от 2004 до днес, защото го направиха да се актуализира в заредена ОС чрез приложение от диска с драйвери и то росто не може да сколаса дъното забива, но след рестарт се оправя. Обаче има друг начин, който действа: през биоса се влиза в директорията в която е файла на новия биос и чрез едно вградено флаш ютилити се флашва и всичко е 6 после.

То в моя случай бе вече стария в момента Asus M2N SLI. Просто заби с черен екран рестартирах, и повече това дъно не даде признаци на живот.

Константин, изобщо няма да ти обръщам внимание, бръщолевиш си ги едни. ХардуерБГ та ХардуерБГ, там повечето не са нормални хора, а са такива дето търсят под вола теле да клокват и едно дъно ако не може да им клокне процесора до 5ГХз за тях автоматично е боклук. А колкото до ревизиите, говориха ми да че дъното което съм взел не струвало, а аз в същото време се преродих с него. За това че не ме засяга кой какво мисли след като върши работа и не прави проблеми. Нали така ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Константин, изобщо няма да ти обръщам внимание, бръщолевиш си ги едни..."-оле-е,мале! :shock11: Без коментар кой-какво бръщолеви и как реве по форумите,а уж ги познава и продава (това написано преди няколко поста)...

пп За теб никъде не са нормални-що ли?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Константин, изобщо няма да ти обръщам внимание, бръщолевиш си ги едни..."-оле-е,мале! :shock11: Без коментар кой-какво бръщолеви и как реве по форумите,а уж ги познава и продава (това написано преди няколко поста)...

пп За теб никъде не са нормални-що ли?!

На теб не ти ли бях забранил да ми пишеш каквото и да било където и да било ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запоен за платката биос

Офтопик : Как така ще е запоен за платката ? Демек без крачета отстрани, ами с контактни площадки под чипа като GPU-та и чипсети ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офтопик : Как така ще е запоен за платката ? Демек без крачета отстрани, ами с контактни площадки под чипа като GPU-та и чипсети ? 

Мина доста време не си го спомням. http://www.nix.ru/autocatalog/motherboards_asustek/70662_2254_draft_large.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...