Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Annorios

Проблем с Windows 7 - Disk read error

Препоръчан отговор

Здравейте!

Не знам дали темата е точно за този раздел, но мисля, че и тук е също толкова подходящо място да я пусна, колкото в другите раздели, тъй като честно казано не съм много сигурен какъв е проблема с компютъра ми.

Накратко - лятото компютъра беше на ремонт за изгоряло дъно( поправено в сервиза), почистване и преинсталация на Windows, като този път реших от Windows XP да мина на Windows 7, за да си ползвам 4GB рам памет. Става въпрос за 64-битовата версия, но май се нарича 86-битова? Т.е. най-голямата. Тогава ми казаха, че захранването работи на ръба, но се държи. И че хард диска е започнал да сдава багажа, но са направили така, че да не записва информация на увредените части, които май са около 5-10GB от общо 500-те GB на хард диска. 

Преди около месец компютъра започна да прави странни проблеми. Първо изписваше, че липсват системни файлове, онези в system32. След това започна да дава и Disk read error в началото при пускане и се налага да го рестартирам 10-тина пъти може би, докато тръгне. Пробвах да оправя нещата с recovery диска, помага малко, но общо взето пак си е същото. Излиза disk read error, ако не излезе disk read error може след това да изпиши, че липсва системен файл. И така докато при едно от рестартиранията не тръгне. 

Не ми пречеше чак толкова това, само че напоследък преди около седмица може би и малко повече Chrome нещо отказа да работи. Пак ползвах системния диск, оправи се.

Но от няколко дни насам дори като успея да вляза в windows, някои програми не работят или се държат странно. Примерно Chrome, Skype, днес и Microsoft Word отказа да тръгне. Понякога се оправят при рестарт, понякога не.

Днес Microsoft Word не поиска да работи след няколко последователни рестарта на компютъра и се реших да си преинсталирам Windows-а, сега съм с Windows 7 Ultimate 86-bit-а. Идеята е, че доколкото можах да разбера при преинсталацията, че това с disk read error продължава да си го има, дори и след абсолютно чиста преинсталация на Windows-а. 

Та ме интересува някой може ли да даде предположение от какво може да е проблема и евентуално как да го оправя. Не съм на "ти" с програмирането, но ако нещо е лесно или пък има подробни инструкции как се прави, като цяло се справям. 

По принцип пространството на хард диска ми е разделено на C и D, като Windows-а ми е в C. И идеята е, че искам да не форматирам хард диска по възможност, тъй като в D имам важна информация, която няма как да се хване на един или няколко диска, дори да тръгна да я записвам.

И така. Ако някой ми помогне да отстраня това досадно нещо ще му бъда благодарен.

Едит: И нещо което също е ново от няколко дни - през известно време компютъра започва да се бави за около 20-30-60 секунди, не знам точно колко и лампичката че зарежда свети постоянно през този период. Дори и в момента се случи, при напълно нова инсталация на Windows.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска ти е заминал. Трябва да го смениш с нов. Кажи си и цялата конфигурация, за да видим защо захранването кара на ръба. В сервиза просто са ти закрепили временно компютъра да работи. Предупредили са те за бъдещи проблеми.

Безмислено е да правиш преинсталации на Windows. Проблема ти е хардуерен, а не софтуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е нов HDD... като първи етап...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Emokostov и pataran може би са прави... В допълнение, мога да кажа, че е добре незабавно да си запазиш информацията, която не искаш да загубиш на външен диск, флашка или какво и да е. После може да опиташ с някой от tools-овете от Hiren Boot disk. Disk Read error, може да ти дава и ако имаш кофти захранване или някой цъфнал кондензатор на дъното, но до там вече не е добре да се стига, като за начало си запази информацията и после можем да мислим някакви допълнителни неща, преди да си купиш и нов хард...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като първи етап - свястно захранване.

Следва спасяване на информацията

И чиста инсталация на нов хард.

Съхраняване на информацията и върху новия хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега моето предложение. Спри да работиш с този компютър, докато не намериш друг носител на информация, който е способен да побере цялата важна за теб информация. Намери си някой жив - лайф диск Линукс или Уйндоус. Първото важно нещо за теб е да си спасиш останалата информация от диска ти, а той е пътник. Пак надебелявам, СПРИ ДА ГО ПОЛЗВАШ, защото колкото повече го мъчеш и му правиш такива непозволени рестартирания, толкова повече расте шанса да загубиш завинаги важната информация за теб. Най-добре е да намериш временно някой външен твърд диск, флашка или каквото и да е било друго и с помоща на външна ОС (живия диск) да си прехвърлиш информацията. Стария диск е за изхвърляне. Ако с някоя програма го закърпиш, то ще е временно и в някой сублимен момент ще останеш много неприятно изненадан. Купи си нов твърд диск и си направи чиста инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря за предложенията. Това което направих беше, че се опитах да преинсталирам Windows-а като форматирам C и си запазя информацията на D, тъй като приятел ми каза, че може проблема да е, че съм си преинсталирам Windows-а без да форматирам диска. Ами не успях да го преинсталирам успешно, дава ми грешка 0x80070570. Реших да се предам и си поръчах нов хард диск, на който да направя чиста инсталация на Windows-а и днес ми сложиха новия хард диск - Kingston SSD 60GB. Обаче като си взех компютъра вкъщи и реших да си сложа Windows - пак не става. И почвам да се дразня вече. Същата грешка. Стария хард диск все още е в кутията, но не е свързан към дъното. Така че проблема по-скоро не е от хард диска, тъй като и при чисто нов такъв пак го има същия проблем. Не мога да намеря в интернет добра информация този Disk Read Error от какво може да е друго. И сега две неща са много интересни - че не мога да го оправя сам. И че прахосах наличните ми средства за нов хард диск, така че и на ремонт не мога да го закарам. 

А компютъра ми трябва за работа. И въобще... забава. :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Благодаря за предложенията. Това което направих беше, че се опитах да преинсталирам Windows-а като форматирам C и си запазя информацията на D, тъй като приятел ми каза, че може проблема да е, че съм си преинсталирам Windows-а без да форматирам диска. Ами не успях да го преинсталирам успешно, дава ми грешка 0x80070570. Реших да се предам и си поръчах нов хард диск, на който да направя чиста инсталация на Windows-а и днес ми сложиха новия хард диск - Kingston SSD 60GB. Обаче като си взех компютъра вкъщи и реших да си сложа Windows - пак не става. И почвам да се дразня вече. Същата грешка. Стария хард диск все още е в кутията, но не е свързан към дъното. Така че проблема по-скоро не е от хард диска, тъй като и при чисто нов такъв пак го има същия проблем. Не мога да намеря в интернет добра информация този Disk Read Error от какво може да е друго. И сега две неща са много интересни - че не мога да го оправя сам. И че прахосах наличните ми средства за нов хард диск, така че и на ремонт не мога да го закарам. 

А компютъра ми трябва за работа. И въобще... забава. :)

Поздрави!

Както са ти казали и по нагоре колегите проблема е хардуерен.Пробва ли да смениш и кабела на HDD-то.Пробвай и с друго захранване.Проблема не ти е само в едно устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах един компютър преди 2 месеца , даваше ми подобна грешка.. проблема беше в кабела за HDD-то. Купих чисто нов , пробвай да сложиш кабела в друго слот на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с нов кабел и в друг слот. Направи и една проверка рам паметта за всеки случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгорял сата порт или кабела е  дал фира   е моята диагноза.Кабела е 3- 5 лева и не вярвам да се озориш  чак толкова .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...