Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

KGKulata

Кога се слага седалка без облегалка за дете в автомобил?

Препоръчан отговор

Интересува ме някой може ли със сигурност да ми каже кога мога да заменя детският стол с облегалка за кола със седалка за кола така че утре ако ме спрат полицаите да не ме глобят?Изчетох доста мнения във Google и видях доста различни изказвания.Някои ги слагат на седалки без облегалки от 3 годишна възраст,други от 4 годишна и т.н.Бях купил детски стол за близо 400 лв.но проблемът че първо е кютук и половина и още по важното е че като сложа малката(особено когато е повече облечена) направо я хваща секлета защото и е тясно и се чувства като в менгеме.Коланите на стола съм ги отпуснал до край и пак и е тясно.В момента е на три и половина годинки и тежи 14 кг.Ако и сложа седалка без облегалка и я вържа с коланите на колата със сигурност ще и е по леко когато пътуваме.Проблемът е че ако ме спрат полицаите дали ще ме глобят 50 лв.защото ще  е била на седалка без облегалка а не на столче с облегалка. :)

Кога да махна стола?                                                                                                 Кога да сложа седалката без да ме глобят?

Публикувано изображение                                  Публикувано изображение                     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което прочетох пише че детето трябва да е обезопасено и...нищо повече по въпроса за двата вида седалки.Има някакви категории за килограми където отивам към първа и втора,а в същото време и условие да е над три години.Мойто е над 3 год.и почти 15 кг.и ако съдя по написаното би трябвало да мога да го возя на седалка без облегалка отзад в колата вързано с коланите.По тази логика органите на КАТ не би трябвало да ми правят проблем.Ако бъркам ме поправи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням на детските седалки би трябвало да пише до колко килограма трябва да е детето, така че и по това може да се ориентираш. Ако столчето е съобразено с килограмите не мисля, че могат да ти направят проблем..Общо взето и аз разбирам същото..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това което прочетох пише че детето трябва да е обезопасено и...нищо повече по въпроса за двата вида седалки.Има някакви категории за килограми където отивам към първа и втора,а в същото време и условие да е над три години.Мойто е над 3 год.и почти 15 кг.и ако съдя по написаното би трябвало да мога да го возя на седалка без облегалка отзад в колата вързано с коланите.По тази логика органите на КАТ не би трябвало да ми правят проблем.Ако бъркам ме поправи!

Да, правилно си разбрал - не бъркаш.

Спокойно вози детето си на седалка.

В момента само го измъчваш на тясната бебешка седалка с облегалка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че има столчета и за по големи деца а седалките ги дават за деца от 15 до 27кг или 35кг.Все пак тези стоки ги правят в чужбина а там си имат едни закони а тук са други.Примерно:Отивам в магазина и купувам седалка за деца от 15-35кг.и слагам детето.Тежи 15кг.но могат да кажат че няма 4 годинки и е малка и...акт 50лв.Ходи се обяснявай дали е трябвало по голям стол за детето(тип кресло)за да не и е тясно или доказвай че има право на седалка.

Да, правилно си разбрал - не бъркаш.

Спокойно вози детето си на седалка.

В момента само го измъчваш на тясната бебешка седалка с облегалка.

Чак мен ме хваща секлета като я сложа на стола.Слабичка е но има един метър-височка е и като сложа стола и той опре в шофьорската седалка,краката на детето трябва да се свият на осмица или да ги опъне напред върху моята глава.Никъде в закона не пише за тези неща.Ще сложа седалка и ако е малка на години и ме одерат 50 лева то поне ще съм спокоен че детето пътува отзад като нормален човек а не свита и смачкана от теснотия и да се чуди човек какво да я прави. :( .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..

Никой няма да те дере.

Има си закон, има си килограми-важното е коланът да е регулиран и да минава както трябва поставен върху детето.

Моето дете съм го возил на именно такава седалка без облегалка и никога не съм имал проблеми с родната милиция.

Недей да изпадаш в параноя, моля .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой няма да те дере.

Има си закон, има си килограми-важното е коланът да е регулиран и да минава както трябва поставен върху детето.

Моето дете съм го возил на именно такава седалка без облегалка и никога не съм имал проблеми с родната милиция.

Недей да изпадаш в параноя, моля .

Проблемът е че има деца (като моето) по големи около 4 год.и слаби и високи които имат-нямат 15 кг. и деца на 2-3 год дундести като мутанти които са минали 15кг.Едва ли са критерий тези 15кг.и да сложиш почти бебе на такава седалка щом имало килограмите-ниско но едро и тежко.Все пак има изисквания и категории(групи) от къде трябвало да минава колана на колата пред гърдичките на детето.Може и да е 20кг.но ако е ниско на височина и колана не се регулира нагоре и надолу-глобата ти е сигурна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че има деца (като моето) по големи около 4 год.и слаби и високи които имат-нямат 15 кг. и деца на 2-3 год дундести като мутанти които са минали 15кг.Едва ли са критерий тези 15кг.и да сложиш почти бебе на такава седалка щом имало килограмите-ниско но едро и тежко.Все пак има изисквания и категории(групи) от къде трябвало да минава колана на колата пред гърдичките на детето.Може и да е 20кг.но ако е ниско на височина и колана не се регулира нагоре и надолу-глобата ти е сигурна.

Те ако са решили да те глобяват нямаш мърдане. Така че не го мисли, слагай детето отзад посредата пък глобата е най малкия кахър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ако са решили да те глобяват нямаш мърдане. 

Така е.Един приятел се похвали че тия дни рано сутринта в Дружба1 го спрели полицаи (казал им че отива на работа) и половин час са го проверявали-документи,алкохол,багажник,жилетка,аптечка,пожарогасител и т.н-само и само да могат да му открият нещо за да му вземат някой лев,а той им казал че дори и цялата кола да разглобят пари няма от къде да им даде.Накрая му казали....бягай.То се усеща че като решат да ти вземат някой лев ще направят и невъзможното за да ти открият някоя нередност.:Много зависи на каква проверка ще попаднеш.Преди две-три седмици към 22.00 ч.пък мен ме спираха при един от тунелите на магистрала "Люлин" за проверка и щом полицаят видя отзад спящото дете веднага ми върна документите и по най културният начин ми пожела "Лека вечер".От човек до човек има голяма разлика-какъвто и да е той.  :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се притесняваш - щом колана минава пред гърдите на детето, а не високо или около гърлото, можеш да го возиш на седалка. Моя и той е висок, няма 4 години (още 4 месеца), а в момента на седалката му е перфектно.... Да не говорим, че струва 17 лв. а стола му го взех да 250.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...