Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Wildzet

Въпрос относно градския транспорт

Препоръчан отговор

Въпросът ми е, мога ли (разрешено ли е ) да се возя в градския транспорт ( тролеи ) с колелото ми. Веднъж спуках гума, а бях на другия край на града и трябваше да се кача в тролея, за да се прибера. Качих се, платих си билета, но на следващата спирка влезе контрольор и ме свали :/ Имат ли право да го правят ? Ако ще ме смъкват поне да не ми вземат пари за 1 спирка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някакъв нов (шибан) закон http://www.mtb-bg.com/index.php/other/otherother/2733-other-2014-vitosha-buses-ban , но ако си истински колоездач, майняк, няма да ползваш друг превоз, освен велосипед. Освен това има гуми, които се самозалепват, а цената им е колкото на две нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро четох правилника им, и превозването на велосипеди е регламентирано само за метрото, където трябва да качиш велосипеда задължително в последния вагон. За другите форми на транспорт - автобусен, тролейбусен и трамваен, нищо не се споменава. Въпреки това обаче са издали заповед на някакво хвърчащо листче да не се допуска качването на велосипеди в автобуси, тролейбуси и трамваи и контрольорите имат нареждания да свалят хората с велосипеди. Ако е час пик и е пълно, разбирам. Ама при празен автобус не знам какво им пречи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен билет за тебе е трябвало да купиш билет и за свръхбагаж (колелото) - тъй като то надвишава рамките на размерите дадени от превозвача за безплатно превозване на багаж. В този случай контрольора е трябвало да ти предложи закупуването на 2-ри билет за свръхбагаж, но иначе според техните общи условия има право да те свали.

Ако желаеш в 7 дневен срок от извършването на превоза можеш да подадеш жалба с входящ номер в деловодството на фирмата за превози.

Понеже си писал Русе - затова четох общи условия за превози на Русенския превозвач:

http://www.egged-ruse.com/tickets/ticketcollectors

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не се допуска за превоз в градски транспорт:

• [*]Лица, които представляват опасност за сигурността на пътниците или реда в превозното средство (напр. лица в превъзбудено състояние; лица, носещи хладни оръжия, като напр. нож/ пистолет, палка). [*]Лица, които са под влияние на алкохол или друго упойващо вещество. [*]Лица в нехигиеничен вид и/или заразно болни. [*]Вещи, които могат да повредят или замърсят превозното средство. [*]Запалителни, избухливи, отровни вещества и други вещи и предмети, представляващи опасност за пътниците и персонала. [*]Предмети, превозът на които е забранен със закон (напр. нерегистрирани оръжия,  
наркотични вещества и т.н.). [*]Предмети, които поради своите размери и естество, създават неудобство за пътниците. [*]Живи животни и птици. Изключение се прави за полицейски кучета, кучета-водачи на незрящи хора, кучета, обучавани за водачи на незрящи хора и домашни любимци

Само този абзац е достатъчен за да ти направят проблем, че си вкарал и колелото си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По бтв го гледах това видео днеска и сега не мога да го намеря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не схващам защо при празен автобус/тролей не може да се качи велосипед. Няма на кой да пречи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тролеят беше празен ( само аз и една баба ), не пречех на никого. Не са ми казвали да си купя 2-ри билет или нещо такова. Не разбирам какво неудобство, като беше през два и половина на обед ( няма почти никой ). Също така съм забелязвал баби със кучета/котки, някакви пинчери, което също е забранено, но тях не ги смъкват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свидетел съм на бул.Братя Бъкстон в София колоездачи чакат(повече от 30 минути) и се качват в автобус63 возещ до Бялата вода(някъде около черния кос) в недотам празен автобус.Аз веднъж не успях да да се кача заради велосипедисти,загнездили се в участъка за хора с увреждания-място за хора с инвалидни колички...бил съм свидетел и на велосипедисти нежелаещи да го осводят за жени с детски колички!

Да,подкрепям единствено заради видяното от мен велосипедистите да бъдат Длъжни да перфорират билет за свръхбагаж-независимо от притежаваната от тях карта за цяла градска мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....велосипедисти,загнездили се в участъка за хора с увреждания-място за хора с инвалидни колички...

Да,подкрепям единствено........велосипедистите да бъдат Длъжни да перфорират билет за свръхбагаж....

Не знам как са нещата в София, но в Бургас във автобуса си има контрола винаги(вози се вътре) и таксува всеки пътник секунди след качването му в автобуса. Майки с детски колички май заплащат билет само за себе си, но не и за свръх товар (детето и количката).

Не мога да оприлича велосипед като свръх товар. Има/няма 5-8 килограма един велосипед навиращ се плътно до прозорците. Не мисля, че пречи на някого.

А за домашни люнимци трябва да е разрешено навсякъде. Животните са по-културни от хората. Може по наредба да е разрешено примерно с куче, но на практика май не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как са нещата в София, но в Бургас във автобуса си има контрола винаги(вози се вътре) и таксува всеки пътник секунди след качването му в автобуса. Майки с детски колички май заплащат билет само за себе си, но не и за свръх товар (детето и количката).

Не мога да оприлича велосипед като свръх товар. Има/няма 5-8 килограма един велосипед навиращ се плътно до прозорците. Не мисля, че пречи на някого.

А за домашни люнимци трябва да е разрешено навсякъде. Животните са по-културни от хората. Може по наредба да е разрешено примерно с куче, но на практика май не е.

Един велосипед, за да тежи 5-8 килограма, трябва да струва 10-15 хиляди лева... средното тегло на повечето велосипеди е между 15-20 килограма. Освен това, в зависимост от предназначението на конкретния велосипед, същият може да има дължина над 150см и ширина над 80см, тъй че определено може да се води за допълнителен товар, защото заема място поне за трима пътници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Животно което мирише, лае и т.н. не мисля, че би трябвало да се качва в автобус/тролей където има малки деца, които могат да бъдат алергични ( примерно ... ). Колелото ми тежи 12кг и 50гр, не съм го мерил колко е дълго/широко. При празен автобус не би трябвало да ми правят проблем. Всъщност днес се качих пак с колело, но не ме смъкнаха. Не съм плащал допълнително, просто пак беше празно. Разбирам да има 30 човека в тролея и да няма място, но при празен не би трябвало да ми правят проблем. 

Благодаря на всички, които ми отговориха толкова бързо, явно това дали ще ме свалят зависи само от кондукторката... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...