Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

cxxxxx

Помогнете за избор и съвет относно закупуване на нов компютър

Препоръчан отговор

Моля ви за  съвет отностно закупуваване на нов компютърВ момента разполагам с това pc което ми вършеше много работа но искам някой по бърз и удобен за бързо сърфиране в итернет и макс.удобства при игрите

http://www.izgodnobg.com/ceni/507164-NEO-3250-XPRESSION.php?info=opisanie

Харесах си тези модели и моля за съвет:

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517075/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-AMD-QUAD-EDITION като 1 избор и предпочитан

AMD Richland A8 X4 6600K 3.9 GH

HD-1000 GB

RAM-8 GB

VIDEO CARD-AMD RADEON HD 8570D UP TO 2 GB

Dunna Platka-s.FM2 AMD A55 PCI-Ex16,GLAN

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517064/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-DESKTOP-PRO-GAMER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо сподели с какъв бюджет разполагаш и за какво ще ползваш компютъра.От технополис недей да пазаруваш,както и готови конфигурации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От старият компютър можеш да запазиш хард-диска.Евентуално и кутията,ако е достатъчно широка да побере новите части.Хубаво ще е все пак да кажеш какви са габаритите и.Ако може и един модел на текущото захранване да споделиш с нас,въпреки че дълбоко ме съмнява дали няма да е някой евтин китаец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо сподели с какъв бюджет разполагаш и за какво ще ползваш компютъра.От технополис недей да пазаруваш,както и готови конфигурации.

Има добри готови маркови конфигурации, също и фирми който предлагат гаранция за всяка част, защо ги изключваш готовите така с лека ръка.

Има хора които търсят готова за употреба машина с инсталиран софтуер и не могат да се справят с настройката и сглобяването на компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне да бяхте отворили първия линк, момчето е дало сегашния си компютър. ATX FANTASY 400W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да ползваш стария хард и кутия го виждам така:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има добри готови маркови конфигурации, също и фирми който предлагат гаранция за всяка част, защо ги изключваш готовите така с лека ръка.

Има хора които търсят готова за употреба машина с инсталиран софтуер и не могат да се справят с настройката и сглобяването на компонентите.

Защото подобна готова конфигурация в ТП излиза с едно 10-15 % по-скъпа. На всичко отгоре лепват по един DELUX   и работата готова. Скоро имах вземане-даване с една такава конфигурация на промоция, която дори с промоцията излизаше 10% по-скъпо. А тия 10-15% могат да означават  и закупуване на добро захранване. Смятай без промоцията колко по-скъпо продават и то боклуци. На други места може да има маркови конфигурации с маркови майстори, на които ( конфигурациите) се чудиш в последствие как да сложиш видеокарта. 

Публикувано изображение

И ако се питаш каква е била тая промоция с това захранване...ами бе с най-слабия процесор в десктоп сегмента на пазара A-4000, който между другото е голям боклук и като процесор и като графика. По-лошо нещо просто няма на пазара.  Не мога да разбера, няма ли някаква организация, която да наказва подобни мошеници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото подобна готова конфигурация в ТП излиза с едно 10-15 % по-скъпа. На всичко отгоре лепват по един DELUX   и работата готова. Скоро имах вземане-даване с една такава конфигурация на промоция, която дори с промоцията излизаше 10% по-скъпо. А тия 10-15% могат да означават  и закупуване на добро захранване. Смятай без промоцията колко по-скъпо продават и то боклуци. На други места може да има маркови конфигурации с маркови майстори, на които ( конфигурациите) се чудиш в последствие как да сложиш видеокарта. 

И ако се питаш каква е била тая промоция с това захранване...ами бе с най-слабия процесор в десктоп сегмента на пазара A-4000, който между другото е голям боклук и като процесор и като графика. По-лошо нещо просто няма на пазара.  Не мога да разбера, няма ли някаква организация, която да наказва подобни мошеници?

Съгласен съм с теб повечето имат много забележки и замисъл единствено за печалба аз също съм на това мнение да се взимат частите по-отделно, но не може да се слагат всички под един знаменател и да дърпаш шалтера на всички търговци в България.

Много пресен случай от преди 2 дни , че евтиното понякога излиза скъпо и понякога се предлагат конфигурации без да се тестват за елементарна съвместимост дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб повечето имат много забележки и замисъл единствено за печалба аз също съм на това мнение да се взимат частите по-отделно, но не може да се слагат всички под един знаменател и да дърпаш шалтера на всички търговци в България.

Много пресен случай от преди 2 дни , че евтиното понякога излиза скъпо и понякога се предлагат конфигурации без да се тестват за елементарна съвместимост дори.

О, това е другия проблем - сглобени конфигурации, пратени с баничарка на 500 километра.  За това пък съм още по-против. Правилното е частите да се поръчат с опаковките и след това да се сглобят. Преди това обаче трябва да се подберат точните части. Случая, който цитираш, не е единичен. Но ми се струва, че грешката там не е в продавача, който няма задължението да ти избира частите, а в купувача, който ги е поръчал. С просто око човек вижда, че има риск от поръчка на това дъно, съчетано с тоя процесор. АЗ НИКОГА в мои препоръки не съм препоръчвал подобни комбинации, без да съм сигурен, че дъното е с точно определена ревизия или с точно определен BIOS. От там нататък всичко е на късмет, но не бива да ритаме късмета си по толкова калитарски начин, поръчвайки дъно без ясна представа, дали има на него ъпдейтнат BIOS  и то две версии напред! А това лесно може да се провери, след като се направи запитване до продавача. Ако той е на място, ще даде тая информация, която в много случаи е записана на самата кутия на дъното. Поне при GB  е така - ревизията е изписана на всяка кутия и човек лесно може да направи справка, дали е подходяща за даден процесор и други части, ако съществуват и такива проблеми.  Другия основен проблем е тоя, че 200-300-500 километра сглобения хардуер се тръска с баничарката по родните ни пътища. Това може да вреди на хард диска, каквито случаи не малко има и в тоя форум, отново заради сглобени на място конфигурации. Когато частите се поръчват на парче, те са опаковани старателно, за да се избегнат колкото може вибрациите и евентуалните удари. Тогава почти няма вероятност нещо да се повреди при транспосрт и ако има дефект, то той ще се дължи на друго. 

А писах по тая тема, която не е за всички търговци в България, а за един точно определен - ТП. И тия ако смяташ за коректни търговци, добре. Писах също и за друго - казваш маркови конфигурации. Не една и две теми има тук със запитвания, каква видеокарта може да се постави на някоя маркова конфигурация Dell, HP  и така нататък. На практика може да се окаже така, че марковата конфигурация те ограничава във всякакви ъпгрейди и единствения шанс е да я хвърлиш на боклука и замениш с нова. Или да я режеш, както имаше една тема тук. Дори имаше случай, как един колега с маркова конфигурация си купи 9600GT  на старо, но се оказа, че радиаторите на картата и процесора опират един в друг и картата не може да се монтира. Затова човека махнал охлаждането на видеокартата и така я монтирал. После познай какво стана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видим  иавторът на темата,дали няма да се похвали с новозакупеният си компютър от там където си е харесал.Примери за това-колкото искаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не съм купувал нов компютър,забравих да кажа че преди година се наложи да сменя дънната платка с Gb G31M-ESC/GT1/LGA775 

А иначе винаги до сега когато ми се е налагало да си купувам нова конфигурация си я вземам готова от някой техно център,и сега се надявам да ми помогнете с такава но ако наистина се налага ще се сглобява по отделно.

А и и не изключвам възможността с подобряването на сегашната ми машинка с някоя част/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля,кажете ни колко бюджет сте си определил за похарчване.

Кажете и нещо смятате ли да ползвате от старият компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделил съм около 800 лв за нова конфигурация точно за това се бях спрял на двата примера които дадох в началото,но може да достигне до към 900 лв 

А този си ми компютър с който съм сега не мислех да взема нещо от него тъй като ми трябва като 2 за другата стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Количка. Ако ти идва много може да минеш с една плочка РАМ или да вземеш Palit 750TI или някоя 260X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

ASROCK H81M-DGS /1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G Обща стойност - 913.80 лв. с ДДС

Поставил съм само 4 ГБ рам,след време можеш да си вземеш още една плочка.Достатъчно мощен 4-ядрен процесор,който ще ползваш дълго време.Хард с три години гаранция.Малка семпла кутия,захранването също е с компромиси,но е достатъчно добро според мен.Чудесна за парите си видеокарта,хладна и икономична.

п.п.Ще трябва да си предвидиш и средства за доставката,около 20-25 лв, в зависимост къде живееш.Но поръчай възможно най-икономичната доставка,да спестиш някой лев.Не е казано че трябва още на другият ден да ти я докарат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gainward 750TI - 252 лв.

I5-4440 - 306 лв.

Toshiba 500GB - 80 лв.

Corsair 2x2GB 1600MHz CL9 - 80 лв.

С безплатна доставка са. В понеделник вече няма да са на промоция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ви е интересна толкова GTX 750TI?

Първият графичен адаптер на NVIDIA, базиран на GPU архитектурата от ново поколение Maxwell ще бъде модела GeForce GTX 750 Ti, който ще замени GeForce GTX 650 Ti BOOST

Ама първата е далеч от втората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се направи врътка с i3 4330 и GTX660 и ще останат за по-добро захранване,вместо i5 4440 и GTX750TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...