Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Shibalnik

Странен екран при стартиране на компютъра

Препоръчан отговор

Вчера всичко си беше добре.. Днес включвам компютъра и ми излиза следния екран, който съм прикачил долу.Как да реша проблема?

post-348823-0-08483700-1397457227_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно нямаш вързан хардиск или ако имаш, не е много вързан, или има проблем от някакво естество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се е напрашила някое слотче и да е от там проблема? Защото включвам-изключвам всички кабели, но не се оправя.. :@

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да се е напрашила някое слотче и да е от там проблема? Защото включвам-изключвам всички кабели, но не се оправя.. :@

За какво столче говориш и какви кабели пипаш? В момента биос не ти намира хард диска и от там не може да ти се зареди операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как какви кабели? Харда има два кабела излизащи ог него - единия е с много кабелчета и отива към захранването, а другия е червен с форма на лента и е вързан към дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем с "глупави" кабели ,виждам че ти засича dvd-то  размени им кабелите и ще разбереш в това ли е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как какви кабели? Харда има два кабела излизащи ог него - единия е с много кабелчета и отива към захранването, а другия е червен с форма на лента и е вързан към дъното.

Точно,сега обаче като го обясниш така се разбира. Имаш ли възможност да смениш тези кабели като за начало. Ако биос ти поддържа опцията Detect Hard Disk я пусни да видим дали ще ти открие хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към никстоун: кабелите не са еднакви, че да ги разменя. Първата снимка е на харда, а втората на двд. Да допълня б, че преди имах подобен проблем като бях вързал и втория хард, но все се губеше и един път пак не зареждаше, но като го изключих втория и се оправи, но сега е вързан само единия..Не ми дава да кача втората снимка..

post-348823-0-36598900-1397467673_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем с "глупави" кабели ,виждам че ти засича dvd-то  размени им кабелите и ще разбереш в това ли е проблема.

Добра идея, но няма как да стане. Интерфейсите са различни. Иначе да, може да пробва с друг SATA  кабел.

Към никстоун: кабелите не са еднакви, че да ги разменя. Първата снимка е на харда, а втората на двд. Да допълня б, че преди имах подобен проблем като бях вързал и втория хард, но все се губеше и един път пак не зареждаше, но като го изключих втория и се оправи, но сега е вързан само единия..Не ми дава да кача втората снимка..

Смени кабела. Аз преди месец също имах проблеми с губещ се хард диск, смених кабела и вече месец не съм имал никакви проблеми. Все пак има вероятност да не е точно кабела, а слота или дори самият хард диск. Но нищо не пречи да опиташ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ..сега се загледах в снимката че е DVD-то  е  АТА :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...