Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BaiIvan1

Проблем с рам паметта след преинсталация на Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте, бях писал, че имах проблеми с компа - смениха ми харда и видеокартата за втори път. Засега нямам проблеми, но след като инсталирах W7 x64 ми изписва 3.99 usable of 8gb. Как се оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бях писал, че имах проблеми с компа - смениха ми харда и видеокартата за втори път. Засега нямам проблеми, но след като инсталирах W7 x64 ми изписва 3.99 usable of 8gb. Как се оправя?

Като си сложиш 64-битово копие на Windows-a като вариант 1.Я кажи 32 или 64 бита са ти сложили на теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си инсталирал x32 вместо x64 битова версия на windows-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си инсталирал x32 вместо x64 битова версия на windows-a

Не x32, a x86 ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не x32, a x86 ;)

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/32-bit-and-64-bit-windows#1TC=windows-7

Кажи го на майкрософт.

Но пък следвайки твоята мисъл - х64 би трябвало да бъде x86-64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/32-bit-and-64-bit-windows#1TC=windows-7Кажи го на майкрософт. Но пък следвайки твоята мисъл - х64 би трябвало да бъде x86-64

Май не се разбрахме нещо :)Да, има 32 и 64 битови версии. Но означението не е x32 за 32 битовите, а е х86: Линк. x86 = 32 бит-ова система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не се разбрахме нещо :)

Да, има 32 и 64 битови версии. Но означението не е x32 за 32 битовите, а е х86: Линк. x86 = 32 бит-ова система.

"x86 е общото наименование на микропроцесорна архитектура"

Точно така, а обозначението на х64 би трябвало да бъде х86-64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"x86 е общото наименование на микропроцесорна архитектура" Точно така, а обозначението на х64 би трябвало да бъде х86-64

Да, защото 64 битова ОС покрива и x86 архитектура. Но няма обозначение x32. Поне не и в този смисъл на думата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, защото 64 битова ОС покрива и x86 архитектура. Но няма обозначение x32. Поне не и в този смисъл на думата :)

Прав си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изрично съм написал х64.

Ето този е рейлийза ->

БЕЗ ЛИНКОВЕ КЪМ НЕЛЕГАЛНИ ПРОДУКТИ!!!!!!!!

post-316689-0-82945400-1398098265_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изрично съм написал х64.

В run пишеш - msconfig - после отиваш на - boot tab - advance options - махни отметката на - maximum memory

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако си с x64 има един вариант, който не си се сетил - процесора не прави добър контакт, а контролера за паметта е в него... случва се само при интел, понеже там контакта е само от натиск, не е както при амд pin-чета в сокета... оправянето е вадене на процесора и почистване на контактите с изопропипов алкохол и изправяне на пластинките на сокета, ако има окривени...

edit: баси за пръв път виждам такъв проблем на amd... извади паметта и почисти контактите й с хартия, напоена с изопропилов алкохол (прави се на изключен от тока компютър)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с AMD x4 2.7 ghz. Да ще опитам мен благодаря ти, забравих да спомена, че компа беше на сервиз и там казаха, че са го чистили и са сменили термопастата. Възможно ли е да е станал фал като са връщали процесора в сокета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесора не (освен ако не са счупили пин, ако примерно са го измъкнали с радиатора), просто са вадили паметта и след слагането не прави добър контакт (според мен)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако паметта не прави добър контакт, няма да я детектва 8гб (от които 4 използваеми).Влизаш пак в msconfig-boot tab - advance options, даваш отметка на maximum memory и посочваш 8гб , ще поиска рестарт-рестартираш, след рестарта, пак влизаш там и махаш отметката, пак ще иска рестарт и след вторият рестарт системата ще ти я зачете правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 4 слота за рам - 2 бели и 2 сини. Беше на сините досега и я сложих на белите и се оправи. Досега на сините е работила без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи сега каква ти е рам паметта на каква честота работи ,сините и белите слотове са за различна честота с колко плочки си и в кои слотове са сложени ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Exceleram 2x4gb 1600mhz. Всички слотове поддържат до 1866mhz, прочетох в книжката на дъното, че е препоръчително, ако е с честота 1600 или 1866 да е на белите, както е сега, но пак казвам на сините не е имало никакъв проблем. За да е в двуканален режим трябва да е на слотове с еднакъв цвят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Exceleram 2x4gb 1600mhz. Всички слотове поддържат до 1866mhz, прочетох в книжката на дъното, че е препоръчително, ако е с честота 1600 или 1866 да е на белите, както е сега, но пак казвам на сините не е имало никакъв проблем. За да е в двуканален режим трябва да е на слотове с еднакъв цвят.

Радвам се, че проблема ви е решен.

Пробвайте експериментално да продухате сините слотове с кондензиран сгъстен въздух и да върнете плочките. Понякога този вид проблеми се появяват при разместване или замърсяване с прах.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...