Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте! Реших да си закупя SSD и на него да си инсталирам Операционната система. Има най-различни марки и модели и за това реших да се допитам до Вас. Моята конфигурация е:
Дънна платка -ASUS H81M-D PLUS  
Процесор - I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150  
HDD- Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2 
RAM Памет - 2 плочки Silicon Power 2GB DDR3 1333  
Захранване - SEASONIC SS-620GB Bronze, 620W
Записвачка - ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK
Кутия- Thermaltake V3 Black Edition
Спрял съм се на този модел Kingston V300 2.5, защото го видях на промоция, но дали е най-добрия избор?
Бюджет: 140лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Реших да си закупя SSD и на него да си инсталирам Операционната система. Има най-различни марки и модели и за това реших да се допитам до Вас. Моята конфигурация е:Дънна платка -ASUS H81M-D PLUS  Процесор - I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150  HDD- Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2 RAM Памет - 2 плочки Silicon Power 2GB DDR3 1333  Захранване - SEASONIC SS-620GB Bronze, 620W Записвачка - ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULKКутия- Thermaltake V3 Black EditionСпрял съм се на този модел Kingston V300 2.5, защото го видях на промоция, но дали е най-добрия избор?Бюджет: 140лв

Като за 119 лв. си заслужава. :) По изгодни не съм срещал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти,моят съвет е да си вземеш Adata xpg sx900 ,щото точно този kingston е пълно дърво. Виждаш ли разликите?

post-91419-0-89336200-1398279977_thumb.p

post-91419-0-22906800-1398280027_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти,моят съвет е да си вземеш Adata xpg sx900 ,щото точно този kingston е пълно дърво. Виждаш ли разликите?

серията 840 на самсунг е още по бърза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по-скъпа. За мен 50-те лева разлика между A-DATA и Samsung-a не си заслужават, а и в реалните приложения няма да се усети разликата в скоростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И по-скъпа. За мен 50-те лева разлика между A-DATA и Samsung-a не си заслужават, а и в реалните приложения няма да се усети разликата в скоростта.

Нито ще усети разликата и с Kingston V300 2.5 :wink12:. Вярно нямат такава висока производителност като останалите, но пак грубо казано са 10х по бързи от HDD . За парите си с една дума - чудно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе тия от EMAG и платени тролове ли почнаха да купуват. Цял ден само техни линкове из форума! То малоумен да си ще се усетиш....

Предложение към администраторите - всички линкове към emag да минават тест за fake потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като им гледам рекламата с "10Х faster than standart 7200rpm hard drive" и ми показват резултат за входно изходни операции (IOPS, което е важен показател за сървъри и за професионално ползуване), а не за скорост на четене/запис(за справка съвременните твърди дискове вече плътно приближават 200MB/s средни скорости при линейно четене на големи файлове(има и модели с пикови скорости 230-240MB/s) и почти толкова при запис...Които скорости са важни за любителските компютри, за които въпросното SSD е предназначено...`начи 10Х по-бързи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sliderum... Остави това, че мамят тези от ЕМАG. На всичкото отгоре ако си го поръчаш този хард сега ще дойде най-рано след празниците. Тия са такива измамници, че няма накъде. Уж всичко им е в наличност, реално събират поръчки от клиентите и после извиват ръцете на доставчиците. Един мой познат си беше поръчал мобилен телефон и го чака 2 седмици. В крайна сметка му намерих телефона от BROS с 30 лв по-евтино и в наличност (отиваш и го взимаш от склада). Викам му, като си пр*ст да вярваш на фалшиви реклами ще чакаш..., и си го изчака... ;-)  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@sliderum... Остави това, че мамят тези от ЕМАG. На всичкото отгоре ако си го поръчаш този хард сега ще дойде най-рано след празниците. Тия са такива измамници, че няма накъде. Уж всичко им е в наличност, реално събират поръчки от клиентите и после извиват ръцете на доставчиците. Един мой познат си беше поръчал мобилен телефон и го чака 2 седмици. В крайна сметка му намерих телефона от BROS с 30 лв по-евтино и в наличност (отиваш и го взимаш от склада). Викам му, като си пр*ст да вярваш на фалшиви реклами ще чакаш..., и си го изчака... ;-)  :D

Е, не точно мамят. Теста вероятно е напълно редовен, просто не касае теб или който и да е обикновен домашен клиент. А що се отнася до цените...Те за щастие (или съжаление), не са фиксирани като в доброто старо време :) Но пък човек има възможноста да се информира за офертите в различните магазини и да прецени коя му е най-изгодна.

П.П. Не конкретизирай относно маркетинговата политика на конкретен магазин, едва ли има такива без наличие на кусури. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе тия от EMAG и платени тролове ли почнаха да купуват. Цял ден само техни линкове из форума! То малоумен да си ще се усетиш....

Предложение към администраторите - всички линкове към emag да минават тест за fake потребител.

99% от линковете в раздела са от две софийски фирми, то малоумен да си ще се зачудиш какво толкова на някой му пречи че се пускат линкове от трета фирма, без да обвинява държащите над 90% дял при форумните предложения n**** и s** в плащане на тролове...

А по темата - компа на брат ми е с въпросния kingston, сдобихме се с него когато емаг го подаряваха с GTX760 и мога да кажа че си работи перфектно като системен, разлики в разни тестове въобще нито ни интересуват, нито се усещат реално от обикновен потребител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

99% от линковете в раздела са от две софийски фирми, то малоумен да си ще се зачудиш какво толкова на някой му пречи че се пускат линкове от трета фирма, без да обвинява държащите над 90% дял при форумните предложения n**** и s** в плащане на тролове...

А по темата - компа на брат ми е с въпросния kingston, сдобихме се с него когато емаг го подаряваха с GTX760 и мога да кажа че си работи перфектно като системен, разлики в разни тестове въобще нито ни интересуват, нито се усещат реално от обикновен потребител.

Никой не ти говори нещо против това да се пускат линкове към фирми. Става дума, че днес влизам 2-пъти във форума, засичам 2 теми от някакви си новоизлюпени профила, които водят към сходни продукти и двата са на горепосочената компания. На мен лично изобщо не ми пречи тази пропаганда (просто няма как да ми повлияе на решенията, които взимам). Сигурен съм и че нямаш брат, защото подобни глупости чета в Интернет от много години. Идеята на една тема, като тази по-принцип е да човека да сподели нещо за което не е сигурен и да се консултира с хора които са по-компетентни от него за да направи някакъв нормален и аргументиран избор. В случая, някакви хора четат гледат и се опитват да му предложат най-доброто нещо на най-добрата цена. Колкото повече темите се изместват в сферата на рекламата, толкова повече, хората ще избягват да четат такива теми и спират да помагат смислено. В тази връзка самите теми се превръщат от рекламни в пропаганда, защото се четат не от когото трябва.

Ето аз мога да ти кажа, че ако правя някакво предложение към подобна тема ще гледам да му свърша работа на човека и ще сравня цените при различните доставчици, сайтове и магазини. Просто приеми, че за мен създаването на нови теми, като част от активен маркетинг носи негативен ефект... А това, че те ще си продължат да си рекламират по-този начин то си е ясно. Както и все по ясно ще им става на хората, че EMAG са измамници! Накрая ще пренасочат троловете към онези на БСП и пак ще лежат на гърба на данъкоплатеца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 Глас за SX900 серията на А-Data , от 3 месеца съм с такъв на лаптопа и съм много доволен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив - заслужават си! 

1. Гаранцията на А-ДАТА е по-малка. Сега тук в БГ кой търговец каква дава е друг въпрос.

2. Използват скапан контролер от ''LSI''

3. Общо взето само лепенката е на А-ДАТА(както и при Кингстън), докато при Samsung не е така: 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на гледна точка. За това написах "за мен не си струва" Аз лично не бих платил 40% по-висока цена за по-дълга гаранция и това, че Самсунг сами си правят всичко. То е ясно, че другите производители никога няма да мога да правят памети като Самсунг, ама понякога цената е много важен фактор. Пък и като цяло имам наблюдения върху доста A-DATA SSD-та и не съм попадал на проблемен, което не мога да кажа за Kingston и особено за бившите(сега Тошиба) OCZ. Златната среда може би е Intel(не знам какви чипове ползат) с цена малко по-висока от АДАТА и качество близко до Самсунг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интела е с 60месеца гаранция. То не че нещо ще му стане ама все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос на гледна точка. За това написах "за мен не си струва" Аз лично не бих платил 40% по-висока цена за по-дълга гаранция и това, че Самсунг сами си правят всичко. То е ясно, че другите производители никога няма да мога да правят памети като Самсунг, ама понякога цената е много важен фактор. Пък и като цяло имам наблюдения върху доста A-DATA SSD-та и не съм попадал на проблемен, което не мога да кажа за Kingston и особено за бившите(сега Тошиба) OCZ. Златната среда може би е Intel(не знам какви чипове ползат) с цена малко по-висока от АДАТА и качество близко до Самсунг.

Така е. Аз пък бих платил. Интел ползват собствени чипове, но и те залитат по 3d party. Съвсем скоро OCZ(Тошиба) ще се засилят. :)

Интела е с 60месеца гаранция. То не че нещо ще му стане ама все пак!

Самсунга също!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така разполагам с няколко компютъра(поръчвани са с ваша помощ), извинете че не намирам смисъл да ви говоря възвишено и пре-интелигентно, нямам капацитета явно... Разполагам с гореспоменатите Kingston на единия настолен и на лаптопа както и с Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s.
Разликата която усещам без да правя прослувутите ви тестове знаете ли каква е?, предполагам се досещате никаква , единственно правя разлика между ssd и hdd. Всеки си преценява сам за какво да си даде парите, аз лично се усланям на гаранцията и на масовото потребление гарантиращо ми по-малко проблеми! Лично втори път няма да дам повече пари за SSD, за мен няма смисъл! За е-маг само добри отзиви мога да дам, при всички мои покупки от там, не съм имал грам проблеми, като включая и гаранционно обслужване!
Вие си правете тестовете и си мерете, усещането от потребителя е еднакво, за качество не споря, но и сумата скача! - Личен избор.
Успех на потребителя в избора!
Човек да не се намеси в тема сред толкова знаещи и можещи хора... та нали целта е точно да се помага, не да се усмиват другите и пак да ме извините, че съм толкова заблуден и прост човек че усещам 10 пъти по-бързата работа на ssd-то.
Поклон пред знаещите и можещите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След толкова много коментари и мнения останах още по затруднен в избора си! Така ли да разбирам, че избора ми е между
INTEL 120GB 2.5" SSD, 520 Series, SSDSC2CW120A310
A-Data SSD SX 900

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel 530, A-DATA SX910 и Samsung 840 PRO. Това са ти вариантите след което се почва с компромисите и пестенето докато ги напаснеш парите...  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След толкова много коментари и мнения останах още по затруднен в избора си! Така ли да разбирам, че избора ми е между

INTEL 120GB 2.5" SSD, 520 Series, SSDSC2CW120A310

A-Data SSD SX 900

Моят избор след няколко месеца ще бъде между самсунг и интел. Друг е въпросът кога ще паднат цените и кога ще заменят hdd-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка ще си взема Intel 120 SSD 530, но ще поизчакам една-две седмици да видя цената дали поне малко ще падне. Не ми се дават двеста и кусур лева за Самсунг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-840-Evo-120GB-vs-Intel-530-Series-120GB/1886vs1934

Някой може ли да коментира сравнението!!!?

И има ли смисъл да се дават допълнително пари за самсунг с десктоп кита- за какво ще ми трябва usb to sata адаптера?

Има ли разлика в скоростта на самите сата кабели ако сравняваме сата 1 и сата 3 като кабели? Или е маркетингов трик.

Питам щото разликата между варианта за преносим компютър и настолен компютър е 50лева. Пък на кутията ми CM N400 така или иначе си има място за ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ъпна темата, някой може ли да каже нещо по-предишният ми пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...