Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Дайте някакви идеи за читави Smart TV Box-ове но и на прилични цени. Като на мен най-вече ми трябва да мога да си пускам филми през мрежата, съответно да поддържа и БГ субтитри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Android 4.1 Mini PC Dual Core 1.6GHz - Предлагам ти това много е добро вкъщи имам същото :) Кажи бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уххаа! :) Толкова пари няма да дам ;) Нещо около 50-ина лева, като се има в предвид, че ми трябва предимно за гледане на филми през мрежа. Няма да сърфирам, браузвам, скайпвам, туитвам и т.н. :) Даже може само за моята цел да е, без нищо друго, но да върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е телевизора?

А изисква ли се безжична мрежа или може да е жична?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е жична - даже сигурно ще е по-добре да в жична, но това не е от значение. Телевизорът не е смарт - има HDMI вход.

VipKokata, твоето има ли нещо общо с това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raspberry

ПП. 

Докато Raspberry Pi фондацията продава *без печалба* Публикувано изображение малинки за по $35 парчето, БГ майните от Олимекс ще пускат A10-OLinuXino-LIME за 30 евро (~ $39):

http://olimex.wordpress.com/2013/11/...st-prototypes/

Много по-бързият процесор, SATA конектор, native ethernet (а не USB-to-Ethernet чип), JST конектор за 3.7 V батерия (poor man's UPS) и надписът Made in Bulgaria определено го правят интересна алтернатива на RPi & BeagleBone Black

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да е жична - даже сигурно ще е по-добре да в жична, но това не е от значение. Телевизорът не е смарт - има HDMI вход.VipKokata, твоето има ли нещо общо с това?

Това което ти го показа е със Android 4.2, а това което аз ти предложих е със 4.1, но "флашката" е еднаква по дизайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте някакви идеи за читави Smart TV Box-ове но и на прилични цени. Като на мен най-вече ми трябва да мога да си пускам филми през мрежата, съответно да поддържа и БГ субтитри

Ето едно предложение, м/би възможно най-евтиното... Аз точно от същите си взех ето това и съм доволен. Гледай WEB цените, изисква само една проста регистрация. Отидох на място да си го взема, заедно с други джаджи, имат интересни неща, особено втора употреба професионални монитори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През мрежата (wi-fi), малко трудно се пускат филми 720p (HD) (от компютър към Android TVBox).

Насичат, ако се ползва само плеър MX Player (споделените файлове в дом. мрежа през Wi-fi).

Поне при мен е така със Minix X5. Но не съм тествал как се държи със XBMC (защото малко трудно се настройва, и не ми се занимава).

При плейване на 480p, няма проблем. Ако се закачи директно към LAN картата на Android TV Box-a, предполагам, ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен, зависи колко е мощно устройството. С такова за 60 лева, нищо чудно да засича. За мрежов плеър ползвам BSPlayer, изключително добър е за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спечелих това на търг. Като пристигне ще разправям :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами според мен, зависи колко е мощно устройството. С такова за 60 лева, нищо чудно да засича. За мрежов плеър ползвам BSPlayer, изключително добър е за целта.

От първият ти линк наистина не си струва. Не съм пробвал твоето, но ти вярвам. Много по добро е предложението на "jonov" Позволява много разширения към себе си. Само че още не съм го срещал като готово изделие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение, м/би възможно най-евтиното... Аз точно от същите си взех ето това и съм доволен. Гледай WEB цените, изисква само една проста регистрация. Отидох на място да си го взема, заедно с други джаджи, имат интересни неща, особено втора употреба професионални монитори.

Това чудо заедно с клавиатурата ли върви?http://www.rmania.net/android-mele-mp-802x-android-box-mali-400-mp-1gb-ram-wifi-hdmi-1611.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това чудо заедно с клавиатурата ли върви?http://www.rmania.net/android-mele-mp-802x-android-box-mali-400-mp-1gb-ram-wifi-hdmi-1611.html

Не. Тя само клавиатурата е 45 лева... Взех си и клавиатура, но не съм доволен от обхвата, а може и да и пречи това, че Android Box-а е зад монитора. Сега ако трябваше да взимам, м/би бих избрал това, защото също така е универсално дистанционно, а и наличието на говорител и микрофон е +.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Тя само клавиатурата е 45 лева... Взех си и клавиатура, но не съм доволен от обхвата, а може и да и пречи това, че Android Box-а е зад монитора. Сега ако трябваше да взимам, м/би бих избрал това, защото също така е универсално дистанционно, а и наличието на говорител и микрофон е +.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето MK809iii пристигна. На пръв поглед е добре, но за съжаление HD-то през Wireless-а му идва в повече, а това мен не ме устройва. И май ще го махам а ще търся нещо с LAN. То и на това мога да му свържа LAN към USB но ще стане едно голямо мазало от кабели, хъбове и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето MK809iii пристигна. На пръв поглед е добре, но за съжаление HD-то пред Wireless-а му идва в повече, а това мен не ме устройва. И май ще го махам а ще търся нещо с LAN. То и на това мога да му свържа LAN към USB но ще стане едно голямо мазало от кабели, хъбове и т.н.

С кой плеър гледаш? Можеш да му сложиш Linux, може да се оправя по-добре с HD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам с BS Player и XBMC. Втория се държи малко по-добре. В интерес на истината като оставих безжичната мрежа само на N- стандарт малко се пооправи насичането, но пък картината не е толкова плавна - пак като насечено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвам с BS Player и XBMC. Втория се държи малко по-добре. В интерес на истината като оставих безжичната мрежа само на N- стандарт малко се пооправи насичането, но пък картината не е толкова плавна - пак като насечено.

Колега, ако успееш да подкараш HD без насичане, ще се радвам да споделиш как се е получило.

Защото и мен живо ме интересува.

Ако пускаш 3D видео (от флашка), със статични субтитри, може да пробваш тази програма: mVideoPlayer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3D не ме интересува за сега. Не мисля обаче, че ще успея да подкарам HD без насичане. Утре ще пробвам с hard disc директно към стика, за да видя дали проблемът е в мрежовата свързаност или във възможностите на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3D не ме интересува за сега. Не мисля обаче, че ще успея да подкарам HD без насичане. Утре ще пробвам с hard disc директно към стика, за да видя дали проблемът е в мрежовата свързаност или във възможностите на хардуера.

(малко късно отговарям)

При мен насичане има само през wi-fi. От флашка проблем няма.

Колега имай на предвид ,че от MX Player-a , ако ги пускаш, има опция дали програмата да ползва хардуерното ускорение

(което при мен, ако е вкл. насича филма (480p) като е пуснат по мрежата. но като избера софтуерното (с.д). върви сравнително гладко.)

Така, че може да видиш при теб кой настройка е по удачна).

При мен всичко е през wi-fi (150 Mbit/s) рутер и от PC, пак безжичната карта е (150 Mbit/s).

Мина ми през акъла да смени рутера с по подходящ. но не знам дали ще има ефект.

Не ми се занимава да дупча  да прекарвам LAN кабели от рутера към устройството.

В краен случай ще му вържа един външен HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...