Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Heart Of The Swarm

Хард диска издава странен шум

Препоръчан отговор

От няколко дни HD-то изпуква два пъти както си работи всичко след като пусна машината след 3 - 4 мин. се чува пукане два пъти и замръзне всичко единствено от копчето за рестартартиране мога да го пусна и така на всеки 5 - 10 или 4 мин. всичко се повтаря и това не спира HELP :(.Лошото е че и някои програми забиват примерно немога да дефрагментирам след 20 или 30 сек. се чува два пъти пукане и пак се повтаря същата изтория, при антивирусната като сканирам някои път и при нея забие също. С HD Tune Pro - изтеглих си TRIAL за 15 дни и примерно на Error Scan без Quick scan а пълно като задълбочи програмата по същият начин както при останалите.Странно но като пуснах да сканира с Benchmark макар и да натовари харда не заби :O. След десетата минута се чу едно пукане но не заби което ме озадачи дали е възможно да са bad sector или някакъв дефект на харда все пак гони 6 -7 год. аз така ли и иначе ще си взема нов но в момента нямам тази възможност затова ви моля за помощ да задържиме някак положението макар и временно  :) (колкото му остава ;P).Това е от Health.

post-329195-0-02747100-1398284005_thumb.

Ще ви помоля само да пишат хора в тази тема които са патили от това или имат опит в тази свера благодаря ! :)

AMD Athlon Processor LE - 1600

2.21ГХц, 2 ГБ RAM

HDD 320 SAMSUNG

Windows XP Professional SP3 32-bit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей най вероятно харда има доста бад сектори или си отива щом е на толкова години моето хитачи за сега държи но гледам да не го ползвам много често той е на 7 години има лоши сектори като твоя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с HD Sentinel. Той е малко по-прегледен от HD Tune и има някакво автоматично изчисляване на оставащият живот на хард диска, което макар и малко вероятно да е съвсем точно е някакъв ориентир. По същият начин като с HD Tune ще можете да видите и данните от СМАРТ-а на диска. Най-добре си събирайте пари за нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

S.M.A.R.T не се е издънил, атрибутите все още са в толеранса на определените граници. Имам няколко умрели твърди диска, които обаче са били със S.M.A.R.T, който не показваше че са на път да умрат - S.M.A.R.T не винаги хваща всичко.Предлагам едно сканиране с MHDD или Victoria от BootCD - има ги в Hiren's boot CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно харддиска ви си отива. Съветвам ви да направите бекъп на данните по най-бързия начин.
Нека да да видим и какво ще покаже и Hard Disk Sentinel.

Свалете Hard Disk Sentinel и го инсталирайте.
Публикувано изображение
Изберете Report>Save TXT report.
Запишете файла и го прикачете в следващия си пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени захранващия конектор на харда с друг, че може да губи захранване и за това да пука, също така смени и SATA кабела, че има много CRC грешки, които много често се дължат на скапан интерфейсен кабел. Ако не се оправи си запази инфото на друг носител, докато харда не се е скапал съвсем и купувай нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да разгледа и тази темичка!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни HD-то изпуква два пъти както си работи всичко след като пусна машината след 3 - 4 мин. се чува пукане два пъти и замръзне всичко единствено от копчето за рестартартиране мога да го пусна и така на всеки 5 - 10 или 4 мин. всичко се повтаря и това не спира HELP :(.Лошото е че и някои програми забиват примерно немога да дефрагментирам след 20 или 30 сек. се чува два пъти пукане и пак се повтаря същата изтория, при антивирусната като сканирам някои път и при нея забие също. С HD Tune Pro - изтеглих си TRIAL за 15 дни и примерно на Error Scan без Quick scan а пълно като задълбочи програмата по същият начин както при останалите.Странно но като пуснах да сканира с Benchmark макар и да натовари харда не заби :O. След десетата минута се чу едно пукане но не заби което ме озадачи дали е възможно да са bad sector или някакъв дефект на харда все пак гони 6 -7 год. аз така ли и иначе ще си взема нов но в момента нямам тази възможност затова ви моля за помощ да задържиме някак положението макар и временно  :) (колкото му остава ;P).Това е от Health.

Публикувано изображение23.png

Ще ви помоля само да пишат хора в тази тема които са патили от това или имат опит в тази свера благодаря ! :)

Стандартните неща които се правят са: смяна на куплунга на захранването с друг свободен, смяна на интерфейсния кабел.

Предвид описанието Ви не мисля че интерфейсния кабел има някакво отношение към проблема. Лично се съмнявам че и подмяната на захранващия куплунг към диска ще "оправи" нещата.

Иначе започвайте да пестите от закуски за нов диск! Заредете се с търпение и си го ползвайте така - колкото изкара. Копирайте си важните неща някъде , за да не останете без тях!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно защо днес не заби нито един път и странни шумове също не се чуха. Тези дни се редува нещо HDD работи когато му скимне. Откакто сканирах с HD Tune Pro нещо туковиш магически се стабилизира("бъгна") явно HDD е чакало някой да го побутне изодзад "лекичко" ще ви пиша ако има промяна в поведението му. Засега необяснимо за мен се даржи "някак си"... 

Ето Ви резултатите от Hard Disc Sentinel :

Disk report 2014 04 24.txt

А относно важна информация на харда обикновено не се задържа повече от месец всичко си качвам на CD и DVD та когато ми потрябва нещо просто го прехварлям на диска :P така че не се притеснявайте помислила съм за това откакто HD - то стана "проблемно" ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докладът показва някакъв проблем с комуникацията между компютъра и диска. Програмата показва и че има 2 сектора за ремапване.

1. Извадете и сложете на ново SATA и SATA power кабелите на харддиска. Най добре да смените SATA кабела и да включите някой от другите SATA power изходи на захранването в диска, за всеки случай.

2. Направете чекдиск с опциите chkdsk /f /r за да проверите файловата система и тези 2  сектора да бъдат ремапнати.

3. Изтеглете  HUTIL и проверете диска с него. Инструкции може да намерите ТУК. Пишете ако не можете да се справите.

4. След като изпълните всички стъпки, генерирайте нов доклад от Hard Disk Sentinel.

Пишете как е показал HUTIL и как се държи системата ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера дойде един приятел на баща ми разглоби цялата машина прави що прави пусна една две негови програми и сега HDD лети. Това с SATA кабелите помогна Благодаря ! Каза също че на харда не му остава много max още може би 3 до 4 г. живот или по-малко поне за мен е прилично време :). Имало някакъф дефект физически :( дискът от време на време щяло да създава проблеми и с времето ще се засилят до окончателната му смърт. За сега се стабилизира горе доло...

Благодаря на всичкиви които се отзовахте в тази тема особено специални към masterking* !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...