Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Зрравейте

Искам да ви попитам дали моето дъно nForce 520 Series 1.4 поддържа процесора AMD Athlon 64 x2 6400 и дали той ще бави видеокартата AMD Radeon HD 6850 . След много четене разбрах, че това е оптималният вариант за моето дъно, но искам да се подсигуря преди да купувам. Също така се съмнявам, че ще трябва да сменя захранването (300W). Сегашната ми видеокарта е nVidia GeForce 8500 GT , а процесора е AMD Sempron 2.00 Ghz (не му знам цялото име). Иска ми се да добавая още 2 плочки рам към сегашните две от по 1Gb (ddr2). Дали ще ми трябва захранване и ако да какво? Мисля, че ако си махна записвачката може и да няма нужда от смяна на захранването, но дали? Също така се чудя дали разликата в производителността между Athlon 64 x2 6000 и 6400 е голяма, защото 6400 се намира доста по-трудно от 6000 и на по-висока цена.

Поздрави,

Манол Парашкевов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш добри варианти за процесор с това дъно а и не си заслужава ъпгрейда. Трябва ти изцяло нова машина с тази видеокарта. Единствено харда може да се запази ако е sata.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, но нямам пари за една i5-ица примерно.. А и не мисля, че 6400 е чак толкова лош избор в сравнение със сегашния. Компютърът ще се използва главно за игране. А щом подкарвам, макар и мъчно, LoL и WoW със сегашните компоненти смятам, че всичко по-добро би ме задоволило. Исками се да подкарам WoW с около 50-60 постоянен FPS на low-medium примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, но нямам пари за една i5-ица примерно.. А и не мисля, че 6400 е чак толкова лош избор в сравнение със сегашния. Компютърът ще се използва главно за игране. А щом подкарвам, макар и мъчно, LoL и WoW със сегашните компоненти смятам, че всичко по-добро би ме задоволило. Исками се да подкарам WoW с около 50-60 постоянен FPS на low-medium примерно.

Дай си цените на всички стари компоненти които си намерил и ще ти кажем до колко е рентабилно, защото най- вече от това зависи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е по-слаб от Пентиум та даже и от Селерон като гледам та не знам защо намесваш I5? :D

За сравнение актуален Пентиум е 100 лв. а дъно 75 лв. нови в магазина. Втора ръка може и по 50 лв. да се намерят - http://obiavi.data.bg/single/493693/дъно-asus-p8h61-lx3plus-s1155-50лв-cpu-intel-g2030-50лв

Обаче въпреки че са по-добри и ще имаш възможност за ъпгрейд си остават слаба ракия и ще спъват видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами надявам се за 70-120 лева да купя процесора и видеото. А ако ще се купува и дъно съм навит процесора да е i5 и да ме изкара дълго време. Аз лично съм фен на Intel и в момента съм се насочил към AMD само заради сегашното дъно, което ако сменя ще е с такова поддържащо i5. До колкото знам Pentium и Celeron не са на мода вече и не мисля да се занимавм с тях ;D.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами доста по-модерни са от всичко което може да вземеш за твоето дъно.  ;) Иначе да слаба ракия са но сравнение с актуални процесори по-висок клас а ти говориш за антики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си модела на дъното. Може да са му пуснали биос с подръжка на AM3. Ако караш само на AM2, си взимаш един Phenom X4 9950, една R7 260X и една 4GB DDR II плочка РАМ.

Едно качественно 350 ватово захранване ще ти е предостатъчно. Видеокартата и процесора ще са ти около 200 вата, което 12 волтовата верига на 350 вата захранване, ще ги издържи на 100%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дъното е nForce 520 Series 1.4

А видеото което съм избрал също ли е "антика"? А и на мен целта ми е да подкарам WoW и LoL с възможно най-малко средства с нормален FPS. Според мен с този Athlon може да го постигна това.. или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сравнително ново е за разлика от останалия ти хардуер. Принципно игри които и с вградена графика вървят нямат нужда от подобно видео.

Ставаше въпрос че видеото е твърде добро за процесора а и захранването не е достатъчно. Все едно да си купиш 3D очила за черно-бял телевизор наследство от дядо ти. 

Процесора е на над седем години което го прави антика в тази област. Не говорих с ирония а буквално ако си решил че се шегувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре щом Athlon-a е на 7 моя Sempron на колко е ;D. Насочих се на там, защото не ми се сменяше дъното с цел да излезе възможно най-евтино. Ако ще сменям дъно не ми се занимава с някакви Pentium-и или Celeron-и даже мислех да пропусна и i3, а направо да се хвърля на i5, но нямах парите. И сега си мислех за някакъв преходен вариант докато събера пари за новата машина, а видеото да си го оставя. Целта ми беше да купя видео, което да е по-нов модел, и най добрия възможен процесор за моето дъно защото с този не се трае вече, а по-късно да изхвърля всичко освен видеото и да го сложа на новата машина, която споменах по-горе. Накратко Athlon-a е преходен вариант докато събера пари (имам 200 сега а искам да подобря нещата час по-скоро).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако ти го дават за кутия Боро процесора има смисъл. Иначе както казах Пентиума е 50 лв. втора ръка с гаранция а е по-добър та си направи сметките. Дъното пък си остава и като вземеш I5.

Между другото грешно бях останал с впечатлението че искаш да минеш от Athlon 6000 на Athlon 6400 за това казах че е напълно безсмислена смяната.

пс. Сложи си AIDA64 и виж точния модел на дъното (не чипсета) както ти казаха по-нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето такъв отговор търсех!! Мерси много. Ще помисля по това и ще реша.

П.С. Точният модел на дъното е Colorful C.N520E v1.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа само AM2.

Търси втора ръка Phenom X4 9950, ще удари в земята една камара пентиуми и сепроми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е изнасилена и се опитват да те метнат. Дори и да е крадена едва ли ще и търсят толкова малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този Phenom X4 9950 с AM2 ли е?

П.С. Намерил съм Radeon HD 6850 Sapphire за около 30 лева и се чудя дали е прекалено стара.

Щом видео карта струва 30 лв., при  http://pcworld.bg/22328_geforce_gtx_titan_z_e_najnovata_dvuglava_lamya_na_nvidia , такава ламя, може и сам да си отговориш...не че картата е лоша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD6850 не е никак лоша, според мен. Вярно, че не се представя добре в tesseling-а (Texel Rate), но дори и сега не е върха на сапунерките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тука добре ти дават съвети за Х4 9950+HD6850, но с това захранване си пътник от всякъде. Ако ще взимаш подобни компоненти с висока консумация захранването е задължително да го смениш, че ако е някакво китайче може и 200W реални да няма,а след ъпдейта с нов процесор и добро видео те виждам как ще "ревеш" по форумите защо компа гасне, не се включва и т.н.

ПС: Дъното едва ли ще подържа X4 9950, защото само еднa серия от това дъно подържа X4 процесорите и то до 95W, тоест 9950 отпада 125W e. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то и някое фсп или чифте да е купувал преди седем години колко ще да е с тия 300W на лепенката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то и някое фсп или чифте да е купувал преди седем години колко ще да е с тия 300W на лепенката?

Това е ясно, затова му казах ако се насочи към компоненти с подобна консумация задължително е да смени захранването. Аз като гледам той иска да смени процесора, видеото, да сложи още РАМ и задължително захранване, то по-добре директно да мине на FM2/АМ3 или 1155/1150.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно може да си сложи 2 плочки DDR II по 2GB, за к'во му е нова машина ? Тоя феном сега си е откровенно слабичък, но дори сега процесор под 150 лева ще е по-слаб или най-много ще е на същото ниво ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно може да си сложи 2 плочки DDR II по 2GB, за к'во му е нова машина ? Тоя феном сега си е откровенно слабичък, но дори сега процесор под 150 лева ще е по-слаб или най-много ще е на същото ниво ! 

Ето този Athlon-II-X4-760K е доста по-добре от Х4 9950, а при Интел G3420(112лв.) е на едно ниво с Х4 9950. Да не говорим като мине на нова платформа вече ще има и DDR3, която е доста над DDR2. Като цяло виждам, че разполага с 200лв. в момента за ъпдейт и най-добре да мине на 1155/1150 както "naruto" му е предложил, втора ръка Пентиум+дъно с гаранция за 100-120лв. + една 4GB RAM за 60лв. Така вече ще има след време възможност за смислен ъпдейт от към процесор, видео и РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...