Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

skipper1111

Нова RAM памет

Препоръчан отговор

Здравейте. Решил да си купувам нова рам памет и въпросът ми е следния: Трябва ли да търся рам със същата честота като моята или е достатъчно просто да е ДДР2 , каквато е и сегашната ми ?

post-339069-0-33223000-1398712239_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да е точно като наличната - марка и модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не намеря същите марка и модел ? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не намеря същите марка и модел ? :(

Сподели точно каква е настоящата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели точно каква е настоящата.

На чипа ли го пише или в АИДА да търся някъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може с програма да.Speccy или HWINFO.Ако имаш инсталирана AIDA може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото?

Глупости! Вземаш си рам  на 800мхз, ДДР2 каквато ти падне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Защото?

Глупости! Вземаш си рам  на 800мхз, ДДР2 каквато ти падне.

И после: Защо рамта ми работи на 667Mhz?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз казах 800мхз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал , че моделът не е от значение. Просто да е ДДР2 и 800мхз. А какво може да стане ако сложа 400мхз , защото имам една такава и не знам дали ще върви ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм чувал , че моделът не е от значение. Просто да е ДДР2 и 800мхз. А какво може да стане ако сложа 400мхз , защото имам една такава и не знам дали ще върви ?

Цялата ти памет , ще заработи на по-ниската честота т.е. 400 MHz. Ако  дъното ти я поддържа,  разбира се. Ако ли не , просто и намери пазар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата ти памет , ще заработи на по-ниската честота т.е. 400 MHz. Ако  дъното ти я поддържа,  разбира се. Ако ли не , просто и намери пазар.

Ако е 400МХц, вероятно е ДДР1, така че едва ли ще може да я набута на банката :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Решил да си купувам нова рам памет и въпросът ми е следния: Трябва ли да търся рам със същата честота като моята или е достатъчно просто да е ДДР2 , каквато е и сегашната ми ?

Дай сега да видим дъното ти какво е, какви памети поддържа. Искаш ли да постигнеш Дуал Ченъл или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще е полезно да прочете тази тема:

Как да разберем с какъв хардуер разполагаме?

След като все пак е дал някакви, хмм,  данни, вероятно се сеща, че тук си нямаме врачки(вече :)) и няма да предлагам темата за "кристалното кълбо".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да купувам това . Мнения ?

Тази памет няма да стане на вашия компютър! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така...

По-горе няколко пъти ви казаха да покажете какъв е компютъра ви, но вие мълчите като партизанин на разпит. Какво очаквате в подобна ситуация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен какво точно да ви покажа от АИДА :D  Дай с прости думи :D

post-339069-0-36572200-1398775082_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече е нещо друго. Да, избраната памет е съвместима.  Ще попълни обема на оперативната памет дотолкова, че да се намали писането в swap дяла на твърдият диск в моментите, когато се отворят повече приложения, за което вероятно наличната сега памет не е достигала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега вече е нещо друго. Да, избраната памет е съвместима.  Ще попълни обема на оперативната памет дотолкова, че да се намали писането в swap дяла на твърдият диск в моментите, когато се отворят повече приложения, за което вероятно наличната сега памет не е достигала

Да купувам , така ли ? Целта ми е да ъпгрейдна малко компютъра и да увелича видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да купувам , така ли ? Целта ми е да ъпгрейдна малко компютъра и да увелича видео картата.

Хм, дали да купувате си е Ваше решение. Отговорихме на въпроса дали е съвместима паметта. Но увеличението на обема на оперативната памет не влияе по този начин, който си представяте. Видеокартата няма да подобри работата си..Освен ако нямате монтирана някоя от едно специфично (доста старо)поколение бюджетни карти на Нвидиа(или на Ати, които него време имаха също от този клас), които карти макар и дискретни можеха да използуват и шернета системна(оперативна памет). Ако не се лъжа, излаг..изпълнението на Нвидиа се пишеше като GF 6200TC , не помня името на Ати картите :) Само в случай, че Сте с такава видеокарта, увеличението на оперативната памет би могла да повлияе и на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, дали да купувате си е Ваше решение. Отговорихме на въпроса дали е съвместима паметта. Но увеличението на обема на оперативната памет не влияе по този начин, който си представяте. Видеокартата няма да подобри работата си..Освен ако нямате монтирана някоя от едно специфично (доста старо)поколение бюджетни карти на Нвидиа(или на Ати, които него време имаха също от този клас), които карти макар и дискретни можеха да използуват и шернета системна(оперативна памет). Ако не се лъжа, излаг..изпълнението на Нвидиа се пишеше като GF 6200TC , не помня името на Ати картите :) Само в случай, че Сте с такава видеокарта, увеличението на оперативната памет би могла да повлияе и на нея.

Ще взема да се консултирам с човек, който разбира повече от мен, и евентуално ще го накарам да ми оправи щайгата :)  Благодаря на всички, които писаха. Помогнахте ми. :)

P.S. Видео картата ми е от този тип ''вградена'' :D Взима от РАМ паметта своите 128мб и от 1гб я прави 896мб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще взема да се консултирам с човек, който разбира повече от мен, и евентуално ще го накарам да ми оправи щайгата :)  Благодаря на всички, които писаха. Помогнахте ми. :)

P.S. Видео картата ми е от този тип ''вградена'' :D Взима от РАМ паметта своите 128мб и от 1гб я прави 896мб.

http://ram.produkti.point.bg/buffalo+ddr2+2gb+800mhz/14143/info/pg/8 , имам я същата работи си нормално,не е клоквана, може да се разберем нещо горе долу наполовина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...