Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bat zoro

Win 7 син екран

Препоръчан отговор

Имам нужда от съвет за следния проблем. Лаптопа ми е Asus G73SW - (ROG).Процесор i7 , RAM 8GB(6+2),Video nVIDIA 460M.От около 3 месеца компа започна да ми дава синия екран от линка  http://i45.tinypic.com/15mlgf9.jpg

Това се случва без видима причина.Както си говоря по скайпа и изведнъж ми дава син екран с някакви надписи и се рестартирва.Опитах да сложа по нов драйвър на видео картата но ефекта е нулев.Лаптопа е с оригинален WIN Home Premium , който е на отделен партишън.Преинсталирах системата до заводските настройки но отново се появява този син екран.Махнах едната плочка 2GB от РАМ паметта и отново нищо не помогна.Екрана се появява отново.Ползвам компа в мрежа със следните настройки , ако това е от значение: WPA2 – Enterprise.Моля някой да сподели какъв може да е проблема.Лаптопа го имам три години , но едва сега започна да ми прави такива проблеми. Следващия път ще огледам екрана да видя дали съобщението под Technical information  е същото като от линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може dump файловете да качите от C:windowsminidump. Дайте също и температурите какви са на компонентите, може да ги видите през Aida64. Тест на хард диска за грешки правен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще за тези 3 години почостван ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкам да кача дъмп файла , но форума на сайта не ми разрешава да кача файл по голям от 26,23 КБ.

Това са температурите:

Temperatures  CPU  35 °C  (95 °F)CPU Package  37 °C  (99 °F)CPU IA Cores  37 °C  (99 °F)CPU GT Cores  34 °C  (93 °F)CPU #1 / Core #1  37 °C  (99 °F)CPU #1 / Core #2  36 °C  (97 °F)CPU #1 / Core #3  37 °C  (99 °F)CPU #1 / Core #4  36 °C  (97 °F)GPU Diode  42 °C  (108 °F)ST9750420AS  [ TRIAL VERSION ]  Cooling Fans  CPU  2300 RPMGPU  100%  Voltage Values  CPU Core  0.776 VBattery  16.590 VGPU Core  0.820 V  Power Values  CPU Package  3.21 WCPU IA Cores  0.46 WBattery Charge Rate  AC Line 

Тест на хард диска не е правен.

Преди малко отново ми даде син екран.Разликата от линка който дадох е че при мен под technical information пише stop 0000001Е, после следват само 0 до края.

windows не е пачван и ъпдейтван.В момента съм със заводския win.

Някой ще каже ли защо не мога да качвам снимки или други файлове в Калдата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архивирайте dump файловете, качете ги на място по ваш избор и публикувайте адрес за изтегляне.

Снимки се качват от квадратчето под емотиконата. Като сложите стрелката, пише картинки.

file.bg, dox.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря сайт в който да ги кача тези файлове.Архивирах ги и ако ми дадете имейл мога да ви ги изпратя.Опитах се да ги отворя с notepad,word но ми излизат на маймуни.Не могат да се разчетат от тези две програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изкам да кача дъмп файла , но форума на сайта не ми разрешава да кача файл по голям от 26,23 КБ.

Това са температурите:

Някой ще каже ли защо не мога да качвам снимки или други файлове в Калдата?

Публикувано изображение

Вероятно Сте запълнил обема, който имате право да ползувате за прикачени файлове. Отивате в настройките на профила си и триете тези, които вече не са нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих всичко ненужно.Сега ме пуска да качвам файлове но специално дъмп файловете ми изписва че не могат да се качат.Направих проверка на диска с Парагон.Съобщи ми че всичко е ОК.Сега искам да видя дали ще ми направи номера със синия екран.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми земи го ъпдейтни и му почисти регистрите :Д Като първо изтриеш драйверите за видео картата... И после инсталираш такива последни от сайта на производителя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са линкове към дъмп файловете:

http://dox.bg/files/dw?a=a5bcd8a8f5

http://dox.bg/files/dw?a=de6525b6f0

http://dox.bg/files/dw?a=d965da70dc

Тествах РАМ паметта но не открих грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са линкове към дъмп файловете:

http://dox.bg/files/dw?a=a5bcd8a8f5

http://dox.bg/files/dw?a=de6525b6f0

http://dox.bg/files/dw?a=d965da70dc

Тествах РАМ паметта но не открих грешки.

Защо сте ги архивирали с B1 архиватор? Той е нов и много рядко се използва. По този начин само затруднявате колегите.

Казвате че през последните 3 месеа сте имали този проблем. Това ли са всичките дъмп файлове?

Имате ли инсталиран Service Pack 1?

След като анализирах файловете мисля, че най вероятно проблема е причинен от драйвер. Преди да прибегнем към действия, направете следното:

Свалете WhoCrashed и я инсталирайте.

[*]Стартирайте програмата.

[*]Натиснете  Публикувано изображение  Analyze  намиращ се в горният ляв ъгъл.

[*]Отворете File>Export.. и запишете файла WhoCrashedOutput.htm

[*]Прикачете го към следващия ви отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема му е във драйвера на безжичния адаптер:

MODULE_NAME: NETwNs64

Така е и във трите дъмп файла.

Препоръките са да отиде до сайта на Intel и да си изтегли последната версия на драйвера..

И да, няма инсталиран SP1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сте ги архивирали с B1 архиватор? Той е нов и много рядко се използва. По този начин само затруднявате колегите.

Казвате че през последните 3 месеа сте имали този проблем. Това ли са всичките дъмп файлове?

Имате ли инсталиран Service Pack 1?

След като анализирах файловете мисля, че най вероятно проблема е причинен от драйвер. Преди да прибегнем към действия, направете следното:

Свалете WhoCrashed и я инсталирайте.

[*]Стартирайте програмата.

[*]Натиснете  Публикувано изображение  Analyze  намиращ се в горният ляв ъгъл.

[*]Отворете File>Export.. и запишете файла WhoCrashedOutput.htm

[*]Прикачете го към следващия ви отговор.

Този архиватор го ползвам защото е безплатен.Незнаех че не е популярен.Програмата не мога да я изтегля защото ползвам мрежата на компанията в която работя и съм на кораб.Те са забранили доста сайтове в които не мога да вляза .Ще пробвам да я изтегля по друг начин.Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата не мога да я изтегля защото ползвам мрежата на компанията в която работя и съм на кораб.Те са забранили доста сайтове в които не мога да вляза .Ще пробвам да я изтегля по друг начин.Благодаря за отделеното време.

http://dox.bg/files/dw?a=f93ae76792

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и последната информация.

Качих програмата и ми изписа ето това:

On Thu 1.5.2014 ?/ 03:55:05 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump043014-15334-01.dmp
This was probably caused by the following module:
netwns64.sys (NETwNs64+0x75CC14)
Bugcheck code: 0x1E (0x0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error:
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
file path: C:Windowssystem32driversnetwns64.sys
product:
Intel® Wireless WiFi Link Adapter
company: Intel Corporation
description: Intel® Wireless WiFi Link Driver
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: netwns64.sys (Intel® Wireless WiFi Link Driver, Intel Corporation).
Google query:
Intel Corporation KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

On Thu 1.5.2014 ?/ 01:37:25 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump043014-16099-01.dmp
ntoskrnl.exe (nt+0x70740)
Bugcheck code: 0x9F (0x3, 0xFFFFFA80066DBA20, 0xFFFFF80000B9C4D8, 0xFFFFFA800B1C7010)
Error:
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
file path: C:Windowssystem32ntoskrnl.exe
product:
Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that the driver is in an inconsistent or invalid power state.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Wed 30.4.2014 ?/ 22:33:35 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump043014-20919-01.dmp
netwns64.sys (0xFFFFF88005B30CA9)
Bugcheck code: 0xD1 (0x15A00A, 0x2, 0x0, 0xFFFFF88005B30CA9)
Error:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
product:
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: netwns64.sys (Intel® Wireless WiFi Link Driver, Intel Corporation).
Google query:
Intel Corporation DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

On Thu 1.5.2014 ?/ 03:55:05 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump043014-15334-01.dmp
netwns64.sys (NETwNs64+0x75CC14)
Bugcheck code: 0x1E (0x0, 0x0, 0x0, 0x0)
Error:
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
product:
Bug check description: This indicates that a kernel-mode program generated an exception which the error handler did not catch.
Google query:
Intel Corporation KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED

On Thu 1.5.2014 ?/ 01:37:25 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump043014-16099-01.dmp
ntoskrnl.exe (nt+0x70740)
Bugcheck code: 0x9F (0x3, 0xFFFFFA80066DBA20, 0xFFFFF80000B9C4D8, 0xFFFFFA800B1C7010)
Error:
DRIVER_POWER_STATE_FAILURE
file path: C:Windowssystem32ntoskrnl.exe
product:
Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This bug check indicates that the driver is in an inconsistent or invalid power state.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Wed 30.4.2014 ?/ 22:33:35 GMT your computer crashed
crash dump file: C:WindowsMinidump043014-20919-01.dmp
netwns64.sys (0xFFFFF88005B30CA9)
Bugcheck code: 0xD1 (0x15A00A, 0x2, 0x0, 0xFFFFF88005B30CA9)
Error:
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
product:
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
Google query:
Intel Corporation DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Качвам две снимки на Device Manager .Пътвата е със стария WIFI driver.Втората е с един драйвер който беше на оригиналния диск на компютъра.Махнах първия и сложих втория и за сега работи без да ми е давал сини екрани.В сайта на ИНТЕЛ е доста объркано и ме е страх да не стане така че да изтегля нещо грешно.Има опция за автоматично обновяване от Интел , но ми трябва да си инсталирам JAVA , а администратора не ме пуска.Мрежата е доста рестриктивна.Ако може някой да качи JAVA  DOK.bg и оттам да го дръпна ще е супер.Така поне ще ъпдейтна драйвера автоматично.

Тъкмо се бях зарадвал че не ми е правил проблеми два дена и............току що отново ми крашна ими даде синия екран.Значи драйвера който съм сложил не върши работа.Трябва да намеря начин да изтегля правилиния драйвер от Интел.

Ето и снимките , макар че надали има значение вече.Бихте ли посочили за всеки случай ,кой драйвер да ъпдейтна , защото аз като гледам те са четири драйвера свързани с WIFI?

post-110535-0-10881400-1399234570_thumb.

post-110535-0-58675100-1399234591_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви препоръчвам да инсталирате Java, тъй като напоследък е уязвима.
Проблема са дължи на драйвера за безжичната мрежа - Intel® Wireless WiFi Link Driver.
Влезте в сайта на производителя и свалете и инсталирайте Intel® WiFi Wireless LAN Driver - първият от секцията Wireless.
Гледам че на сайта на производителя има драйвери само за Windows 7 x64.

Каква е версията на вашата операционна система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ви препоръчвам да инсталирате Java, тъй като напоследък е уязвима.

Проблема са дължи на драйвера за безжичната мрежа - Intel® Wireless WiFi Link Driver.

Влезте в сайта на производителя и свалете и инсталирайте Intel® WiFi Wireless LAN Driver - първият от секцията Wireless.

Гледам че на сайта на производителя има драйвери само за Windows 7 x64.

Каква е версията на вашата операционна система?

Win Home Premium 64. Вчера изтеглих драйверите и ги инсталирах.За сега всичко е добре.Нека да минат няколко дена и да поработи за да се уверя че няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече всичко е наред с лаптома ми.Няма вече сини екрани и рестартове.Проблема се оказа в драйвера за WIFI.Благодаря на всички които ми помогнаха със съветите си :beer: .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...