Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MA123

Wireless Network мрежа в Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Нов съм и имам проблем със създаването на Wi-Fi мрежа.. използвам Windows XP и изгледах хиляди клипчета с настройки и уроци, правя стъпките, но не се получава или някои от нещата липсват при мен. Ще съм благодарен, ако ми кажете как мога да си включа wireless мрежата. Благодаря!

P.S: Ще използваш мрежата от Android устройство, ако това е от значение.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

Нов съм и имам проблем със създаването на Wi-Fi мрежа.. използвам Windows XP и изгледах хиляди клипчета с настройки и уроци, правя стъпките, но не се получава или някои от нещата липсват при мен. Ще съм благодарен, ако ми кажете как мога да си включа wireless мрежата. Благодаря!

Забранена ли ти е wifi картата и не можеш да я стартираш? Или си имаш Wifi карта, подаваш и да се свърже с рутера или там каквото имаш и тя отказва да се свърже.

Или... изобщо обясни проблема по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея дали Wi-Fi картата ми е стартирана и честно, нямам никаква идея за какво говориш :D Ако обясниш по-добре ти какво имаш предвид.. ;dd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея дали Wi-Fi картата ми е стартирана и честно, нямам никаква идея за какво говориш :D Ако обясниш по-добре ти какво имаш предвид.. ;dd

Така ли ти изглежда и на теб Network conection?

В смисъл - трябва да имаш поне една Local area conection и една wireless network...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

За какво андроид устройство говориш? Компютъра ти стационарен ли е или е лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ли ти изглежда и на теб Network conection?

В смисъл - трябва да имаш поне една Local area conection и една wireless network...

Публикувано изображение

Не, ето така:  http://www.imagebam.com/image/26baa4323959910

Samsung телефон и компютъра ми е стационарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лаптоп, стационарен компютър.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз нещо не схванах,нямаш интернет на компютъра си и искаш да го включиш,така ли да го разбираме?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ, искам да си включа wireless мрежа, за да използвам wi-fi интернета на телефона ми!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ, искам да си включа wireless мрежа, за да използвам wi-fi интернета на телефона ми!!

На компютъра нямаш инсталирана Wifi карта.

В смисъл - ако си си закупил такава и си я включил в компютъра - трябва да и се инсталира дравер.

Повече клоня обаче към идеята, че изобщо нямаш Wifi карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как да я инсталирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я го вържи през USB щото няма безжична на компютъра .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата sneky правилно ти го казa,по принцип на настолен компютър няма как да пуснеш wifi връзка,освен ако отделно не си закупил wifi карта,която да ти осигури връзката с интернета която искаш,така че за момента няма как да свържиш PC-то си и мобилния си телефон,и още повече пък да имаш очаквания за нещо,което на  практика нямаш! ;)

Разглеждаш ето тук темата и после решаваш какво да правиш! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да свържа телефона ми (Андроид) с компютъра посредством Wi-Fi! и да имам интернет на ТЕЛЕФОНА, не от телефона на компютъра.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да свържа телефона ми (Андроид) с компютъра посредством Wi-Fi! и да имам интернет на ТЕЛЕФОНА, не от телефона на компютъра.. 

ТИ НЯМАШ Wifi карта на компютъра. Как мислиш че ще стане това? С магия?

За тази цел ще трябва да си купиш рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз искам много неща,ама като ги нямам няма как да стане! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо така го искаш? Не си добър в обясненията и е много трудно човек от другата страна да те разбере. От прочетеното до тук, аз останах със следното разбиране по твоята ситуация.

Имаш стационарен компютър с Windows XP, на който получаваш интернет по кабел. Не стана ясно този кабел от къде идва (рутер, модем или нещо друго)?

Най-вероятно нямаш сложена (монтирана) карта за безжична връзка. Ако случайно пък я имаш, тя е повредена, забранена или не са инсталирани драйверите.

Според мен искаш такава карта и съответно връзката, която предлага, за да можеш да ползваш интернета, който го имаш на компютъра, да го ползваш и на телефона с ОС Андроид. Ако е така, направи следното:

Не ти трябва такава карта, тя ще ти излезе по-скъпо и по не рентабилно решение. Една такава карта е около 30лв. и на горе и трябва да се правят допълнителни настройки и най-важното - за да ползваш интернет на телефона, трябва компютъра да е включен!

По-добрия вариант е да си вземеш един евтин рутер, които почват от 20-на лева и си настрой мрежата през него. По този начин компютъра и телефона ще могат да ползват интернет независимо един от друг!

Най-вероятно не знаеш как да си настроиш рутера, но това ще стане като си купиш такъв и кажеш тук във форума точно какъе, за да може да ти се помогне по на татък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...