Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

k0brABG

Проблем със записвачка

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с моята записвачка (Sony NEC). Искам да запиша филм на диск DVD+R DL. но компютърът не може да прочете диска. Два диска смених и двата диска не ги чете. Пробвах с обикновен DVD RW и си го прочете. Наскоро е чистен лазера . На какво може да се дължи този проблем ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте какви дискове може да възпроизвежда записвачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно записвачката ти не може да разчита и записва такива дискове,или другия вариант е да се е развалила,кажи пълния модел на записвачката,за да те ориентираме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На самата записвачка пише, че поддържа DVD R DL така че би трябвало да чете диска. Не вярвам да се е развалила защото нормалните дискове DVD/CD RW от 4,7GB си ги чете. А с този диск DVD+R DL (8,5GB) ми показва, че няма поставен диск в устройството. Точният модел на записвачката е SONY NEC AD-7173S SATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На самата записвачка пише, че поддържа DVD R DL така че би трябвало да чете диска. Не вярвам да се е развалила защото нормалните дискове DVD/CD RW от 4,7GB си ги чете. А с този диск DVD+R DL (8,5GB) ми показва, че няма поставен диск в устройството. Точният модел на записвачката е SONY NEC AD-7173S SATA

А каква Ви е операционната система?

Прочетете това което е написано в линка:  http://www.eclipsecomputers.com/product.aspx?code=DRN-AD7173SSI

Но четете внимателно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте! Имам проблем с моята записвачка (Sony NEC). Искам да запиша филм на диск DVD+R DL. но компютърът не може да прочете диска. Два диска смених и двата диска не ги чете. Пробвах с обикновен DVD RW и си го прочете. Наскоро е чистен лазера . На какво може да се дължи този проблем ?

Това "чудо" на техниката, ако успее да запише кадърно двуслоен диск, аз ще си направя ритуално сепуко.

Писалките на Sony NEC Optiarc са печално известни в световен мащаб!

Хич не я мъчи, а направо си вземи нещо ново и свястно за запис.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз преди 3 години като си сглобявах машината се набутах 30 лева за една писачка на Sony Optiarc и тя е просто ужасно зле. Лазера е гаден, не чете всички дискове като хората, дори и съвсем леко надрасканите, скоростта е бавна, много е шумна. Отварях я и оооо...По-евтина и некачествена сглобка не бях виждал през живота си. Една евтина пластмастика, дори и на механиката и капака е тънък като вестник, и самата записвачка тежи 100 грама.

Редактирано от AMD fanboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно твоята записвачка е била друг модел. Специално моят модел записвачка отговаря напълно на качеството което може да се очаква от Sony. Записвачката даже има опция да гравира дискове ако това не е свястно не знам кое е. Операционната ми система е Windows 7 32 бита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

лазера НЯМА как да е почистен, може да изчистиш лещата, но под нея има триъгълна призма, от страни на която е монтиран лазера... какъв модел е NEC-a? лични наблюдения NEC-ове завършващи на 70, 71 и 73 са боклуци, нековете завършващи на 00, 20, 40 са добри... моя е в подписа съм го купил 2004 година и е като нов, но е истински нек, преди да се сгодят със сони... все пак може да пробваш последния фирмуер http://professor.data.bg/p/files/software/Bios,%20Dump,%20Firmware/NEC%20DVD-RW%20FW

колкото до двуслойния диск - писането на такъв е загуба на време - 2 еднослойни се пишат 2 пъти по бързо от един двуслоен, тоест за същото време вместо да запишеш 8,5 гб ще запишеш 18,8гб. за четене двуслойните се четат по бавно от еднослойните и то доста...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7173S е модела. Изтеглих драйвърите сега ще ги инсталирам.П.С: С актуалните драйвъри съм вече. Отново показва,че липсва CD/DVD в устройството.

Редактирано от k0brABG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

7173S е модела. Изтеглих драйвърите сега ще ги инсталирам.П.С: С актуалните драйвъри съм вече. Отново показва,че липсва CD/DVD в устройството.

В първият пост съм дал линк, защото предположих, че си със 7-ца. И се оказа че съм прав. После помолих да ЧЕТЕШ, но и това не правиш! Сега погледни картинката по-долу и не се разправяй с хората!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първият пост съм дал линк, защото предположих, че си със 7-ца. И се оказа че съм прав. После помолих да ЧЕТЕШ, но и това не правиш! Сега погледни картинката по-долу и не се разправяй с хората!

това не е вярно, просто на тия записвачки се скапва фирмуера, но ъпдейтването не решава проблема, щото не всичко се ъпдейтва... и да мине на xp пак ще има проблеми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

това не е вярно, просто на тия записвачки се скапва фирмуера, но ъпдейтването не решава проблема, щото не всичко се ъпдейтва... и да мине на xp пак ще има проблеми...

Аз няма да споря и не съм във форума за да го правя и да казвам кое не е вярно и кое е вярно. Нека той отговори, дали по- рано е имал този проблем.  Отдавна съм минал този етап с такава записвачка. Нищо лично към теб, разбира се и уважавам мнението ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо трябва да се ползва Double Layer?След това записвачката е капризно нещо и може от марката на диска да е.За мойта купувам точно определени марки дискове щот знам,че ги захапва без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз няма да споря и не съм във форума за да го правя и да казвам кое не е вярно и кое е вярно. Нека той отговори, дали по- рано е имал този проблем.  Отдавна съм минал този етап с такава записвачка. Нищо лично към теб, разбира се и уважавам мнението ти.

ясно, аз пък работех в сервиз към магазин, дето само тая марка се продаваше... и ако намериш тук http://www.sony-optiarc.us/  за някоя записвачка (която и да е) за каква операционна система е, веднага се съгласявам с теб... при нек се скапва фирмуера, и когато това стане като се вкара dvd устройството винаги показва празно cd, но примерно със isobuster може да се извади всичко от диска... ако пък се прецака лазера, каквото и да се постави в записвачката - показва че няма диск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата работа е, че един приятел иска да му запиша Fast and Furious 6 на DVD диск като формата на филма не трябва да е DivX. Единственият филм който намерих с такъв формат е 6GB за това и му казах да намери по-голям диск. Даде ми миналият ден такъв DL диск - не стана, казах му да го смени защото може да е дефектен. Днес ми даде друг DL диск и с него не става. Дори за първи път виждам такъв диск, върнаха ме назад във времето направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо като драйвери за записвачка както и за харддиск и съответно операционна система която да се поддържа.

Мойта е от 2004г. едната и от 2005г. другата а съм на седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

".. при нек се скапва фирмуера, и когато това стане като се вкара dvd устройството винаги показва празно cd, но примерно със isobuster може да се извади всичко от диска... ако пък се прецака лазера, каквото и да се постави в записвачката - показва че няма диск..."Но при моята няма нищо прецакано. Работи си изрядно и чете/записва нормални CD/DVD RW дискове без никакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ясно, аз пък работех в сервиз към магазин, дето само тая марка се продаваше... и ако намериш тук http://www.sony-optiarc.us/  за някоя записвачка (която и да е) за каква операционна система е, веднага се съгласявам с теб... при нек се скапва фирмуера, и когато това стане като се вкара dvd устройството винаги показва празно cd, но примерно със isobuster може да се извади всичко от диска... ако пък се прецака лазера, каквото и да се постави в записвачката - показва че няма диск...

Приятел!!!

Забелязваш ли въобще какво съм ти написал? "Нищо лично към теб, разбира се и уважавам мнението ти"

Защо трябва да ми обясняваш къде и какво си работил? Да не би случайто само ти си работил, а другите са зяпали? Айде, почини си малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

".. при нек се скапва фирмуера, и когато това стане като се вкара dvd устройството винаги показва празно cd, но примерно със isobuster може да се извади всичко от диска... ако пък се прецака лазера, каквото и да се постави в записвачката - показва че няма диск..."Но при моята няма нищо прецакано. Работи си изрядно и чете/записва нормални CD/DVD RW дискове без никакъв проблем.

значи просто лазера е заминал или е запрашен, а при двуслойните дискове лазера чете единия слой с излъчване на една честота, а другия с друга и понеже записа там е с двойна плътност четенето е по трудно... освен това двуслоен диск за 3,50 лв няма нищо общо с фабричен двуслоен диск, който винаги се чете много по добре от записваем... друга причина да не се записва диска е, че ID на медията  го няма във фирмуера на записвачката (бях си купил 10 диска, които моятя записвачка не разпознаваше, тръгваше да пише на 2,4х и още в началото даваше грешка и вадеше диска, след ъпдейт на фирмуера си ги "позна" и вече ги пишеше на 4x и 8x и 10x)... във фируера е оказано коя медия на каква скорост да се пише и по какъв начин (P-CAV, Z-CAV, CLV...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лазера нито е заминал, нито е запрашен. Явно дисковете които ми дава не ги бива. Утре му го връщам да си го чука в главата, а пък после ако иска да си търси някой друг да прави опити да записва филм на подобен диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй ОС на XP,не се инати и виж как ще е!

Те тези характеристики,които ги описват в сайта за записвачката не са ей така сложени за красота!

А относно изказването на някои хора,че техните записвачки били от 2004 и 2005 година и вървят на всякаква ОС,не могат така лесно да съпоставят нещата с конкретната записвачка на автора на темата,защото зависи от много неща! ;)

Например моя тв тунер работи само на XP,бях намерил един модифициран драйвър за седмицата,но не се получи така както при XP-то,имаше картина,но звука беше много пресилен,какво ли не правих и не успях да корегирам проблема!

Така че ако на тези неща не се обръщат внимание и с лека ръка се отхвърлят,то ще има доста да го мислиш : "Защо "проклетата записвачка" не става" ,или : "Ех,че скапани дискове,пак не стана"! ;)

Сам си направи извод,какво е нужно да направиш! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква ОС няма да сменям. Записвачката си работи и на Windows 7. По-горе съм казал какво ще направя. Благодаря на всички за помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква ОС няма да сменям.

Това си е твой проблем,аз нямам! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се сравнява с TV тунер? Тук нямаме драйвери при записвачката за връзка между хардуера и ОС.Като няма инсталирана ОС записвачката как работи и бутва?Със смяна на ОС и се увеличават възможностите ли? :D

То ако е омазан Windows може да не захапва.

Редактирано от Alis&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...