Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dafakweb.org

Изключване на съобщение от SMART за HDD

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

Имам стар лаптоп със скапан хард диск, който въпреки всичко все още работи и става за използване, не искам да г осменям защото има кой да го счупи, въпреки всичко и аз го ползвам и съобщението при стартиране на компютъра казващо ми да натисна F1 и да си направя бекъп ме дразни изключително много, нямам важна информация на него и тоя хард диск вече 2 годинки си работи перфектно въпреки повредените клетки.... Та въпроса ми е как мога да изключа тая пущина да не ми излиза, че ме дразни изключително много. ПС: изпозлвах си търсачката и т.н., но не намерих нещо кеото да ми е помогнало. Или съм пропуснал нещо, не знам вече. Благодаря предваритлено на отзовалите се :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не можеш, веднъж станал  BAD статуса, не може да се махне (то може, но само в сервиз в който свалят информация от развалени дискове, чрез зануляване на SMART, но за това се налага използването на допълнителен хардуер + софтуер)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не ти излиза съобщението, теглиш и инсталираш Smartmontools. След това в старт менюто търсиш папката на програмата smartmontools от нея стартираш smartctl. В излезлия прозорец пишеш командата smartclt -s off hda  Пиши дали има резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не ти излиза съобщението, теглиш и инсталираш Smartmontools. След това в старт менюто търсиш папката на програмата smartmontools от нея стартираш smartctl. В излезлия прозорец пишеш командата smartclt -s off hda  Пиши дали има резултат.

SMART се чисти с вендор команда/и  и допълнителни действия за изчистване и на дефект листите. Не съм виждал в АТА стандарта команда която да занулява СМАРТ-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SMART се чисти с вендор команда/и  и допълнителни действия за изчистване и на дефект листите. Не съм виждал в АТА стандарта команда която да занулява СМАРТ-а

Програмата служи за забраняване на съобщението, което му пречи, не за зануляване на SMART-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирах малко заглавието на темата, за да е точно и ясно.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата служи за забраняване на съобщението, което му пречи, не за зануляване на SMART-a

Съобщението му идва от POST-а на BIOS до колкото мога да се ориентирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мое е това мнение, но не виждам смисъл заради едно съобщение при рестарт , което след това изчезва да се правят подобни процедури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мое е това мнение, но не виждам смисъл заради едно съобщение при рестарт , което след това изчезва да се правят подобни процедури.

Има смисъл при положение че харда е с много прецакани сектори, изолирани са и не зпаисва и не минава върху тях, защото сан а едно място. дял С не е засегнат поради ред причини. И след като изписва това съобщение в След BIOS веднага той чака и НЕ СЕ маха. чака да натиснеш F1 лично аз не исках да мсеням HDD просто защото тоя за момента ми върши идеална работа, а и нямам никакви важни данни на него, изпозлва се за онлайн работа. Но когато го включа освен че бавно зарежда заради старият уиндоус натъпкан с глупости забравям да натисна F1. Изнервящо е, искам да си стартира директно без това тъпо съобщение, аз знам че харда заминава, но съобщението дразни. 

Съобщението му идва от POST-а на BIOS до колкото мога да се ориентирам.

BIOS :)

Редактирах малко заглавието на темата, за да е точно и ясно.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Ок <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_smile.gif' alt=':)'>

Точно това ми трябва,при нулиране на смарт-а уиндоуса пак ще ги засече и след време шак същото ще стане и пак трябва да натискам при всяко стартиране и ресване F1 :)

Ако изчистя смарта с времето пак ще се появи това :)

Идеално, ще пробвам, благодаря :)))

не можеш, веднъж станал  BAD статуса, не може да се махне (то може, но само в сервиз в който свалят информация от развалени дискове, чрез зануляване на SMART, но за това се налага използването на допълнителен хардуер + софтуер)

Знам че имаше начин за изключване на съобщението, знам и за нулирането, но не м ие целта това, с времето и новите лоши сектори на другия дял пак ще се появи проблема, нулирането на смарт е временно решение :) аз се нуждая от постоянно за да позлвам харда докато нацяло умре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...