Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ynwa13_13

Избор на телефон

Препоръчан отговор

Може ли да ми помогнете .. за избор между Lumia 925 и Lumia 920 .. общо взето всичко е еднакво но ... има лека разлика .. едната е двойната памет на 920 - 32 гб срешу 16 гб на 925 .. иначе 925 е по нов .. с по - хубав дизайн ? вашите мнения ? Публикувано изображение Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво си харесал в тези нокии, но за около 700лв. се взима 2 пъти по-добър телефон LG G2 :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че и двата нямат слот за карта памет.

Моето мнение е, че Lumia 925 е по-добър, все пак 16гб памет не е малко, разбира се зависи колко приложения ще се използват, и колко от паметта е достъпна за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че и двата нямат слот за карта памет.

Моето мнение е, че Lumia 925 е по-добър, все пак 16гб памет не е малко, разбира се зависи колко приложения ще се използват, и колко от паметта е достъпна за тях.

32 е доста повече от 16 .. но не смятам да си пълня GSM с глупости .. тоест най - използваните приложения  - FB, Viber и още някое друго което би ми вършило работа .. не играя и много игри - най много 2-3 игрички да си сложа, за убиване на времето .. търся телефон с добра камера, без много проблеми, без лаг на операционната система .. и с добър звук а мисля, че един от тези два избора би бил добър ? Та затова и питам кой от двата да е

Не знам какво си харесал в тези нокии, но за около 700лв. се взима 2 пъти по-добър телефон LG G2  :) 

Бях с 3 Андроид телефона от среден клас .. не съм майстор като повечето където си ръчкат телефоните .. да ги отключват да ги барникат там .. и от тези телефони останах с впечатлението, че ако не си с най новите модели на андроид телефона стабилно си забива и сече и сривове и така нататък :D  а мисля че WP работят по - леко .. а и имат доста по - добра камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал нокиа от новите модели, но чета че са много добре оптимизирани.

Дори с 512мб рам работят пъргаво.

Моят съвет е да отидеш до някой магазин на мобилните оператори или техномаркет, технополис.

Разцъкай ги и двата и който ти допадне повече го вземай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм ползвал нокиа от новите модели, но чета че са много добре оптимизирани.

Дори с 512мб рам работят пъргаво.

Моят съвет е да отидеш до някой магазин на мобилните оператори или техномаркет, технополис.

Разцъкай ги и двата и който ти допадне повече го вземай.

Да но .. бих искал и някой който е имал поне един от двата телефона да даде мнение .. защото едно е да го цъкаш 5-10 мин друго е да си с него няколко месеца примерно .. не си сменям телефоните през няколко месеца, затова искам като взимам нещо да е както трябва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай още някой лев и си вземи: LG Google Nexus 5  , иначе подкрепям идеята за LG G2 , които ти предложи коката ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай още някой лев и си вземи: LG Google Nexus 5  , иначе подкрепям идеята за LG G2 , които ти предложи коката ;) 

Телефона ще се използва предимно за снимане, слушане на музика и сърфиране из нета .. мисля, че не ми трябва толко голям телефон .. а и е малко по - скъп .. предпочитам WP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G2 има оптична стабилизация и прави доста добри снимки (погледни в нета). Музика едва ли ще слушаш през високоговорителя, LG-то поддържа Dolby mobile, през слушалки ще изкараш добър звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

G2 има оптична стабилизация и прави доста добри снимки (погледни в нета). Музика едва ли ще слушаш през високоговорителя, LG-то поддържа Dolby mobile, през слушалки ще изкараш добър звук.

И все пак искам да пробвам един телефон с различна от Андорид операционна система :) тези две Лумии доста ми допадат не са големи .. нормален 4,5 екран и като цяло ми харесват но искам малко повече информация за тях :) Благодаря за другите предложения, доста четох  и най предлаганите телефони в момента са Nexus 4,5 и G2 .. също и Optimus L9 .. но се спрях на WP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно мнение в стил Windows Phone срещу Android: за WP и аз имам впечатление, че върви много гладко на телефони с малко оперативна памет. Недостатък е, че софтуерно ограниченията са големи - всеки браузър, който уж е различен от IE, всъщност е обвивка за същия енджин и мен това би ме дръпнало назад от това да си купя WP.

Недостатък на Android е, че може да върви бавно в някои случаи (особено при някои фирмени модификации, които са пълни с т.нар. bloatware). Голям плюс е свободата, която дава платформата, ако не те мързи да четеш кое как става - разнообразието от любителски модификации на системата и на отделни приложения е огромно, особено за моделите от серията Nexus и Google Play Edition (на телефони, които се продават иначе и с фирмен софт). Аз лично ползвам Galaxy Nexus - телефон на две години - в момента е с неофициален Android 4.4.2 и върви с малък лаг, но като цяло страшно добре. При повечето по-нови телефони от този клас лагът е нулев. Споменатите Nexus 5 и G2 са много подобни като хардуер. Nexus 5 е с "чист" Android, а G2 е с фирмен на LG. За "камерата" не мога да говоря много, тъй като снимам с фотоапарат и приоритетите за това какво има в един телефон за мен са други, но уж тази в G2 е по-хубава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно мнение в стил Windows Phone срещу Android: за WP и аз имам впечатление, че върви много гладко на телефони с малко оперативна памет. Недостатък е, че софтуерно ограниченията са големи - всеки браузър, който уж е различен от IE, всъщност е обвивка за същия енджин и мен това би ме дръпнало назад от това да си купя WP.

Недостатък на Android е, че може да върви бавно в някои случаи (особено при някои фирмени модификации, които са пълни с т.нар. bloatware). Голям плюс е свободата, която дава платформата, ако не те мързи да четеш кое как става - разнообразието от любителски модификации на системата и на отделни приложения е огромно, особено за моделите от серията Nexus и Google Play Edition (на телефони, които се продават иначе и с фирмен софт). Аз лично ползвам Galaxy Nexus - телефон на две години - в момента е с неофициален Android 4.4.2 и върви с малък лаг, но като цяло страшно добре. При повечето по-нови телефони от този клас лагът е нулев. Споменатите Nexus 5 и G2 са много подобни като хардуер. Nexus 5 е с "чист" Android, а G2 е с фирмен на LG. За "камерата" не мога да говоря много, тъй като снимам с фотоапарат и приоритетите за това какво има в един телефон за мен са други, но уж тази в G2 е по-хубава.

Ще търся телефон до МАКС 500 лв .. а тези са по скъпи .. то първо беше до към 350-400 после видях тези Лумии и се вдигна малко бюджета :D  Да .. Андроид от към популярност и " свобода " е напред .. и повече приложение има .. но може би телефоните от висок клас усещат това леко вървене .. и хората които ровят из телефона .. а аз няма да седна и да му слагам друг андроид и там разни други неща .. от други неща може да разбирам но от това нито разбирам нито имам желание .. да прав си че за снимане си има фотоапарати но не обичам да нося с мен много работи. Предпочитам в един телефон да има събрани камера, апарат за звънене и слушане на музика .. иначе още чакам някои които да даде мнението си за двата избрани от мен телефончета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Samsung Galaxy S III Много добър телефон. Красив,лек и тънък. Картината на дисплей-а е детайлна и ярка, на слънце се вижда много добре и ъглите на видимост са високи. Всичко върви много плавно без насичания. Процесора и видео чипа са предостатъчни за твоите цели. Камерата е повече от прекрасна, прави много хубави снимки и видео клипове (виж снимки и видео клипове в нета). Батерията може да издържи 2 дена, но зависи вие как ползвате телефона. Звука през слушалки не е хубав, по-зле е дори и от ниско бюджетните телефони, а пък слушалките които идват с телефона са доста добри. Има ъпдейт до Android 4.3. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега не разбрах, бюджета 700 лв. ли си остава или 500 лв.? Един въпрос извън темата.! На колко години си? Не си ли ходил/ш на училище?Нито главни букви, нито пунктуационни знаци нищо ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, на вас пари ли ви дават, че така яростно бутате човека към Андроид?!?!

Егаси и упорството, егаси и чудото...

Три пъти благодари човека за мненията и каза, че иска различна ОС от Андроид да пробва, ама вие не та не - нито четете какво иска, нито на какво се е спрял и айдееееее да върви спама на воля.

Съобразявайте се с желанията на хората и ако не можете да дадете адекватно мнение по ясно очертаните параметри на желанията на автора, просто замълчете.

Колко от писалите мнения са ползвали WP от Нокия 920 нагоре (като клас апарати говоря)?

Стига със спама!

Надявам се разбирате от предупреждения.

Уважавайте искащите адекватно мнения хора, за да ви уважават и те!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, пускал ли си в сериозните сайтове за мобилни апарати сравнение на двата модела, за да видиш опционално къде е разликата?

Примерно тук и тук .

На първо четене 925 е около 40 грама по-лек, средно параметрите на издръжлидост са малко по-добри от на 920 и всичко останало горе-долу им е еднакво като характеристикиа на процесор, РАМ и т.н.

Разликата в паметта ти сам си я забелязал, а и дисплеите са с различни матрици.

Влез в един Технополис (примерно) и се заиграй с двата и виж като усещане как си с по-тежкия и по-лекия.

пп. Замислял ли си се да потърсиш Нокия 1020 втора ръка, която с оглед доста падналата цена на нови апарати би трябвало в рамките на 500-550 лева да се намери спокойно?

Нея съм я ползвал и мога да ти дам мнение от първа ръка, но 920 и 925 не съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че спамя. Но нали всички ни предупреждавате да не спамим? Тогава защо ти пускаш нов отговор, можеше да си редактираш стария и там да пишеш. Не мога да го обясня добре, но мисля, че разбираш какво искам да кажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега не разбрах, бюджета 700 лв. ли си остава или 500 лв.? Един въпрос извън темата.! На колко години си? Не си ли ходил/ш на училище?Нито главни букви, нито пунктуационни знаци нищо ....

ХаХа .. мисля, че не съм на изпит по Български език. Ако не можеш да разбираш какво пиша, просто не ми отговаряй :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ХаХа .. мисля, че не съм на изпит по Български език. Ако не можеш да разбираш какво пиша, просто не ми отговаряй :)

То, затова сме на това положение в България ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, пускал ли си в сериозните сайтове за мобилни апарати сравнение на двата модела, за да видиш опционално къде е разликата?

Примерно тук и тук .

На първо четене 925 е около 40 грама по-лек, средно параметрите на издръжлидост са малко по-добри от на 920 и всичко останало горе-долу им е еднакво като характеристикиа на процесор, РАМ и т.н.

Разликата в паметта ти сам си я забелязал, а и дисплеите са с различни матрици.

Влез в един Технополис (примерно) и се заиграй с двата и виж като усещане как си с по-тежкия и по-лекия.

пп. Замислял ли си се да потърсиш Нокия 1020 втора ръка, която с оглед доста падналата цена на нови апарати би трябвало в рамките на 500-550 лева да се намери спокойно?

Нея съм я ползвал и мога да ти дам мнение от първа ръка, но 920 и 925 не съм.

Много ти благодаря! Разглеждал съм 1020.. страхотен телефон е, особено камерата но някак си съм скиптично настроен към телефоните втора употреба.

То, затова сме на това положение в България ;)

Да, точно заради такива като мен сме на това положение. От тази реплика честно да ти кажа ми се повдига, защото я използва всеки втори, без дори да може да се обоснове. Жив и здрав и всичко най - хубаво, просто подмини темата и т'ва е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво си харесал в тези нокии, но за около 700лв. се взима 2 пъти по-добър телефон LG G2  :) 

А ето тук е с едни 40лв. по-евтин  G2

Колкото до лумиите, аз не ги харесвам и имам приятели които не са доволни от тях.

Един колега има G2, играл съм на него, браузвал съм и съм правил снимки и съм влюбен в телефона!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето тук е с едни 40лв. по-евтин  G2

Колкото до лумиите, аз не ги харесвам и имам приятели които не са доволни от тях.Един колега има G2, играл съм на него, браузвал съм и съм правил снимки и съм влюбен в телефона!

Не съм се ровил, аз набързо погледнах сайта smartphone.bg, в get.bg офертата е добра 32GB за 722лв. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с Windows Phone телефоните, но май съвета на algor за 1020 втора ръка ми се вижда най-адекватен... А иначе, м/у тези двата избора би ми бил 920, защото го има в жълто, с IPS екран е (което за мен е +), и с повече памет, което не е без значение, при положение, че няма слот за външна памет. Освен това, 920 би трябвало да е малко по-евтин. От друга страна, 925 е малко по-лек, малко по-тънък и телефона е с близо година по-нов, което м/би означава, че ще получи повече ъпдейти от MS, но не им знам политиката... 1020 ако е с гаранция, кутийка и запазен, не виждам какъв е проблема... Все пак, ако търсиш камерафон, то 1020 е логичния избор - виждал съм го как снима, наистина прави много добри снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с Windows Phone телефоните, но май съвета на algor за 1020 втора ръка ми се вижда най-адекватен... А иначе, м/у тези двата избора би ми бил 920, защото го има в жълто, с IPS екран е (което за мен е +), и с повече памет, което не е без значение, при положение, че няма слот за външна памет. Освен това, 920 би трябвало да е малко по-евтин. От друга страна, 925 е малко по-лек, малко по-тънък и телефона е с близо година по-нов, което м/би означава, че ще получи повече ъпдейти от MS, но не им знам политиката... 1020 ако е с гаранция, кутийка и запазен, не виждам какъв е проблема... Все пак, ако търсиш камерафон, то 1020 е логичния избор - виждал съм го как снима, наистина прави много добри снимки.

Много благодаря ! Наистина 925 изглежда по - красив, мисля че и екрана на 925 е плосък а на 920 е заоблен .. много е трудно да се каже кой е по - добър .. но ако някой който ги е разцъквал даде мнение би било СУПЕР . Благодаря и за другите предложения, но ще е един от двата а ако намеря 1020 до 500лв. може и да го взема : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уффф бах тия андроиди бах тва чудо  :shock11:  :shock11:  :shock11:  :shock11:  аз ли не разбрах или човека попита за 2 конкретни модела , а хора които дори не са ги държали в ръцете си го убиха да му предлагат други, които пича  5 пъти отхвърли и пак продължавате. Абе като нямате какво да кажете млъквайте бе. Омръзна ми от натрапването на този андроид . Автора ясно изрази мнение че НЕ иска , повтарям НЕ ИСКА андроид кьорави ли сте или какво?????

Авторе имам единия от моделите 920, но съм работил и с 925. Общо взето моделите нямат голяма разлика , който и да вземеш няма да сбъркаш.бъди сигурен. Aз взех 920 поради няколко причини: 1. Дисплея - IPS поне за мен е по добрия вариант , прекалено ярките цветове на Амоледа не ми се нравят.

2. Корпуса при 920 е пластмаса , а при 925 е алуминиев , поради мои причини, трябваше да взема пластмасовия , въпреки че алуминиевия ми се видя мн по красив на външен вид. 3. Разбира се паметта 32 при единия и 16 на другия.

Общо взето това е , други разлики няма , мисля че при 925 бяха сложили една леща повече( 6) на камерата, докато при 920 са 5, но това е по скоро маркетингов трик .

Много съм доволен от 920, прави много добри снимки дори съм публикувал една в темата  Снимки правени с мобилен телефон , при твое желание мога да ти пратя още ;) Но пак казвам, който от двата модела да избереш няма да съжаляваш. А това да вземеш 1020 за 500-600 лв втора ръка не си струва ;) мое лично мнение . Успех с избора  и ако те интересува нещо конкретно питай !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...