Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bogi_danger

На каква скорост да запиша Windows 7 със Nero

Препоръчан отговор

Начинаещ съм и незнам горе долу на каква скорост да го запиша... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4x

8x

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от състоянието на записвачката и носителите. Ако са свестни - и на макс. скорост ще стане.

Но задължително си включи опцията за проверка след запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4x

8x

Ами ако е на по висока скорост ще има ли после някъкъв проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е на по висока скорост ще има ли после някъкъв проблем :)

Може да има, не е задължително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да има, не е задължително

В смисъл

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл

В някои ситуации има шанс да имате проблем! какво толкова сложно казах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В някои ситуации има шанс да имате проблем! какво толкова сложно казах?

Значи на 4х и или на 8х да го записвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на 4х и или на 8х да го записвам

За колкото имате търпение да чакате. Принципно  е така:колкото по-бавно - толкова по-малко грешки при записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На възможно най-бавната е най сигурно!За да може да се чете по лесно навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На най-бавната скорост е препоръчително. Зависи и на самия носител какви са му възможностите естествено. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е по-висока скоростта, толкова е по-слаб записа. И дори да се прочете при проверката, може да не се чете не други устройства, или даже на същото при следващо поставяне. Също е много вероятно след 1-2 месеца да спре да се чете.

И ти препоръчвам, освен ако не искаш да си ги пазиш за архива, да ги записваш на презаписваеми, че се сменят на половин година :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2x или 4х даже и 4 за мен е много, но аз записвам DVD-®(RW) На 2х без значение какво е съдържанието и за CD-R,RW 10x.На 2 скорост е най-добре, както спомена Димитър. Защото чете всеки сектор добре и по бързо, ако го запишете на висока, то той може и да не бъде разчетен на друго устройство, в същия случай съществува да бъде и счупен или разлепен (но си зависи от устройството това) изгарящия лазер на висока скорост отслаби двете пластмаси където държат железния окис който бива обгарян на две нива (0,1 пътечки). Диска да се разцепи. Един мой познат беше записал веднъж DVD на висока и ела гледай какво става разцепен на две и пукнат на някой места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2x или 4х даже и 4 за мен е много, но аз записвам DVD-®(RW) На 2х без значение какво е съдържанието и за CD-R,RW 10x.На 2 скорост е най-добре, както спомена Димитър. Защото чете всеки сектор добре и по бързо, ако го запишете на висока, то той може и да не бъде разчетен на друго устройство, в същия случай съществува да бъде и счупен или разлепен (но си зависи от устройството това) изгарящия лазер на висока скорост отслаби двете пластмаси където държат железния окис който бива обгарян на две нива (0,1 пътечки). Диска да се разцепи. Един мой познат беше записал веднъж DVD на висока и ела гледай какво става разцепен на две и пукнат на някой места.

Ако DVD-то е било от ония Принко евтиняците, то тогава е нормално. Като качество от едно време любими ми бяха Verbatim и Sony.

Тези Принко, Максел и т.н. не струват колкото и да ги хвалите. Имах записани такива от преди доста години - за нищо не стават - пожълтели и неразчетими. Една торба с такива отиде на боклука.

Сега даже и не знам какви се продават на пазара, а и не съм се интересувал. Вече всичко се пренася на флашки и външни дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да- добре е да се научиш да инсталираш от флашка- за виндос 7 става- правил съм го няколко пъти. Последният път не стана, но явно как се случи.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм забелязал, че най-малко грешки дава ако се записва на скоростта посочена на самия носител, стига да е качествен. Ако на диска пише х16 записваш смело на тази скорост и няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Препоръчвам ти на "преносима памет" с най-висока скорост! :Д Така е най-сигурния вариан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз на 4 x инсталирах windows 7  но много бавно отваря диска   :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последните няколко поста ми оправиха настроението, така не бях се смял от отдавна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...