Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Rock4eto0o

Свързване на DVD с тонколони.

Препоръчан отговор

Здравейте, намерихме едно старо ДВД в гаража на вилата. Марката е Orion, но не записах точните параметри. Преди около 5г. някъде дядо ми го използваше за домашно кино, като си беше купил тонколони и буфер и всичко нужно за да го използва като Home Cinema. Обаче не намирам какви кабели е използвал. Много искам да си го възтановя. Само не мога да намеря какви кабели му трябват.

Публикувано изображение

Така изглежда DVD-то отзад. Единият изход трябва да е такъв, но толконите са със щичици където се свързват оголените кабелчета на ДВД-то. Както си е попринцип Домашното кино. Въпросът ми е има ли такива кабели, които да са със жакове от еднаа страна и да се пъхат в ДВД-то, а от другата страна да са без цветният жак, а с жичките за да се съединят с тонколоните. 

Чудно ми е как дядо ми е успял да ги свърже, защото намерих с баща ми някакви като разклонители и "магически техники". Просто не знам как ги е свързвал.

Съжелявам че не направих снимки, за да се изразя по-точно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е има ли такива кабели, които да са със жакове от еднаа страна и да се пъхат в ДВД-то, а от другата страна да са без цветният жак, а с жичките за да се съединят с тонколоните.

Не няма такива кабели,които от жак да включиш направо тонколони.От тези жакове,излиза аудио изход,за можеш да включиш към някакъв усилвател или аудио система.Видео сигнала,също се подава с жаковете или от комбинираната SCART букса(аудио и видео) А защо питаш само за звука?Ами за видеото?Неприятното е,че има само аналогов видео изход(слабо качество на картината).А в съвременните телевизори,вече започнаха да ги правят без такъв вход...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако съм те разбрал правилно - купуваш си 10 м кабел с по два чинча от двете страни, режеш го на две, оголваш жичките, и си имаш два кабела по 5 м, точно каквито ти трябват :)

А сигурен ли си, че колоните, които имаш, пасват на DVD-то?

Не няма такива кабели,които от жак да включиш направо тонколони.От тези жакове,излиза аудио изход,за можеш да включиш към някакъв усилвател или аудио система.Видео сигнала,също се подава с жаковете или от комбинираната SCART букса(аудио и видео) А защо питаш само за звука?Ами за видеото?Неприятното е,че има само аналогов видео изход(слабо качество на картината).А в съвременните телевизори,вече започнаха да ги правят без такъв вход...

Мисля, че колегата бърка понятията "жак" и "чинч" :) . Ако наистина това е домашно кино, както ми се струва от размазаната снимка, би трябвало изводите в лявата част да са 5.1 аудио. И ако идеята е само да се слуша музика, свързването на колоните ще е достатъчно.

Пък и видеото не е проблем. Колкото и да са съвременни телевизорите, все още имат по 1-2 SCART-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърси му инструкцията (книжката) и чети. Ако не я намериш - в интернета по модела.

При всички случаи трябва усилвател.

Още не съм видял телевизор, който не поддържа Scart. А DVD стандарта НЕ Е HD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като чуя марката " Orion " уауу  :) върни си го в кофата от където си го взел и си купи нещо като хората , ако ти се слуша по силно и качествено . Както ти казаха и по горе , не само кабел ти трябва а и усилвател и колони .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като чуя марката " Orion " уауу  :) върни си го в кофата от където си го взел и си купи нещо като хората , ако ти се слуша по силно и качествено . Както ти казаха и по горе , не само кабел ти трябва а и усилвател и колони .

Има шанс това да не е само DVD плеър, а част от домашно кино - тоест, да има вграден усилвател.

А "Orion" не е по-различно от "Neo", "Sang", "Elite", "Crown", "Watson", "Akai", и др. подобни - работи, докато работи :) . Има някои, издържат с години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има шанс това да не е само DVD плеър, а част от домашно кино - тоест, да има вграден усилвател.

DVD плеър е,защото няма изходи за тонколони на снимката.Има само изходи за усилвател.Още в първия пост,питащият е уточнил:

....дядо ми го използваше за домашно кино, като си беше купил тонколони и буфер и всичко нужно за да го използва като Home Cinema.Чудно ми е как дядо ми е успял да ги свърже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, разбрах. Трябва да направя снимки на ДВД-то и тонколоните. + онези джаджи където ги намерих и имаше свързани кабели и тогава ще говорим пак :) Благодаря все пак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVD плеър е,защото няма изходи за тонколони на снимката.Има само изходи за усилвател.Още в първия пост,питащият е уточнил:

Ами, може и да си прав. Ама при тази снимка ...

Така, разбрах. Трябва да направя снимки на ДВД-то и тонколоните. + онези джаджи където ги намерих и имаше свързани кабели и тогава ще говорим пак :) Благодаря все пак!

На първо време дай модела на устройството. Трябва да е написан някъде на предния панел, или на етикет отзад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е гаранция , усилвателя може да е във буфера , а това да е самия плеар и пулт .

А "Orion" не е по-различно от "Neo", "Sang", "Elite", "Crown", "Watson", "Akai", и др. подобни - работи, докато работи :) . Има някои, издържат с години.

Това исках да кажа , е не че и през 70/80те години  е била кой знае какво  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...