Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Допълнително РАМ

Препоръчан отговор

Искам да си добавя допълнително РАМ, но в интернет четох, че не може да се дига повече от 2 гб рам.

Дъното ми е http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2E/ и съм с 2 РАМ карти по 1гб всяка .. Някакви съвети или идеи как да дигна до 4 или 6гб ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си добавя допълнително РАМ, но в интернет четох, че неможе да се дига повече от 2 гб рам.

Дъното ми е http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2E/ и съм с 2 РАМ карти по 1гб всяка .. Някакви съвети или идеи как да дигна до 4 или 6гб ?

Ако си бяхте направил труда да отидете на спецификациите на страницата, която сте цитирал щяхте да прочетете:

Memory4 x DIMM, Max. 2 GB, DDR2 533/400/ Non-ECC,Un-buffered Memory

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си бяхте направил труда да отидете на спецификациите на страницата, която сте цитирал щяхте да прочетете:

Не искам да се заяждам, най- малкото с глобален модератор, но не мислиш ли че изказването идва малко строго?

Колегата ясно е показал че вече е проверил, до колкото разбирам просто се консултира с нас дали е на прав път...

На мен лично също би ми дошло подозрително ДДР2 платформата, която има ограничение от 2 Гб на платка да е ограничено на толкова при наличието на 4 слота...

До автора: По принцип е възможно да има разминаване с официалния сайт и реалността, но явно случаят не е такъв- до са се рових в чейндж логовете на различните БИОС версии и явно за съжаление не са разширили поддръжката до 4. 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да се заяждам, най- малкото с глобален модератор, но не мислиш ли че изказването идва малко строго?

Колегата ясно е показал че вече е проверил, до колкото разбирам просто се консултира с нас дали е на прав път...

На мен лично също би ми дошло подозрително ДДР2 платформата, която има ограничение от 2 Гб на платка да е ограничено на толкова при наличието на 4 слота...

До автора: По принцип е възможно да има разминаване с официалния сайт и реалността, но явно случаят не е такъв- до са се рових в чейндж логовете на различните БИОС версии и явно за съжаление не са разширили поддръжката до 4. 

Поздрави!

Не, не мисля. Даже и да се поддържат неофициално това е извън спецификациите и можете да очаквате всякакви странични ефекти. За това вярвате на спецификациите. И съм сигурен че питащия даже не е погледнал въпросната страница

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не мисля. Даже и да се поддържат неофициално това е извън спецификациите и можете да очаквате всякакви странични ефекти. За това вярвате на спецификациите. И съм сигурен че питащия даже не е погледнал въпросната страница

Погледнах, също четох и в други страници че може да се дигне до 4гб при ъпгрейд на биос, реших да се консултирам с някой, който има повече опит, но ...

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P5PL2-E&id=20091117203615765&page=1&SLanguage=en-us

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах, също четох и в други страници че може да се дигне до 4гб при ъпгрейд на биос, реших да се консултирам с някой, който има повече опит, но ...

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P5PL2-E&id=20091117203615765&page=1&SLanguage=en-us

Има бета версия на БИОС, ако смятате че си заслужава риска....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има бета версия на БИОС, ако смятате че си заслужава риска....

Аз също не го съветвам да ъпдейтва с нестабилна версия (даже и в нея не пише да е подобрено това), идеята ми беше че не е абсолютно изключено... 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз видях. След ъпдейт на BIOS вече ще може да се слагат 4 ГБ. Много странно при цели 4 слота само 2 ГБ рам. Чудо и приказ...Че защо изобщо са сложили 4 а не 2? Или производителя е предвидил за ъпдейта?!

п.п Карай си с 2. Изобщо не си прави труда за ъпдейт с тази бета версия. Това не е да кажем някоя програма, а BIOS-а ти е самото дъно. FAIL в BIOS = Ново дъно, или разпояване на чип с BIOS и слагане на нов с оригиналния BIOS.

Ако пък не ти пука кой знае колко за дъното пробвай като намериш възможно най-стабилна и си наясно как се ъпгрейдва BIOS.

Едит: Сега. Прочетох един пост на DJordjie. Трябва да махнеш тези 2 платки по 1 ГБ и да ги замениш с 2 по 2 ГБ, а не с 4 по 1 ГБ!!!

Много хора надолу се оплакват, че с 4x1GB дъното не стартира!Става дума за линка: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=P5PL2-E&id=20091117203615765&page=1&SLanguage=en-us 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате възможност вземете от някой приятел рам ,тествайте и ще разберете дали ще функционира правилно. Опция е и от някой магазин за компютри втора ръка да говорите с хората , да ви дадат да тествате рам , а ако не стане да я върнете. Така или иначе имате право по закон да върнете продукта до 14 дни. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си добавя допълнително РАМ, но в интернет четох, че не може да се дига повече от 2 гб рам.

Чипсета поддържа до 4гб, но само по две банки на канал - или трябва да сложиш 2 х 2 ГБ двустранни или 4 х 1 ГБ едностранни модули.

Освен това не можеш да ползваш цялата памет до 4 ГБ дори и да си с външна карта и х64 битов window.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 платки по 2 гига ддр2=100тина лева,струва ли си за това дъно!??

Да вземе чисто нови по 50лв парчето не ,но за по 30-35 може спокойно да вземе 2гб 800мх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Да вземе чисто нови по 50лв парчето не ,но за по 30-35 може спокойно да вземе 2гб 800мх.

Тук са по 20eu и не е толкова проблем, но това е много глупаво :D 4 слота, а за да сложа 4гб трябва да сложа 2х2 ...

П.С мисля да си остана с 2гб рам ... Колежа почна и за игри няма време :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

]http://www.memoryupgradecompany.com/memory/ASUSP5PL2EMemoryUpgrade.html]

Upgrade memory on ASUS P5PL2-E upto a maximum of 2.0 GB

PC2-3200/4200 DDR2 SDRAM DIMMs. Supports Dual Channel DDR2., with maximum 512MB per slot in 4 memory slots. The ASUS P5PL2-E takes the PC2-3200/4200 DDR2 SDRAM DIMMs. Supports Dual Channel DDR2. Memory Type.

А тук се споменава употребата на 4GB:

Why is my Asus P5PL2-E using 640MB of RAM (out of 4GB)?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване