Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравеите искам да попитам как да разбера матрицата каквае като модел и какъв номер има телевизорамие тощиба модел;32W2333D благодаря би предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като я разбереш к'во? Ще изхвърлиш телевизора на боклука защото не съответства на написаното в някоя реклама? Нещо да ти пречи на гледането, да има дефект на изображението? Нещо, което не си успял да забележиш ПРЕДИ покупката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

приказката за американския , руския и бг форум в цялата си прелест .....

Публикувано изображение

Има една уеб страница за монитори, не съм я ползвал за телевизори :

http://www.prad.de/

Успех

Редактирано от godcol (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите искам да попитам как да разбера матрицата каквае като модел и какъв номер има телевизорамие тощиба модел;32W2333D благодаря би предварително

Toshiba 32W2333 e брандиран модел от 2013 г, произведен в заводите на "Вестел" в Турция. Панелът е 50 Хц, HD Ready с резолюция 1366х768, а точния тип и производител може да се види на етикета на гърба на телевизора - виж коментар 8 и първата снимка към него тук.

В ревютата, на които попаднах набързо е отбелязано, че матрицата е активна, следователно вероятността буквите да са L или Н e сведена до 0. Има доста сайтове, даващи детайлна информация за използваните панели, но сега не ми се рови, а и не виждам с какво ще ти помогне, ако типът й е LKN32KJN - комбинацията е примерна, но твърде сходна с действителните означения. Ако все пак държиш, напиши "32w2333d display" в някоя от търсачките и търси...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като я разбереш к'во? Ще изхвърлиш телевизора на боклука защото не съответства на написаното в някоя реклама? Нещо да ти пречи на гледането, да има дефект на изображението? Нещо, което не си успял да забележиш ПРЕДИ покупката?

еми счупенае матрицата и неможе дасе гледа искам да разбера каквае задаси намера отстрани на баркода пише L това доколкото прочетох означава чее LG марката ама номера как даго открия незнам ако може дами помогнете по некакъв начин гледах никаде немога да открия кадего пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, доста странно е това, което пишеш, защото противоречи на ревютата, макар че в тях съм срещал и уникални простотии - намерих поне 7-8 такива, в които панелът е посочен като активен, а LG не си падат особено по тях...

Както и да е, ако матрицата е за смяна, това ще ти го свършат в сервиз, а и съдейки по модела, телевизорът би следвало да е все още в гаранция, та дори аварията да е по твоя вина, вътре има не само панел... 

Можеш и сам да си купиш матрицата, предлагат се из доста сайтове, макар че неособено старателното ми търсене не откри точния й тип за конкретния модел, но това не е особено сполучлива идея, защото разликата в парите (не винаги е от съществено значение, защото има и регионални ценови политики, а и не малко застраховки при транспорта на толкова крехка стока) ще ти бъде взета за труд (има описани такива случаи из форумите) и в крайна сметка ще се чудиш защо сам си избрал пътя на неприятностите, освен ако не се каниш сам да си я смениш, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, доста странно е това, което пишеш, защото противоречи на ревютата, макар че в тях съм срещал и уникални простотии - намерих поне 7-8 такива, в които панелът е посочен като активен, а LG не си падат особено по тях...

Както и да е, ако матрицата е за смяна, това ще ти го свършат в сервиз, а и съдейки по модела, телевизорът би следвало да е все още в гаранция, та дори аварията да е по твоя вина, вътре има не само панел... 

Можеш и сам да си купиш матрицата, предлагат се из доста сайтове, макар че неособено старателното ми търсене не откри точния й тип за конкретния модел, но това не е особено сполучлива идея, защото разликата в парите (не винаги е от съществено значение, защото има и регионални ценови политики, а и не малко застраховки при транспорта на толкова крехка стока) ще ти бъде взета за труд (има описани такива случаи из форумите) и в крайна сметка ще се чудиш защо сам си избрал пътя на неприятностите, освен ако не се каниш сам да си я смениш, разбира се.

дайте  сайтове дето мога даси поръчам а това L. LG ли означава или просто гледам и немога да видя модела на матрицата номера некой ако мозе дами помогне щесъмму много благодарен.А имам още една матрица за смяна тяе LTA400HM13 ако някой знае откъде даси намеря моля да помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...А имам още една матрица за смяна тяе LTA400HM13 ако някой знае откъде даси намеря моля да помогне

Виж тук , би трябвало да е същата (40", производство на Samsung), ако пък не е  - тук има доста линкове, повечето изискват размяна на имейли и последващо предлагане на цена.

Другата (за 2333) няма как да намеря, след като не знам каква е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук , би трябвало да е същата (40", производство на Samsung), ако пък не е  - тук има доста линкове, повечето изискват размяна на имейли и последващо предлагане на цена.

Другата (за 2333) няма как да намеря, след като не знам каква

а каксе проверява за цена немога дасе оправя ако може малко помощ щесъмти много благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност грешката е моя, следва да се напише panel, а не display - извинявам се за подвеждането.  В ebay.co цената (пишат, че е за телевизор Philips 40PFL4706) към днешна дата е $182,86 + $36,53 за превоза с кораб + $40,95 за такси. Общо 260,34 USD = 374,05 лв по днешен курс. В момента обаче има промоция (за още около 5 денонощия) и панелът струва 170 USD, т.е. с 18-19 лв по-евтино. Плащане - по обичайния начин. 

П.П. Всичко това можеш да видиш тук

П.П. 2 Може би ще се намери и по-евтино, но трябва ровене - ако ти се занимава...

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В телевизорите вече се монтира каквото има, а не каквото е предвидено и пише в сайтовете! Същата тошиба е идвала за смяна на main board, матрицата беше на LG. Може и два абсолютно същи телевизора, да са с различни матрици, въобще не е нещо ново.

Редактирано от selekt8517 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Може и два абсолютно същи телевизора, да са с различни матрици, въобще не е нещо ново.

Да, това зависи от наличностите и е характерно за ниските, бюджетните и някои от средните класове. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В телевизорите вече се монтира каквото има, а не каквото е предвидено и пише в сайтовете! Същата тошиба е идвала за смяна на main board, матрицата беше на LG. Може и два абсолютно същи телевизора, да са с различни матрици, въобще не е нещо ново.

ама същия телевизор е бил или подобен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия, но не е гаранция, че матриците са същите. Щом е счупена матрицата го отворете и вижте модела на матрицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварянето няма ли да наруши гаранцията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същия, но не е гаранция, че матриците са същите. Щом е счупена матрицата го отворете и вижте модела на матрицата.

е катое бил същия телевизор при теп кажи тогава каквае матрицата тогава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварянето няма ли да наруши гаранцията?

При счупена матрица гаранцията отпада!

Не съм записал модела на матрицата, просто видях, че е на LG и пак казвам, даже да съм я записал не е гаранция, че са същите.

Редактирано от selekt8517 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажими поне къде да гледАМ ОТВОРИЛСЪМГО ИЗВАДИЛСЪМ ДАЖЕ И МАТРИЦАТА И НЕМОГА ДА ВИДЯ КЪДЕ ПИШЕ НОМЕРА НА МАТРИЦАТА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На гърба на матрицата пише марка и модел. Пусни една снимка да видим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На гърба на матрицата пише марка и модел. Пусни една снимка да видим

ама каксе качва снимки тука незнам мозе давие смешно ама запръв път влизам тука намериме на скайпа ivo731809

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама каксе качва снимки тука незнам мозе давие смешно ама запръв път влизам тука намериме на скайпа ivo731809

Прочети тази тема и качи снимката по описания начинПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажими поне къде да гледАМ ОТВОРИЛСЪМГО ИЗВАДИЛСЪМ ДАЖЕ И МАТРИЦАТА И НЕМОГА ДА ВИДЯ КЪДЕ ПИШЕ НОМЕРА НА МАТРИЦАТА

Следващия път когато викате отново ще получите наказание

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...снимките много несъ хубави ама горе доле се вижда

"Горе доле" почти нищо не се вижда, а всяка буква или цифра е важна. Опитай да направиш по-ясни за четене снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Горе доле" почти нищо не се вижда, а всяка буква или цифра е важна. Опитай да направиш по-ясни за четене снимки.

KLOP8AE33015J02F1-ZT1104,MODEL;9632S03004, CUStOMERPN;98.32503.OLE/V33A00062300,Briview corp,Desing By TOSHIBA Manufactured 13/04/26,made in china(T11),32W2333DG,Batch;PTC0003496,serial Number;19J03828-L.ето тетова са всичките натписи детоги има други нема акови говори нещо това. А видях още един той е 13ЕB-44B0E11 даноми помогнете 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.