Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Една обидена звезда

Една обидена звезда си тръгна,

защо ти не я и забеляза,

денят,разбиращ,нежно я прегърна,

защото ти с бездушие я сряза.

Какво пък?В този век комерсиален,

звездите в ничия душа не светят,

но затова и любовта прощално

ще отпътува в някоя планета,

далеч от нас,техническите хора,

макар че аз във тези не се вписвам.

Все пак да кажа:погледни нагоре-

каква феерия звездите плисват,

какво вълшебство и каква загадка,

повярвай в естеството на нещата,

защото любовта,дошла за кратко,

ще отпътува и от теб нататък.

2014г.София

Из книгана авторката

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Росица Копукова написа:

Прост човек,прост коментар.

"Не стреляйте по пианиста - той толкова си може"

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Една обидена звезда си тръгна,

защо ти не я и забеляза,

денят,разбиращ,нежно я прегърна,

защото ти с бездушие я сряза.

Да редактирам или Вие сама ще го направите? :D Сетих се за една стара песен на Лили Иванова, която се казва: "Ти, ти, ти"

И един приятелски съвет - след запетайка оставете интервал. Както и след всеки препинателен знак.

Цитат

ще отпътува в някоя планета

Аз ли да редактирам или Вие ще се сетите къде е грешката?

Слабо, много слабо! :(

Защото...

Любовта не идва и не си отива, идват и си отиват само хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/9/2015 at 23:00, Росица Копукова написа:

Прост човек,прост коментар.

Познаваме ли се, Росице, че ме наричаш прост? Не обичам да окуражавам посредственото изкуство, имаме си достатъчно реалити шоута и турски сериали. Не е нищо лично, стига да не се определяш като "поетеса", в който случай горещо ще те посъветвам да си намериш друго поприще.

Между другото, поне се научи да пишеш коректно на компютър. След пунтуационни знаци като "?", "." и така нататък се оставя интервал. Помага на окото да различава границите на изреченията :)

Редактирано от maxim4o (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, maxim4o написа:

Познаваме ли се, Росице, че ме наричаш прост? Не обичам да окуражавам посредственото изкуство, имаме си достатъчно реалити шоута и турски сериали. Не е нищо лично, стига да не се определяш като "поетеса", в който случай горещо ще те посъветвам да си намериш друго поприще.

Между другото, поне се научи да пишеш коректно на компютър. След пунтуационни знаци като "?", "." и така нататък се оставя интервал. Помага на окото да различава границите на изреченията :)

Защо не си сложил точка в края на последното изречение? Много ясно, че жената ще те обиди - ти не си се обосновил защо мислиш, че произведението е безсмислено. 

Редактирано от frozener (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форумът преживява многобройни обновления през периода на своето съществуване и с право мога да кажа, че настоящия редактор е най-отвратителен. По замисъл на създателя редакторът автоматично слага HTML-тагове параграф след всеки въведен Enter, a според правилата на каскадните таблици между параграфите се добавят отстъпи. В резултат написаното пряко в редактора прилича на парцали, а това може да е по вкуса само на технически инвалид или болен мозък. Излиза, че възнесената умна Росица Копукова не е копирала от "Из книга на авторката" и съответно го пуснала в редактора. Тогава следва, че тя притежава самата книга. Отворила я и последвал прочит - набор на текст. Толкова и "книга" тогава и нищо повече от интимен дневник.

Учителката ми по български език и литература в основното училище бе една. И също една в техникума. Лепиха безжалостно двойки на литературни съчинения при наличие на граматически грешки. Без значение синтаксис, правопис, пунктоация.  Даже втората учителка ми предричаше бъдеще на бомж, за което ако ме види днес й предлагам, да се обеси собственоръчно на пъпната си връв. От успеха ми зависеше, дали ще продължа висше и затова зубрех полюциите на разните поети и поетеси. А да, психологията изчерпателно обяснява "творците" за подтиснати, комплексирани и депресирани, не осъзнали единството на материята в Вселената, но това друга вода.

Времето се смени. Ценностите също. Появи се Pepsi  и 90-те години накучиха дебилите. Ами да са имали моите учителки. Но регреса продължи и дебилите се update-наха до имбецили. Тотална неграмотност се излива в уеб-а. Не часове по български език и литература, а продукция на гъзобръци. И тези дето са се усетили да вдигнат КПД-то на мозъчната си кора до злополучните 5% се изживяват като творци. Тогава използвайте текстови редактор, проверяващ орфографията! Спестявате недъга на форумния редактор, написаното изглежда по-стилно и по-стегнато, а заедно избягвате профила на гъзобръка.

Voila.

smart.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм завършила елитна столична гимназия със Златен медал без компютри,на които сега се уча и може нещо да съм пуснала неточно.А техникумите знаехме кои ги завършват,но поне бяха с определен пол.

преди 4 часа, frozener написа:

Защо не си сложил точка в края на последното изречение? Много ясно, че жената ще те обиди - ти не си се обосновил защо мислиш, че произведението е безсмислено. 

Сложете си една прилична снимка с нормална прическа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Росица Копукова написа:

Аз съм завършила елитна столична гимназия със Златен медал без компютри,на които сега се уча и може нещо да съм пуснала неточно.А техникумите знаехме кои ги завършват,но поне бяха с определен пол.

Сложете си една прилична снимка с нормална прическа.

Защо ме нападате? Какво съм направил, за да Ви засегна? Време е администратор да се намеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/12/2015 at 13:15, Росица Копукова написа:

Изчислих ви.
Психопортретът ви отговаря на параноидна маниакалност за величие. Не взехте под внимание забележката ми относно текстовите редактори. Излиза, че сте технически профан. Лицето Росица Копукова може и да е реална поетеса, но профилът й в форума се разминава. Вие се представяте за нея. Редактор, коректор, златни медали, награди, висше, контакти с професори и ала-бала се разминават с неграмотно написаната словесна диария. Вие преписвате стихчетата на Росица Копукова, но в последвалите ви коментари по теми се проявявате като Капуткова. Често бъркате женски и мъжки род. Гуру в социалната психология е Пол Екман. В труда му "Психология на лъжата" вашите проявления заемат главна роля. Циклофренията не се лекува и ми спестете бъдещите си малоумия в моя профил. Изтриват се с едно телодвижение.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още, като подмина голямата ми патка и усетих, че има нещо гнило...Защото никоя поетична душа, не би пропуснала, да я възхвали в стихове. Не ли :rolleyes:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Според астрономите, познатата вселена съдържа поне 70 секстилиона (7 x 1022) звезди.

Източник: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%B0

В прекия и преносния смисъл.

Тъй като аз само мъждукам, "заслепена" от хилядите звезди тук, просто си тръгвам.

Хайде със здраве!

Редактирано от pa_pa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, pa_pa написа:

Тъй като аз само мъждукам, заслепена от хилядите звезди тук, просто си тръгвам.

"Спри, не си отивай,
ще ми бъде тъжно. ..."

https://youtu.be/2a20f9LmGrI

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jhoro написа:

"Спри, не си отивай,
ще ми бъде тъжно. ..."

https://youtu.be/2a20f9LmGrI

Елементарен сте, но никога няма да си го признаете.

Тъй като това е ИТ форум, ще спра до тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, pa_pa написа:

Елементарен сте, но никога няма да си го признаете.

Тъй като това е ИТ форум, ще спра до тук!

Признавам си го, елементарното е най-стабилно - не се разпада. 

Горното беше просто намигване :wink12:  - не разбрах защо се обиди?  :ohmy:  :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

Признавам си го, елементарното е най-стабилно - не се разпада. 

В грешка сте. Но Ви е простено, а това

преди 12 минути, jhoro написа:

Горното беше просто намигване :wink12:  - не разбрах защо се обиди?  :ohmy:  :speak:

Отидете на очен лекар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Profruit написа:

Често бъркате женски и мъжки род. Гуру в социалната психология е Пол Екман. В труда му "Психология на лъжата" вашите проявления заемат главна роля.

А Остап Сюлейман Берта Мария Бендер Бей ( последния да затвори вратата),  в "Золотой теленок"  го казва така - Я не хирург, я невропатолог, я психиатр. Я изучаю души своих пациентов. И мне почему-то всегда попадаются очень глупые души.....

Авторке-поетесо-медалистке, кога ще посветиш ода, на мойта голяма патка? А?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.