Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Това успях да скалъпя и ще го поръчам скоро време. Как мислите може ли за този диапазон пари (само надоло или същото защото започнах с първоначална идея за PC до 900 лева и малко надскочих...) да се замени нещо. По конкретно ме притеснява RAM паметта дали да не е 1600 честота и не разбирам грам от видеокарти (освен, че трябва да е 256 bit-ова, ). Но и всяка друга част ако имате мнение и съвети ще са ми от полза.

Процесор: I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

Дънна платка: ASUS Z87-C /Z87/LGA1150

Оперативна памет: 2X4G DDR3 1866 KINGST PREDATOR

Твърд Диск: KINGSTON SSD SV300S37A 120G

Видео карта: POWER C AXR9 270X 2GD5-TDHE/OC

Кутия: CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

Захранване: PSU CM B500W /APFC

1400 лева приблизително

Поздрави.

Компютъра ще се ползва да търкаля няколко виртуални машини (имам отделен HDD 500 от старо PC), и евентуално да може и някоя друга игричка да тръгне като Mortal Kombat 9, injustice gods among us (такива с приятели дето се играят).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да паметта я смени с 1600MHz, дъното с H97 чипсет а захранването с G серията. Процесора също е по-добре да се замени с новите а видеото и SSD-то с по-читави.

Кутията е добър избор но е изчерпана навсякъде та успех с намирането и. Иначе всичко това с по-добър процесор, видео и SSD излиза към 1 350 лв.

Хард не броя понеже и ти не си сложил.

ASROCK H97M PRO4, H97, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, LGA1150 FRACTAL DESIGN Arc Black Mini, w/o PSU COOLER MASTER G550M, Bronze, Modular GEIL 8GB DDR III 1600 /BULK/ ADATA 128GB 2.5" SSD XPG SX900 SATA III PC 270X PCS+ - Този модел на PC е с добро охлаждане за разлика от онзи които си избрал. INTEL CORE i5-4690, 3.50GHz, 6MB, BOX, LGA1150, Haswell Refresh или Xeon E3-1231V3 Крайна цена: 1 345 лв. / 1 398 лв. с Xeon-а.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намали още от дъното до Н81М (GB H81M D3H го бива) и си вземи Xeon,както и свястно захранване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е необходимо. Ако в бюджета не влиза хард оставащите 55 лв. стигат за Xeon E3-1231V3.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е необходимо. Ако в бюджета не влиза хард оставащите 55 лв. стигат за Xeon E3-1231V3.

И какво ще ползва от това Н97.Може и от кутия да се спести,ако ще е с Xeon,както и да се вземе по-малко,но по-качествено захранване,ако ще и да не е модулно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бронза може да са нисък клас но са достатъчно надеждни пък и е модулно с 5 години гаранция та е екстра за парите си. Защо му е по-луксозно захранване?

Няма лошо да спести пари та ако иска да взима по-нисък клас дъно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи като за начало сe извинявам, че съм се объркал. Процесора е i5 4790 по начало копирал съм по-долната част от файла моя грешка :) :)

Колкото до останалите неща.

1. Чипсета на дъното ми е обягнал явно това дето съм го избрал е с доста стар Chipset. Но не ми се иска да пестя от дъно.
това --> http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-H97-PLUS--1150 как ви се струва?

2. Рам-та ясно я сменяме с 1600 но не е ли по-добре 2х4 от колкото 1х8? --> http://nikem-bg.net/computer-components/2X4GB-DDR3-1600-KING-XMP-BEAST

3. SSD-то не виждам съществена разлика от това което е моето и това което сте предложили ако може малко повече инфо..

4. Видеото се съгласих от раз

Така получи се това:

ПП: колкото до Xeon вече ми надскача парите... освен ако не икономисам от дъно и не взема това което е предложил колегата naruto.... 

I5-4690 /3.5G/6MB/BOX/LGA1150 399.85 лв

. ASUS H97-PLUS /1150178.18 лв.

2X4GB DDR3 1600 KING XMP BEAST  152.41 лв.

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A117.11 лв.

POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-PPDHE  369.08 лв.

PSU CM G550M /550W/APFC/MODUL  112.93 лв.

1 329.56 лв. Като не броим отстъпките. Гледам повечето части от Nikem но може би ще ги взема от Most не съм решил още, гледам, че и sky.bg имат добри цени . Както и да е конфигуратора няма значение. Кутия сега забелязах, че вече е свалена по-интересното е че за кутия слагаме още 100 лева и се получава нещо от сорта 1430 лева (знам, че 30 лева не са много превишаване...сигурно ще ги дам а и с отстъпките може да не се наложи). Но въпросът ми е ако реша да режа не е ли по-добре да взема по-евтино захранване и по-добро дъно, от колкото по-добро захранване и по-евтино дъно?

Сега как изглежда конфигурацията? (без кутията ще търся допълнително)

ПП: 100 пъти редактирах :D Дали не е по-добре по-евтиното дъно което предложи наруто и по-силния процесор на Xeon? Ще се справя ли ако тръгна да инсталирам някоя по-нова игра този Xeon по-добре от i5-цата?

Редактирано от InFirM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB:GB H81M-D3H (F4)

CPU:Xeon 1231V3BOX 

RAM:ADATA 2x4GB 1600 XPG CL9

VGA:AXR9 270X

SSD:Kingston SV300S37A

PSU:Arctic 550R

CASE:NZXT 210

1295 лв без доставките.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никой случай не режи от захранване. Това ти е най-важния компонент. Ако то изгори може буквално всички компоненти да повреди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай на предвид че това дето го гледаш в Мост не са реалните цени. Гледай ги тук - http://most.bg/components

Като цяло излиза много солено та се ориентирай към Скай или Никем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай на предвид че това дето го гледаш в Мост не са реалните цени. Гледай ги тук - http://most.bg/components

Като цяло излиза много солено та се ориентирай към Скай или Никем.

Абсолютно си прав. nikem и sky предлагат по-ниски цени. 

Редактирано от InFirM (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.