Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от много време се чудя дали да не си направя едно пц, принципно си цъкам от лаптопа, но вече ми се иска хем да не си товаря лаптопа хем да си играя както си трябва игрите.

Та по същество, бюджетът е макс 3000-3100 със монитор, от монитори грам не разбирам ... нито от панелите им, знам предимствата на IPS пред TN и обратно но нямам база за сравнение...резолюцията FHD или ако е възможно 2560x1080

Конфигурацията няма да се овърклоква.

Ако има някъква възможност за водно охлаждане ще е хубаво да го има, въпреки, че съм някакси не много позитивно настроен към него, защото все си мисля че рано или късно ще стане някакъв сакатлък и ще ми плуват частите...

Компютърът ще се ползва предимно за игри(филми тук там,но 95-6% само игри..)

Не разбирам много и от компоненти, но от разни ревю-та и клипове във туба-та съм си харесал все пак някой и друг компонент, ако е възможно да се вмъкнат - екстра ако ли не - може и други предложения..

Компонентите които съм си харесал засега са:

Video card: MSI R9 290X Lightning / EVGA GTX 780TI Superclocked with ACX cooler.

Processor: intel i5 4670 / i5 4690

Другите компоненти като ориентир 8гб рам и 1тб хард,записвачка не ми трябва, и по възможност дънната платка да поддържа SLI или съответно Crossfire

На няколко места казах ако е възможно, разбирам че за да се включи по - хубав монитор и водно охлаждане трябва да се жертва от другите компоненти,затова ако е възможно без да се жертва с цена до към 3300-3400 мога да отделя.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да слагаш водно охлаждане при положение, че няма да клокваш процесора.

По добре си остани с боксовото или вземи някое качествено въздушно като на Noctua.

Можеш също да вземеш едно 256GB SSD или 2 х 128GB SSD свързани в RAID0 и така да си съкратиш чакането при зареждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
INTEL CORE i7-4790K, 4.00GHz, 8MB, BOX, LGA1150SAPPHIRE 4096M R9 290X TRI-X OC DDR5 PCI-E 3.0GEIL 2X8GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003ASUS Z97-K, Z97, DDR III 3200(O.C.)/1600/1333 MHz, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1150FRACTAL DESIGN Захранване Tesla R2 800WFRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl, w/o PSULG 23' 23MP65HQ-P, 5ms, 5 000 000:1, 250cd/m2, VGA, HDMI, IPSКрайна цена 2 857,36 лв.Остават достатъчно пари за SSD ако искаш такова. Процесора не го режи на най-евтиния I5 и си вземи I7 на 4GHz да ти е мирна главата следващите години.Спокойно може да смениш 780TI с 780 или 290Х с 290 ако искаш да намалиш сумата. Сложил съм я единствено понеже такива ти бяха изискванията.Ако искаш монитор с по-висока резолюция от 1920х1080 става сложно. Не че не може да се ореже машината за да се дигне резолюцията но това си има цена.Една Noctua на въздух ще е по-ефективна от "водно" но това е в случай че решиш да клокваш та междувременно няма нужда да купуваш нищо. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за мненията, ако може да ми препоръчате и някоя добра фирма която да го сглоби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От там където са линковете предлагат и сглобяване-безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дънна платка която поддържа SLI , понеже маи ще е 780 и за далечното бъдеще евентуално ще взимам още 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е добра идея да мислиш за SLI. След време продай старата и вземи нова. С SLI имаш повече performance на цената на повече heat output, power compsuntion. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква специална причина да искате 21:9  монитор ? Известно ли ви е ,че това е кино формат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би найстина по нататък ще продам старата и ще взимам нова(не мисля че ще се налага блиските 2-3 год...)

А що се отнася до монитора си мислех евентуално просто за някой с по добра резолюция, понеже се бях ориентирал към 780ti или 290x и ще имам достатъчно мощ да си цъкам и на по хубав монитор, но и цената е фактор така че май ще си карам със FHD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тотално погрешно ви е мнението относно монитора и игрите. Вместо да вложите 1000 лева във монитор който е създаден за кино  се насочете към ASUS 24 VG248QE  който е създаден за игра и е 144 херцов . Така ще си гарантирате  висок фреймрейт  със скъпата карта без да ви спъва нормалния 60 херцов монитор. Като ще правите геймърска конфигурация поне да имате и  подходящ монитор .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммда много се чудех и за хубав TN монитор и се бях спрял на BenQ XL2420TE малко ме притесняват цветовете на тия TN монитори, но засега монитора е само на теория, ще ида до някой магазин и ще ги разгледам моделите и тогава ще реша...

Също така доколкото съм чувал захранванията на Corsair са доста добри, та се чудех дали със 750W ще имам проблем или трябва да е повечко??

Засега съм се спрял на нешто от този сорт

Крайна цена 2 687,45 лв.
Редактирано от s7ormborn (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За цветове мислета ако ще обработвате снимки. Като ще пуцате  на разни игри там цветовете са жълто кафяви  и разликата няма да я видите ако не  играете под 75 % наклон .  Ето малко ревюта за размисъл Best Gaming Monitor

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така доколкото съм чувал захранванията на Corsair са доста добри, та се чудех дали със 750W ще имам проблем или трябва да е повечко?  CORSAIR Захранване 750W RM, CP-9020055-EU

Корсар е просто лого-лепенка та ако ще говорим за производители не ги намесвай. Иначе с такава лепенка има от посредствени до качествени.Това което си избрал е на цената на FRACTAL DESIGN Tesla R2 800W така че не е добър избор.Иначе която и от двете "лепенки" да купиш ще свърши работа не се притеснявай. 780 освен по-слаба е и по-икономична от 290Х та може и с доста по-слабо захранване.Ако пък просто ви се харчат пари вземете SEASONIC SS-750KM3.пс. Кутията която си избрал е тотално изхвърляне както и да я гледам. Просто няма смисъл от подобна.Define R4 има всичко необходимо а останалите над 100 лв. ги вкарай в нещо важно вместо в допълнителна ламарина. Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дънна платка: s.1150 ASROCK Fatal1ty H97 Performance 
Процесор: Intel s.1150 Core i7-4790 (8M Cache, up t
Вентилатор: CORSAIR Hydro Series H90 High Perfor - x3 бр.
Памет: 8GB DDR3 1600MHz CORSAIR XMS3 CMX8GX3M1A1600C11
Твърд диск: 1TB (1000GB) SATA 3 (6Gb/s) за настолни компютри Western Digital Caviar Blue
SSD: 256GB SATA 3 (6Gb/s) SSD TOSHIBA HG5d
Видео карта: PALIT nVidia GeForce GTX770 OC
Кутия: Big Tower CORSAIR Graphite Series 730T - 
Захранване: 550W Corsair VS550 CP-9020050-EU 
Оптичен носител: SAMSUNG SE-218CN/RSSS
Звук: LOGITECH IDENTITY HEADPHONES 
Монитор: 21.5'' PHILIPS 223V5LSB2 
Клавиатура: A4Tech KB-28G PS/2 
Мишка: RAZER Lachesis USB 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

INTEL CORE i7-4790K, 4.00GHz, 8MB, BOX, LGA1150SAPPHIRE 4096M R9 290X TRI-X OC DDR5 PCI-E 3.0GEIL 2X8GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003ASUS Z97-K, Z97, DDR III 3200(O.C.)/1600/1333 MHz, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, LGA1150FRACTAL DESIGN Захранване Tesla R2 800WFRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl, w/o PSULG 23' 23MP65HQ-P, 5ms, 5 000 000:1, 250cd/m2, VGA, HDMI, IPSКрайна цена 2 857,36 лв.Остават достатъчно пари за SSD ако искаш такова. Процесора не го режи на най-евтиния I5 и си вземи I7 на 4GHz да ти е мирна главата следващите години.Спокойно може да смениш 780TI с 780 или 290Х с 290 ако искаш да намалиш сумата. Сложил съм я единствено понеже такива ти бяха изискванията.Ако искаш монитор с по-висока резолюция от 1920х1080 става сложно. Не че не може да се ореже машината за да се дигне резолюцията но това си има цена.Една Noctua на въздух ще е по-ефективна от "водно" но това е в случай че решиш да клокваш та междувременно няма нужда да купуваш нищо.

Наруто,Наруто,човек,за да се научи му трябва личен опит и от там да дойде рутината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей така ги виждам аз нещата  щом няма да клокваш

ASUS H97-PLUS /1150
I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150
G.SKILL 2x4 Sniper 1600 1.35V F3-12800CL9D-8GBSR1
Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s
2TB SEAGATE ST2000VX000 64MB
SAPPHIRE TRI-X R9 290 4GB GDDR5 OC
ASUS 24 VG248QE
PSU FORTRON FSP700-50ARN 80+
CM N600 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU

Обща стойност - 2 896.87 лв. с ДДС

И за да ти е пълен кефа и да си заслужава  цената  малко екстри :)

Razer Abyssus Black  Razer Deathadder 2013

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AlkatrazBG 4770 е по-слаб и по-скъп от 4771 които пък е по-скъп от Xeon E3-1241V3.Когато говорим за I7 + видеокарта се гледат само новите 4790 и 4790К останалите нямат смисъл.Но дори когато търсим нещо с вградена графика 4770 си остава безсмислен процесор на тая цена. Очевидно поредната залежала стока.Надявам се че моя коментар не звучи като тоя на Джибрито понеже има за цел даването на информация а не заяждане.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много пари за пц!Аз ако имах тези пари щях да си взимам възможно най-добрия процесор, а видеото щях да взема от нормалните тоест нито слаба нито силна. Дъното също трябва да се избере според това за какво ще се използва конфигурацията.Парите предимно щях да хвърлям в хубаво захранване, SSD, кутия с добро охлаждане и добра периферия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto с какво новия процесор  ще е по адекватен  от 4770 при положение ,че след 1 година  цялата тая  желязно-пластмасова скраб ще струва 1500 лева ? Принципно даването на толкова много пари за геймене е пълна  глупост. Написали са 2 игри колкото да зарибяват хората и да ги карат да купуват извънземен хардуер за тоя дет клати гората. Стига  ходихте като овце след  овен и да вярвате в дядо Мраз ,че кат е ново е супер яко. Разликата е 5%  и 200 лева повече  в цената от старото.  Предложих конфигурация която според мен  е адекватна на игрите. Хората дето са купили тоя 4770 преди 6 месеца  по твойте разсъждения трябва да го метнат в кофата  щото е вече стар или ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много пари за пц!Аз ако имах тези пари щях да си взимам възможно най-добрия процесор, а видеото щях да взема от нормалните тоест нито слаба нито силна. Дъното също трябва да се избере според това за какво ще се използва конфигурацията.Парите предимно щях да хвърлям в хубаво захранване, SSD, кутия с добро охлаждане и добра периферия.

Колега, според мен дискусията е напълно излишна.Не вярвам този потребител да закупи хардуер за 3400 лв.Преди често пускаха теми за конфигурации с нереален бюджет.Имаше какви ли не фантастични изхвърляния,един ни обяснява,че ще плати 10 000 за персонален компютър,друг твърдеше че би платил 12-13 000,трети се хвалеше,че родителите му са заможни и ще си купи най-доброто за 25 000.Дори един хубавец се изказа как всеки момент ще извади 33-34 хиляди за хай-енд конфигурация с цел на бъдещ ъпгрейд и да я ползва на смарт тв с 4К 65 инча.До този ден не съм видял потребител да закупи подобна машина и да предложи снимков материал.Не виждам кой разумен човек ще плати такава сума за компютър,като след две години тази конфигурация ще бъде морално остаряла.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto с какво новия процесор  ще е по адекватен  от 4770 при положение ,че след 1 година  цялата тая  желязно-пластмасова скраб ще струва 1500 лева ? Принципно даването на толкова много пари за геймене е пълна  глупост. Написали са 2 игри колкото да зарибяват хората и да ги карат да купуват извънземен хардуер за тоя дет клати гората. Стига  ходихте като овце след  овен и да вярвате в дядо Мраз ,че кат е ново е супер яко. Разликата е 5%  и 200 лева повече  в цената от старото.  Предложих конфигурация която според мен  е адекватна на игрите. Хората дето са купили тоя 4770 преди 6 месеца  по твойте разсъждения трябва да го метнат в кофата  щото е вече стар или ?

Какво ще кажеш да не се караме? Дал съм линкове виж ги. За разлика от преди сега имаме обновения Xeon така че не е нужно да дава 60 лв. отгоре за същия процесор.Не мога да разбера за какво спориш? Трябва да дадем повече пари за същият процесор с цел морална подкрепа на хората които са пазарували преди 6 месеца ли?В случая обсъждаме днешна покупка и какво е по-оферта а не нечия стара така че нека се придържаме към темата и добрия тон. Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че един нормален човек ще отдели около 1000-2000 лв за гем. конфиг.Друг е въпроса дали автора на темата се гаври и решил, че ще бъде забавно да си поиграе малко на мечти.Аз също се съмнявам в сериозността на темата.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има хора с пари дето купуват апартаменти за по половин милион така че едва ли 3 бона за компютър на детето им е проблем.В тоя ред на мисли колегата ми е с три деца и живее под наем но купи телефон за 600 лв. на големия син които е 4 клас но реве че няма пари за наема.Истината е че има повече подозрителни теми за много по-нормални бюджети ама всичко е по-правилата така че коментарите са излишни.Просто пренебрегвайте темите които не ви харесват щом толкова ви ядосват.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По повод коментарите които гласят, че едва ли ще дам толкова пари за пц и т.н., не съм от хората които биха отнемали от времето на другите само и само защото са скучаели и са решили да се избазикат...парите съм си ги спестил лично и съм решил да си направя пц което близките години да не трябва да бутвам(и да, знам че е малко изхвърляне,но докато не се набуташ,няма да разбереш...).

Живот и здраве, надявам се след 15-20 дена, като сабера парите и ако всичко е ок, ще кача снимки на машината.

Още веднъж благодаря на всички, които са отделили от своето време за да ми помогнат, живи и здрави и продължавайте в същия дух! :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.