Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова конфигурация 1300лв

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си купя нов компютър до края на седмицата.. бюджета е 1300лв + монитор. Нямам части който да използвам с лаптоп съм. Ще се ползва за гейминг LOL BF4 и т.н. Спрял съм се на:  POWERCOLOR 2048M R9 270X TURBO DUO, AXR9 270X 2GBD5-TDHE/OC PCI-E 3.0 

Крайна цена 647,00 лв.
post-352266-0-19943000-1408299680_thumb. ОБЩО 1294.97 
Да попитам дъното има ли pci express 3.0 , защото в описанието в сайта на асус пише само 1х pci e x16. Ако не моля предложете друго!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата не я бърка дали е 1, 2 или 3. Сийгейт не ги знам но предполагам че WD са по-добри откъм характеристики и издръжливост

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата не я бърка дали е 1, 2 или 3. Сийгейт не ги знам но предполагам че WD са по-добри откъм характеристики и издръжливост

Няма ли да изгубя производителност, знам че може да се сложи и на по стар слот. Тук мисля, че е до бройка и не робувам на марки така че ще взема този с повече гаранция.. Като гледам са с еднакви характеристики.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За магазина от който е видекартата от първото предложение на Нико, се мяркат вече слухове, че пробутва употребявани за копаене на биткоин карти като нови. Вярно или невярно, не бих рискувал.

Пък и кутията идва с един вентилатор демек още 20лв за един що годе ставащ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За магазина от който е видекартата от първото предложение на Нико, се мяркат вече слухове, че пробутва употребявани за копаене на биткоин карти като нови. Вярно или невярно, не бих рискувал.

Стига глупости. Няма нищо вярно! 

Пък и кутията идва с един вентилатор демек още 20лв за един що годе ставащ..

Ти да не мислиш, че тия в N300 са много качествени? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига глупости. Няма нищо вярно! 

Ти да не мислиш, че тия в N300 са много качествени? 

Не знам, но изчетох доста теми преди да пусна своя и до скоро бая хвалеше n300/n200!  И ако в предложението ти има видеокарта повечето пъти е от този магазин..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се ползва за гейминг LOL BF4 и т.н.

Доста широк диапазон. Може да минеш и по-евтино, ако БФ4 не ти е приоритет, макар че и тя не е тежка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста широк диапазон. Може да минеш и по-евтино, ако БФ4 не ти е приоритет, макар че и тя не е тежка.

Знам лол мога и на вградено, но са ми приоритет и други игри като CoD, crysis 3, watch dogs и други който до сега не съм имал възможността да играя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За малко над бюджета може да вземеш с 8гб рам.

Вече ако идват много просто ще трябва да минеш с една плочка на първо време!

GIGABYTE GA-B85M-D3H

Intel® CoreTM i5-4440, 3.1GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA WHITE

Toshiba 1TB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3

Asus AMD Radeon R9 270 DC II OC, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

PSU FORTRON RIDER 550 SILVER

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

LED IPS LG 23", Wide, Full HD, DVI, HDMI, 23MP65HQ

Общо 1370лв.

Като видео картата е същата като 270Х, просто е с малко по-ниски честоти ,по-добро захранване и по-добър монитор от предложените до сега!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клока на процесор и видео не е като да си обуеш чорапите . Може и да можеш  да я клокнеш ама тя е вече клокната и  ако я напънеш още малко  може и да замерише на бакелит и да се разплачеш още преди да си се нарадвал на компа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клока на процесор и видео не е като да си обуеш чорапите . Може и да можеш  да я клокнеш ама тя е вече клокната и  ако я напънеш още малко  може и да замерише на бакелит и да се разплачеш още преди да си се нарадвал на компа

Ясно, благодаря ти :) мисля да си остана с това което си харесах още в началото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ако взема Asus AMD Radeon R9 270 DC II OC, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E мога ли да я овърклокна и да стигна 270x?

Без проблем , разликата е 100-тина МХз на ядрото, като сложим и разлика от 30-40лв. и едната година в повече ,това е картата която си заслужава повече!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Асуса от ем*г или Power 270x? Имали смисъл да взимам по-скъпата?и asus ще ми бъдели достатъчна в гейминга? Ако може някой да пусне няколко снимки на тестове, че не намирам..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, Асуса от ем*г или Power 270x? Имали смисъл да взимам по-скъпата?и asus ще ми бъдели достатъчна в гейминга? Ако може някой да пусне няколко снимки на тестове, че не намирам..

Разликата е незначителна със 270Х, разгледай ревюто  и виж колко е минимална разликата!

Това за клока да не те притеснява , спокойно може да я пробваш без да бараш напрежението. 

С малко куци памети е но предполагам без подаване на напрежението ще може да я залепиш на 1050-1100 ядро и 1500 памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

270Х, се предполага че може да се клокне повече от 270 без "Х" :) При това охлажданията са смятани за по-високото TDP и затова би трябвало да са поне малко по-добри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да взема асуса пък със останалите пари някаква wi-fi карта, родителите ми не дават да дупча или да местя модема, а трябва да имам нет все пак :D Някой да предложи някоя карта за около 20-30лв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

270 е абсолютно същата карта като 270X. Разликата им е 2-3 кадъра. 270 спокойно се клоква до честотите (даже над тях) на 270X.

Предложената от play в момента е на много добра цена и може да вземеш нея. Обаче VTX3D Radeon R9 270X Boost Dual е доста по-добра. Ето ти няколко шота:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Достига производителност на GTX760. Въпроса е ако се клокне какво ще стане! Ето ти ревю и бенчмаркове на картата. Може да видиш как се представя.

В повечето игри е равна с GTX760/7950, а в някои даже е по-добра. Няма какво да се плашиш от сайта. Картите им са чисто нови, просто в момента ги пускат на добри цени. И при евентуални проблеми имаш право да върнеш картата в 14 дневен срок без да даваш обяснения. И нямам интереси да предлагам от hl-еshop. Не съм им поставено лице, както някои хора казаха.

Иначе конфига на playalistic е много добър. ENERMAX OSTROG.Q ECA3351B-BT-U3 е по-добър избор от N300.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък да замирише на бакелит,пък и с това заключено напрежение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да взема асуса пък със останалите пари някаква wi-fi карта, родителите ми не дават да дупча или да местя модема, а трябва да имам нет все пак :D Някой да предложи някоя карта за около 20-30лв?

Тази трябва да е добра:http://www.emag.bg/bezzhichen-adapter-edimax-usb-ew-7711uan/pd/E4K83BBBM/С RT3070 чип е. Поддържа Win XP/7/8/8.1/MAC/Linux.

И тази карта на Асус r9 270 можеш да си я клокваш колкото искаш. Стига да има отключени честоти и напрежения до колкото трябва. Би трябвало да я клокнеш поне с + 150MHz без проблеми. Тези карти са супер корави!

А ако ти замирише на бакелит, може да ми се обадиш :))

Плюс това, Асус обикновено слагат по-яки елементи и дават повече гаранция.

Гаранция няма само ако си моднал биоса или си разглобил картата.

Единствено имаше проблем с едни карти на Гигабайт, които явно бяха със заводски проблем. Те миришеха на бакелит, но не заради клока а заради електрически проблем в схемата. До сега никакви карти не са ми горели, каквото и да ги правя.

Или тръгват или не. Като не тръгне, драйвера се ресторва и пак тръгва с върнати настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване