Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Благодаря на всички отзовали на моето запитване..Въпросът ми има ли смисъл да послиля компютъра си.Ето характеристиките..  Дънна Платка:  Hewlett-Packard HP d530 CMT(DK909T)  Процесор:  Intel Pentium 4, 2600 MHz (13 x 200)  Да го оставя ли?  РАМ ПАМЕТ  : 256 MB Samsung DDR SDRAM   256 MB A-Data  DDR SDRAM  Искам да сложа един още 2 Samsung DDR2 256 MB или поне още 1?Ще мога ли?HDD: Maxtor 40 GB SATA IIВидео Карта: Intel® 82865G Graphics Controller  (96 MB) -Ето тази която искам да сложа

gf fx5200 128MB.

Чипсет на дънната платка: Intel Springdale-G i865G

Искам да подсиля компютъра си,за малко по-тежки игри и да гледам филми и подобни по-добре..Защото е много бавен и ме изнервя..Ако има  съм пропуснал някаква информация, ми кажете ще я добавя.. 

Ако имам някой хубави части, ако може ми кажете да ги запазя ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали на моето запитване..Въпросът ми има ли смисъл да послиля компютъра си.Ето характеристиките..  Дънна Платка:  Hewlett-Packard HP d530 CMT(DK909T)  Процесор:  Intel Pentium 4, 2600 MHz (13 x 200)  Да го оставя ли?  РАМ ПАМЕТ  : 256 MB Samsung DDR SDRAM   256 MB A-Data  DDR SDRAM  Искам да сложа един още 2 Samsung DDR2 256 MB или поне още 1?Ще мога ли?HDD: Maxtor 40 GB SATA IIВидео Карта: Intel® 82865G Graphics Controller  (96 MB) -Ето тази която искам да сложа

gf fx5200 128MB.

Искам да подсиля компютъра си,за малко по-тежки игри и да гледам филми и подобни по-добре..Защото е много бавен и ме изнервя..Ако има  съм пропуснал някаква информация, ми кажете ще я добавя.. 

Никакъв смисъл няма да влагаш пари в това чудо, не си струва ъпгрейда. Дай бюджет и съфорумниците ще ти предложат конфигурация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gf fx5200 128MB.

С това видео fx5200 какви по-тежки игри се очаква да играйш ? Имал съм такава видеокарта и беше пълна трагедия :(  Където и да отворя клип,било в Vbox7 било в Youtube,много ми сечеше,мазния спек !!! А за игрите беше още по-зле :mad: Cs 1.6 ми вървеше с максимум 130-140 фпс.Друго почти нищо не ми тръгваше освен Cs 1.6 и Gta San Andreas !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е някаква мания да с ъпгрейдва старо ПЦ, може да се направи нещо сравнително ограничено, поради това че е марково. Ако беше сглобка със стандартни компоненти, щеше да е по-лесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За под 500 кинта :)

ASUS H81M-K /1150 4GB DDR3 1600 A-DATA Intel Pentium G3258 3.2GHz 3MB LGA1150 BOX 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ Обща стойност - 479.93 лв. с ДДС

Този го подари на някой дето няма компютър  да се учи на него, Реалната му цена е около 50 лева  та не си струва да правиш каквото и да било по него. Само браузера ще ти лапне 600 рам . Тия 256 дето мислиш да ги купиш няма да ти помогнат изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение
Ето каква е разликата между DDR и DDR2 как мислиш че ще го напаснеш това чудо? Трябва ти рам памет DDR-400mhz мисля че на слот максимално по 1гб би трябвало да върви. Рам DDR върви по 5-10лв ще си намериш без проблем. 

Процесора може значително да бъде подобрен с Intel core 2 duo p8400 примерно. Подобен процесор ще го намериш за 10-20лв повече не си струва и компютъра ще започне да функционира значително по-добре. 

Като цяло и аз не бих се хванал да модернизирам толкова морално остаряла машина ,но щом държиш на него ,има на къде да се постегне. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Soviet Soldier спи ли ти се бе приятелю ? Я ми кажи как ще сложиш процесор  за сокет 775 на сокет 478 ? Поста ти е за бисерите Публикувано изображение На тебе ясно ли ти е ,че  тоя процесор не потдържа  изобщо тая памет ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да видите тази тема. Защото на този момент, дори таблет може да се справя по-добре от сегашният ви компютър.

Ако харда наистина е SATA2 можете да го запазите, кутията, захранването също. Ако пък вземете офис компютър за 200 лева

вградената видеокарта се равнява точно на GF 5xxx която искахте да вземете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз имам подобна задача по-скоро молба от приятел! Да знаете, когато искате да го обновите трябва да кажете някакъв бюджет, но ако искате просто да го направите сравнително по-бърз ви препоръчвам някой читав процесор от коре 2 дуо серията (8000+) хем са евтини хем са си хубав ъпгрейд. Ако пък искате да смените вече и дъното, то тогава е по-добре да дадете бюджет и да помолите колегите за примерна конфигурация! А тогава единственото нещо останало от предишното ви ПЦ ще бъде кутията!  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сатана, ако сравняваш вграденото видео в процесорният кристал на предложената конфигурация, то отдавна вече тези контролери са надминали дъртата дискретна карта...При това, с мнооого са я надминали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Soviet Soldier спи ли ти се бе приятелю ? Я ми кажи как ще сложиш процесор  за сокет 775 на сокет 478 ? Поста ти е за бисерите Публикувано изображение На тебе ясно ли ти е ,че  тоя процесор не потдържа  изобщо тая памет ?

Ха ха защо смяташ че всички процесори от core 2 duo са сокет 775? Явно ти е лошо нещо ,премери си температурата. Публикувано изображение 

http://ark.intel.com/products/35569/Intel-Core2-Duo-Processor-P8400-3M-Cache-2_26-GHz-1066-MHz-FSB

Я ми кажи какъв сокет пише ,че нещо ми се спи и недовиждам? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия другите се използуват главно в ОЕМ версиите, за запояване в готови маркови конфигурации. Въпроса е, след като не касае никой в темата, защо ни тормозиш с това инфо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха защо смяташ че всички процесори от core 2 duo са сокет 775? Явно ти е лошо нещо ,премери си температурата. Публикувано изображение 

http://ark.intel.com/products/35569/Intel-Core2-Duo-Processor-P8400-3M-Cache-2_26-GHz-1066-MHz-FSB

Я ми кажи какъв сокет пише ,че нещо ми се спи и недовиждам? Публикувано изображение

Я ти ми кажи как ще сложиш мобилен процесор на настолен компютър, като нито сокета го поддържа нито чипсета го поддържа ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я ти ми кажи как ще сложиш мобилен процесор на настолен компютър, като нито сокета го поддържа нито чипсета го поддържа ???

Как да не го поддържа? Нали и дъното и процесора са сокет 478? Така де ,не съм съвсем на "ти" с всичко спрямо процесорите. Обясни ми каква е разликата ,как установи ,че е мобилен? Ще ми е интересно да понауча нещо ново! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да не го поддържа? Нали и дъното и процесора са сокет 478? Така де ,не съм съвсем на "ти" с всичко спрямо процесорите. Обясни ми каква е разликата ,как установи ,че е мобилен? Ще ми е интересно да понауча нещо ново! 

Той процесора и да пасне в сокета не значи, че ще тръгне. 1во трябва самия сокет да го поддържа, 2ро трябва чипсета да го поддържа и 3то трябва биоса да го поддържа. Иначе се познава мобилния 478, по това, че мобилните се пишат Mpga478, а настолните Pga478. Просто няма как да сложиш двуядрен процесор на настолна машина със сокет 478 поради 2 прости причини - биоса поддържа само едноядрени, чипсета също не поддържа двуядрени. Сокет 478 излезе в началото на 2000г. мисля и тогава просто не е имало двуядрени и производителите на дъна няма как да направят поддръжка за такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе майсторе няма C2D  процесор който да работи с DDR1. То бива да си неук  ама пък и да спориш  за нещо очевадно е вече наглост . Хората са ти го написали на 100 места във спецификацията но трябва да седнеш и да прочетеш  а не да пишеш глупости .

478 (not to be confused with the new Socket P that also uses 478-pins)Или в превод 478 (да не се бърка с новия Socket P, който също използва 478-пина)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе майсторе няма C2D  процесор който да работи с DDR1. То бива да си неук  ама пък и да спориш  за нещо очевадно е вече наглост . Хората са ти го написали на 100 места във спецификацията но трябва да седнеш и да прочетеш  а не да пишеш глупости .

478 (not to be confused with the new Socket P that also uses 478-pins)Или в превод 478 (да не се бърка с новия Socket P, който също използва 478-пина)

Не споря ,просто питам майсторе. Единственото ,което оспорих е ,че процесор Intel core 2 duo p8400 е сокет 478 ,а не 775 ,както ти твърдиш. Какво се оплакваш? Не съм прав ли? За другото попитах и ComerciaL ми обясни ,за което му благодаря! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я направо напишете една машина втора употреба за гледане на фул хд филми и евентуално една видео карта която да стане, че повечето конфигурации втора ръка са маркови. По-добре нещо такова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей го, за 200лева се взима машина която може да подкара съвременно видео съдържание и някой игри. За справка един добър мултимедиен(за 3D обаче) плеър почва от 300лева и няма гаранция че ще чете някой формати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Настолните от поколението около което се върти...хм...е спора, щото дискусия не е съвсем с тия ухапвания,  са "Е" и "Q" серии, да не се бъркат с "Р и Т" сериите за мобилни компютри и за...В предишният си коментар имах предвид повечето  al-in-one компютри, в които макар и да са настолни машини, компонентите са най-вече модели за лаптопи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сатана, ако сравняваш вграденото видео в процесорният кристал на предложената конфигурация, то отдавна вече тези контролери са надминали дъртата дискретна карта...При това, с мнооого са я надминали.

За вградените при сокет 775 смятам че са на нивото 5xxx. Нали офис компютрите втора ръка за 200 лева, все са със 775. Поне аз останах със такива впечатления.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За вградените при сокет 775 смятам че са на нивото 5xxx. Нали офис компютрите втора ръка за 200 лева, все са със 775. Поне аз останах със такива впечатления.

Офис компютрите, пък и въобще всички втора ръка ПЦ-та, са толкова колкото си поискат търговците ни на тази техника, или колкото смятат, че ще мине пред рибетата. Пресни впечатления по въпроса, ми достави сестра ми, която наскоро ми беше на гости. Според нея, цените на втора ръка конфигурации, едни и същи модели в Чехия, където е от почти 3 години там са между 20 и 40% по-ниски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване