Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Искам мощен,геймърски компютър,но не разбирам от хардуер.Помогнете!

Препоръчан отговор

Здравейте,нов съм във форума и се извинявам,ако съм нарушил някое правило за ползване,моля да ме извините.

Така,накратко търся съвет за мощен геймърски компютър на който да ми тръгват на макс графика най-новите игри. (Watch Dogs,The Thief,както и предстоящите Dragon Age 3,The Witcher 3,Evolve и др.)

Сега финансите не са ми неограничени обаче и ще се задоволя с нещо до 1800 лв максимум.И въобще ще ми стигнат ли толкова?Това само кутията с частите имам предвид,нали.

Препоръчайте ми части.И знайте,че на тема хардуер съм почти неандерталец и затова моля не ми се смейте,нуждая се от помощ.Парите съм си ги събрал едва,едва и искам нещо наистина хубаво.

Първо искам да ми препоръчате процесор.Някои ми казват,че с 4-ри ядрен I5 на intel ще ми вървят превъзходно.Нужно ли е да прибягвам до I7 

Второ,колко RAM да му сложа,повечето дето съм питал ми казват,че 8 gb са предостатъчни,вие как мислите.

Трето,каква видеокарта ми препоръчвате.Аз съм харесъл ето този модел,какво ще кажете за него - GF GTX 770, 2GB Gigabyte N770OC-2GD, PCI-E 3.0, DDR5, 256bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort

Четвърто,какво захранване ми трябва -Захранване 650W, Corsair VS Series™ VS650, ActivePFC, тих 120mm вентилатор, 3г. гаранция - това добро ли е.

Пето,направо ако някой ми направи примерна конфигурация за около 1800 лв ще съм много благодарен.

Благодаря ви предварително!Поздрави! :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре са те посъветвали. I5 е достатъчен, 770 също, 8 GB RAM също. Ето нещо примерно:

Само качествени компоненти. Естествено може да се отреже от дъно, кутия и захранване, но защо да го правиш при положение, че както пишеш доста време си събирал паричките. Клокърска конфигурация идеална за игри и със сравнително дълъг експлоатационен период(актуална във времето).

Поздрави!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре са те посъветвали. I5 е достатъчен, 770 също, 8 GB RAM също. Ето нещо примерно:

Само качествени компоненти. Естествено може да се отреже от дъно, кутия и захранване, но защо да го правиш при положение, че както пишеш доста време си събирал паричките. Клокърска конфигурация идеална за игри и със сравнително дълъг експлоатационен период(актуална във времето).

Поздрави!

Благодаря ви много за бързия отговор!Ще се възползвам от съветите ви! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

280X е със същата производителност като на 770. В някои игри се представя даже по-добре, а е 100 лв. по-евтина и с тях може да вземеш едно SSD. Кутията може да смениш с N400/ENERMAX OSTROGECA3250-BW. За монитора нищо не си казал. Ако твоя е някой 17/19 инчов за тия пари може да се направи конфигурация с монитор, като пак ще играеш всички игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммммм клокърска конфигурация, защо?!? Авторът, разбираш ли от такива работи и мислиш ли, че ще имаш желание да се научиш? Да знаят и другите към какво да се насочат като предложения.

Няма ли да е по-добре да се отреже малко от дъното и кутията за един i7 или xeon?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи,взех си монитор на LG 23 инча LED FULL HD ISP - малко като нероден Петко,още преди да взема компютър :DА иначе представа си нямам какво означава клокарска конфигурация,ще се радвам някой да обясни :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Означава че ще можете да повишавате честотата на процесора, чрез настройки от БИОС. Това повишава производителността, но води до повече консумация на ток и отделяне на повече топлина. Мисля че вече е много лесно да се клоква, защото в БИОС има готови предварителни настройки за клок и вие само избирате една от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи,взех си монитор на LG 23 инча LED FULL HD ISP - малко като нероден Петко,още преди да взема компютър Публикувано изображение

А иначе представа си нямам какво означава клокарска конфигурация,ще се радвам някой да обясни Публикувано изображение

Възможност за повишаване на честотата на процесора,като се ползва съответния процесор,дъно,охлаждане,а и захранването трябва да е добро.За случая се дават доста пари,а и охлаждането трябва да е висок клас,а не да клекне на 4.2 ГХз ^^^^.В твоя случай,както се изказа 0013,по-добре Xeon с някоя 290/290Х и някое SSD.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Означава че ще можете да повишавате честотата на процесора, чрез настройки от БИОС. Това повишава производителността, но води до повече консумация на ток и отделяне на повече топлина. Мисля че вече е много лесно да се клоква, защото в БИОС има готови предварителни настройки за клок и вие само избирате една от тях.

А как мога да разбера,че една конфигурация е клокърска? (Простете за глупавите въпроси,но наистина не разбирам)Благодаря ви! :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо и от мен

GB H97-HD3 / 1150
XEON E3-1220V3/QUAD/3.1/8M/B0X
2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9
PowerColor PCS+ R9 290 4GB AXR9 290 4GBD5-PPDHE
CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
PSU FORTRON FSP700-50ARN 80+

Обща стойност - 1 790.71 лв. с ДДС

Количка:
http://nikem-bg.net/cart/51774p1r49161p1r50101p1r2067p1r49616p1r46943p1r49249p1rf.html

Ако видеото ти  идва скъпо може да го замениш  със SAPPHIRE R9 290 4G GD5 OC

и за 100-те лева разлика си взимаш  едно SSD KINGSTON SSD SV300S3B7A 60GB  и на него си инсталваш опер. с-ма.

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти ''Z'' дъно - Z87 и Z97 при LGA 1150 и Z68 и Z77 при LGA 1155, задължително с ''К'' процесор накрая. При LGA 1155 има No-K OC, която ти дава възможност да клокнеш процесор без ''К'' със ''Z'' дъно. Някои производители като ASRock измислиха и Non-Z OC. С нея пък е обратното. Имаш възможност за клок с B85 чипсет (неклокърско дъно) с процесор с ''К''накрая. Ако мислиш, че няма да клокваш по-добре заложи на дъно за 140-150 лв+XEON E3-1231V3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една малка тайна от мен.. Сапфирките (Dual-x, Vapor-x, Tri-x)са с келяви вентилатори и не след дълго започват да стават за хвърляне..

Смяната им в сервиз в много бавна.. сменят ги с нови карти направо, а ако нямат- чакат доставка.

Най-яките "вентове" са турбините. Може да са шумни... може да са това или онова.. но са яки и не се развалят, а и вдигат над 5к оборота. Плюс това, охлаждат ефективно, като винаги изкарват топлия въздух извън кутията. Загряват повече само заради келявия радиатор вътре.. много е малък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване