Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за избор на външен HDD

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Искам професионална помощ, благодаря ви предварително ще почерпим. Искам да си взема външен HDD не съм си вземал никога, лаптопа ми разполага с 640гб и ми са малко и искам да разширя, пространството. Спрял съм се на този, търся 500гб външен HDD. Този как ви се струва, защото не съм запознат много с тях. http://www.technopolis.bg/b2c/details/526215/P11020901/Hard-disk-WESTERN-DIGITAL-HDD-WDBPCK5000ABK-/WDBUZG5000A

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,добре е. Погледни и ADATA 1000GB Ext. 2.5" SATA, USB 3.0 HD710 за 125,21 лв.Поздрави и лек и успешен ден!p.s.- грешен раздел...- линка не е по правилата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,добре е. Погледни и ADATA 1000GB Ext. 2.5" SATA, USB 3.0 HD710 за 125,21 лв.Поздрави и лек и успешен ден!p.s.- грешен раздел...- линка не е по правилата...

Благодаря този адата с 5 лева по скъп е за тези 5 лева вземам двойно. Ще видя и него. Ще премахна линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря този адата с 5 лева по скъп е за тези 5 лева вземам двойно. Ще видя и него. Ще премахна линка.

Не го премахвай, редактирай го да е със тагване.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря има и тук страхотен избор. Ще споделя кой съм закупил. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не си закупите направо един вътрешен 1-1,5ТБ и да го сложите в лаптопа? Ползването на външен хард си е рисково начинание - лесно падат. А и с поставянето на голям вътрешен диск, ще отпадне нуждата от носенето на друг диск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

външен хард си е рисково начинание - лесно падат.

https://www.youtube.com/watch?v=SSAk8CrHcrgМоят си го подхвърлям като все, че е Nokia 3310.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има изключения. Става дума за масово продаваните външни дискове. За много от тях първото им падане е последното им в живота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има изключения. Става дума за масово продаваните външни дискове. За много от тях първото им падане е последното им в живота.

Да, но при падане на лаптоп загубата (от към пари) е много по-голяма. А и това се случва. АКо се подхожда толкова негативно по-добре да не си купуваме нищо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят си го подхвърлям като все, че е Nokia 3310.

Хубаво правиш... Надявам се, че нямаш нещо по-ценно от сериали на него... Това, че не му става видимо нищо като пада, не значи, че животът му не се скъсява скорострелно и не приближава с още малко момента, в който ще го вържеш към компа и ОС-а ще се оплаче че не може да чете...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво правиш... Надявам се, че нямаш нещо по-ценно от сериали на него... Това, че не му става видимо нищо като пада, не значи, че животът му не се скъсява скорострелно и не приближава с още малко момента, в който ще го вържеш към компа и ОС-а ще се оплаче че не може да чете...

Всичките ми снимки Публикувано изображениеПубликувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно Seagate-че 500 GB, ако ви кажа какво не е преживяло. Колко пъти съм го отварял за да го вържа към дъното на машината, и пак съм го сглобявал. Издръжливи са, стига да не се повреди нещо при падане, или разглобяване както в моя случай. Не го правете в домашни условия, че не се знае какво може да стане. Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичките ми снимки Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение К'воооо??? Публикувано изображение Моите са копирани на 2 външни харда (единия го държа извън къщи) + NAS с RAID5...

Аз имам едно Seagate-че 500 GB, ако ви кажа какво не е преживяло. Колко пъти съм го отварял за да го вържа към дъното на машината, и пак съм го сглобявал. Издръжливи са, стига да не се повреди нещо при падане, или разглобяване както в моя случай. Не го правете в домашни условия, че не се знае какво може да стане. Публикувано изображение

Не го правете изобщо за хард диск, който се ползва. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение К'воооо??? Публикувано изображение Моите са копирани на 2 външни харда (единия го държа извън къщи) + NAS с RAID5...

Мойте са на компютър, лаптоп и външен хард. За NAS със Raid съм си мислил, ама финансово няма го бъде сега...

Иначе аз превъртях брояча, демек 12 000 поне са ми снимките с DSLR-а и от преди това, де що имам към 30-40 албума и там към 20 000 снимки може и да се вържат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го правете изобщо за хард диск, който се ползва. Публикувано изображение

Знам, не трябва... :D

Мойте са на компютър, лаптоп и външен хард. За NAS със Raid съм си мислил, ама финансово няма го бъде сега...

Иначе аз превъртях брояча, демек 12 000 поне са ми снимките с DSLR-а и от преди това, де що имам към 30-40 албума и там към 20 000 снимки може и да се вържат...

Оле ужас и рискуваш толкова много материал... Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, но при падане на лаптоп загубата (от към пари) е много по-голяма. А и това се случва. АКо се подхожда толкова негативно по-добре да не си купуваме нищо :)

Капитане, имах предвид, че е по-рисков стандартният външен твърд диск. Съгласно един от законите на Мърфи "ако едно нещо може да се счупи, то рано или късно се чупи". Въпросът е да се вземат мерки. А външните дискове най-често страдат от случайно "бутване" от масата на пода. И почти винаги падат на ръб(връх). А повечето нямат сериозна антишок защита. Нещо, което не се случва толкова често на лаптопите. Не, че е нвъзможно....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз помислих че са само на хардчето. Хвърляй тогава :P

А за NAS-а - да соленко е. Моя е комп купен за NAS, не специален NAS де. Ама то цената основно идва от дисковете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Капитане, имах предвид, че е по-рисков стандартният външен твърд диск. Съгласно един от законите на Мърфи "ако едно нещо може да се счупи, то рано или късно се чупи". Въпросът е да се вземат мерки. А външните дискове най-често страдат от случайно "бутване" от масата на пода. И почти винаги падат на ръб(връх). А повечето нямат сериозна антишок защита.

Бе не знам, теорията на вероятностите е интересно нещо, До сега съм имал 4 външни диска и никога никой не е падал :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе не знам, теорията на вероятностите е интересно нещо, До сега съм имал 4 външни диска и никога никой не е падал Публикувано изображение

Това значи, че приближава момента в който и четирите ще паднат едновременно Публикувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всяко правило си има изключения. И те са за да потвърдят правилото. А и си е и до навици за работа с техниката, нали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важни неща никога не се държат само на флашки и външни дискове, това мисля че е достатъчно правило без изключение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това значи, че приближава момента в който и четирите ще паднат едновременно Публикувано изображение

Тц, според теорията на вероятностите ако една монета е паднала 10 пъти ези, вероятността 11-тия път да падне ези е отново 50% :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз помислих че са само на хардчето. Хвърляй тогава Публикувано изображение

А за NAS-а - да соленко е. Моя е комп купен за NAS, не специален NAS де. Ама то цената основно идва от дисковете.

Ама си със софтуерен RAID тогава? Или си си взел контролер?

Аз имам TP-Link 1043 (ако неме лъже паметта) и искам един NAS на някой от свободните портовеи шерване през мрежата. Връзката ще е гигабитова, та няма да влачи кой знае колко.

Иначе и един WD My Book би ми свършил рабнота де, ама няма да има благинките на RAID.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тц, според теорията на вероятностите ако една монета е паднала 10 пъти ези, вероятността 11-тия път да падне ези е отново 50% Публикувано изображение

Тц, грешно представяне. Вероятността да се падне ези веднъж, е по-голяма на 11 хвърляния отколкото на 10. Тоест:

Ти казваш аз имам 4 диска и те не са падали досега. Аналогията:

Капитан Немо хвърля от няколко години зарове, и не му се е падал чифт. Моето твърдение: ако Капитан Немо продължи да хвърля зарове, моментът, в който ще му се падне чифт приближава с всяко хвърляне.

Ама си със софтуерен RAID тогава? Или си си взел контролер?

Ти да не мислиш че NAS-овете дет ги продават(под 1000лв) са с хардуерен RAID? - идеалист. Публикувано изображение

Мислих за контролер и отсъдих против. "Ползи" < "Недостатъци", особено за домашна употреба.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване