Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Смяна на хард диск

Препоръчан отговор

ЗдравейтеХард диска на настолния компютър се прецака ,взех си нов свързах го но като включа компютъра нищо не излиза на монитора харда е с ide трябва ли да правя още нещо какъв може да е проблема ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери като си го сменил да не си откачил някой кабел. Поради каква причина си сменил хард диска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички кабели са както бяха, смених харда защото преди време в сервиза казаха ,че си заминава и наскоро започна много бавно да се включва,да отваря папки и една сутрин като го включих стигаше само до надписите на дъното и нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеХард диска на настолния компютър се прецака ,взех си нов свързах го но като включа компютъра нищо не излиза на монитора харда е с ide трябва ли да правя още нещо какъв може да е проблема ?

А инсталира ли операционна система?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откъде намери тоя хард нов ? и какво трябва да излезе на екрана , нали трябва да му се инсталира ОС .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От магазин за компютри, но как да инсталирам като на монитора ми излиза че няма сигнал

Ами как да има сигнал,като си му сложил един празен диск?Инсталирай първо ОС,задаваш първо бутващо устройство в БИОС оптичното устройство или USB,слагаш съответната подходяща медия,съдържаща ползваната от теб ОС и инсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега , на човека се оказа че не му пали щайгата - но трудно се комуникира с него - теглим му думите с ченгел  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да вляза в биос веднъж ми излезе да натисна дел за да вляза и повече нищо не ми се показа само черен екран на дъното има 5 диода които преди изгасваха чувах едно писукане и кошника тръгваше сега мига постоянно само един диод

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да вляза в биос веднъж ми излезе да натисна дел за да вляза и повече нищо не ми се показа само черен екранна дъното има 5 диода които преди изгасваха чувах едно писукане и кошника тръгваше сега мига постоянно само един диод

Махни батерията на BIOS-a за 10-тина минути и после пробвай да го пуснеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери си всичките кабели. Има вероятност като си слагал хард диска да си откачил нещо. Ако трябва притисни всичко отново. Също провери ако си с 2 карти да не си сложиш монитора на вградената. И на мен ми се е случвало понякога като се отплесна. Ресетни и биос. Понякога и това оправя нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

успях да вляза в биоса изгключих го за да мога да закача и записвачката включих и отново този проблем ,

Най-вероятно е мръсен и има лош контакт я на рамта, я на видеото..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мисля ,че открих проблема процесора няма хубав контакт когато го натисна пц-то включва , как да го оправя

Няма ли охлаждане че успяваш да го натиснеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване