Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвместимост на рам за лаптоп.

Препоръчан отговор

Здравейте имам лаптоп lenovo b5400. С 4гб рам. Ще правя ъпгрейд и марката на рамта ми е ramaxel 4gb 1600MHz. Потърсих същата като тази и намерих - http://olx.bg/prodavam-ddr3-sodimm-ramaxel-4gb-1rx8-pc3-12800s-11-11-rmt3170eb68e9w-1600-i54375004. Дефакто сега като взема тази с моята ще станат кит. Правя ъпгрейда с цел да получа dual channel и повече памет за вграденото видео intel hd4600. В сайта на производителя пише че лаптопа ми може да поддържа да 16gb рам. Та въпроса ми е дали ще се получи някакво разминаване като я сложа да не тръгне или е малко вероятно и дали ще усетя разликата като я сложа. Благодаря предварително!!!  :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много бързаш! Ако не тръгне, това ще е защото от продавалника пак са пуснали негодник продаващ прецакани компоненти, или с фалшиви оферти. Ако с плочката всичко е наред, не би трябвало да има проблеми.

П.П. Обявата е описана като изтекла. Да не би защото си я закупил вече? Ей, ако е така и си се юрнал с главата напред първо да купуваш без да си уверен и после да питаш и да се каеш, ако не стане. Нямам думи :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много бързаш! Ако не тръгне, това ще е защото от продавалника пак са пуснали негодник продаващ прецакани компоненти, или с фалшиви оферти. Ако с плочката всичко е наред, не би трябвало да има проблеми.

П.П. Обявата е описана като изтекла. Да не би защото си я закупил вече? Ей, ако е така и си се юрнал с главата напред първо да купуваш без да си уверен и после да питаш и да се каеш, ако не стане. Нямам думи :D

То такава РАМ може лесно да се тества. Ако лаптопа е с теб става за 5 мин. Май си прав с изтеклата обява,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То такава РАМ може лесно да се тества. Ако лаптопа е с теб става за 5 мин. Май си прав с изтеклата обява,

Изтекла е, защото офертата е продадена на 18-ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искай да ти я пратят с опция "Отвори, преди да платиш." чакаш с отворен лаптоп(капачето за достъп до паметта свалено) и като дойде, бодваш и ако не запали - връщаш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да аз я поръчах и затова е изтекла и офертата аз я предложих. Човека ми я пусна с преглед и тест. Лаптопа ще бъде с мен и предварително ще му махна капака отдоло и като пристигне утре и ще я поставя във втория слот и от там нататък се надявам да тръгне. Но накрая има ли такава програма с която да проверя дали рамта е изправна и дали не е пълна с грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес получих рам паметта, сложих я на лаптопа и той тръгна успешно. Преди windows 7 с 4гб рам оценяваше с оценка 5,9 а сега я оценява на 7,4. Но като я сложих мисля че лаптопа ми е малко по топъл. Не знам може и така да ми се струва. Дали още не е свикнал или...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да аз имам h/w monitor и с нея си ги гледам. Когато съм в интернет температурата ми е 48,49,50 градуса. Но преди ми се стори че беше по хладен. А belivakov ми беше казал за memtest 86 за тестване на рамта. Прочетох малко за програмата но видях че не се инсталира от операционната система. А от boot менюто. Някой може ли да ми обясни как става точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега само от гледане на клипове в youtube на 1080p ми дигна 59 градуса плюс това че имам и подложка. Може ли да ми кажете дали рамта е повлияела на температурите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно е. Но все пак температурите не са твърде високи, като за активно използуван лаптоп, в летните жеги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сложиш паметта, оптимизирал ли си размера на виртуалната памет, т.е. да не е управлявана от Windows, а с ръчно зададени стойности? Ако е така, бутни й размера да е съобразен с новия размер RAM.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

belivakov нямам си и идея какво каза. Просто сложих рамта, стартирах лаптопа и това е всичко, може ли да ми обясниш на лично съобщение какво трябва да направя точно. :ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

belivakov нямам си и идея какво каза. Просто сложих рамта, стартирах лаптопа и това е всичко, може ли да ми обясниш на лично съобщение какво трябва да направя точно. :ohmy:

С десен бутон върху My Computer, oт там на Properties и след това на Advanced System Settings(което се намира в ляво на излезлия прозорец).Всичко останало е маркирано с жълто на скрийншота:

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи всичко трябва да направя както е на картинката ли. Ок ще го направя но преди това да  ти кажа какво ми пише сега. 

minimum allowed: 16mb

Reccomendet: 11700mb

Currently allocated: 7800mb

Да го направя ли или това е нормално?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване