Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ALS Ice bucket challenge - нека подкрепим инициативата

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,аз приех и изпълних предизвикателството:https://www.youtube.com/watch?v=4RoBXiA7ZUE&feature=youtu.be*Знам, че звука почти го няма, но се оказа, че има проблем с техниката... Съжалявам! Но не това е важното!В последните дни изчетох много неща "За" и "Против" инициативата, че била глупава. Факта е, че тя си остава неразбрана! Хората не знаят какво стои зад това, нито защо хората го правят. Малко информация и яснота искам да дам: Ice Bucket Challenge.В резюме:- Това е болест, която е с висока смъртност. Малцината оживели се превръщат в затворници на собственото си неподвижно тяло, но оставайки с бистър ум и разбиране за обкръжението... Това е нещо просто ужасно! Повече за болестта може да намерите ТУК на български език.- Много хора казват "с какво помагаме, когато си сипем кофа вода на главата". Ами не, не е това идеята, това е "маркетинг трик", да се разпространи. А идеята е, че всеки направил го това, трябва да дари 5 долара на ALS асоциацията (фондацията), която се бори да намери лек.Много хора не го разбират, няма лошо. Но никой не може да отрече, че кампанията е успешна. Към миналата година са събрани "едва" около 2 милиона долара. От начлаото на предизвикателството към днес 24.08.2014 събраните средства са $70.2 Million. Аз дарявам от време на време. Последно дарих за Мизия, преди това за Варна и Добрич. Нали в подобна кампания трябва нещо да те трогне или да те заинтересува или поне да те накара да си дадеш парите.Когато започна това предизвикателство аз не знаех за съществуването на тази болест, нито какво представлява. Клипчетата ме накара да прочета в интернет за какво иде реч. Не е единствената, няма и да е, кампания или болест или както искате го наречете, коевто да заслужава внимание.Но пък е забавен начин по който да дадеш пари, а и да предизвикаш интерес и да "образоваш" свои приятели.Единият отговор на моето предизвикателство се пренесе в друг форум: линк към темата там, тук никого не съм предизвикал, но знам за поне още 1 човек, който го е направил. Той, ако иска, ще сподели.Ако желаете - включете се в тази инициатива:Страница на асоциацията: http://www.alsa.org/Линк за дарения: https://secure2.convio.net/alsa/site/Donation2;jsessionid=6FA33B93733EEE4DD82E1A7ECD37F4FC.app295b?df_id=27420&27420.donation=form1Клипчето на Гришата:https://www.youtube.com/watch?v=9bUoDQP4gEYПоздрави на всички и лека вечер ви пожелавам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, на кой му е хрумнало, че като се заливате с ледена вода подпомагате каузата.....хъх ... май просто е поредната глупост като Gangnam style и Harlem shake.

Това е еквивалента на харесването и споделянето на постове в знак на подкрепа в дивия Facebook.

Редактирано от loc_dogy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, на кой му е хрумнало, че като се заливате с ледена вода подпомагате каузата.....хъх ... май просто е поредната глупост като Gangnam style и Harlem shake.Това е еквивалента на харесването и споделянето на постове в знак на подкрепа в дивия Facebook.

Знаеш ли как помага на каузата?Отиди при трима приятели и им кажи: дарете 5 долара за тази ужасна болест. Колко ще го направят?Сега помисли, заливаш се с кофа студена вода и предизвикваш 3-ма приятели и има кажи "ама трябва дадете 5 долара за каузата". Колко от тях ще го направят.Да не говорим, че колко звезди, които сред младежта (не, че съм толкова стар пък аз) те са еквивалент за подражание...Ето с какво помага, прави го масово, прави го разпознаваемо и те подтиква да дариш. Този приятел, когото предизвиках и днес изпълни предизвикателството, ми звънна, защото не може да се оправи със системата за дарения и питаше как да си дари парите. Е, насочих го, защото когато аз тръгнах да дарявам, аз имах същите проблеми.С две думи - не е простото заливане, заливането прави кампанията масова. В днешно време рекламата е всичко. А и тази кампания ме накара да прочета и да разбера що за болест е това АLS.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Залейте се с лайна, а не с вода

Публикувано изображение

Всичко беше що-годе наред преди никому неизвестните българи да започнат да се заливат с тая тъпа кофа студена вода. Чули-недочули и ние барабар Петко с мъжете, макар че мъжете изобщо не подозират за жалкото и безпредметно съществуване на Петко, както и за тъпанарските му лайнени опити да влезе в хрониките на световните медии и да мине 100 лайка във Фейсбук.

Йебем ти и лайковете, Петко. Йебем ти и селските напъни да бъдеш интересен.

Докато в Африка хората продължават да наричат водата “злато”, а баба ти се чуди как да плати сметката, щото е поливала пипера тоя месец, селяни, граждани, безработни, шофьори, фадромисти, футболисти, пикочи, белотаджии и най-обикновена малолетна сган от България се кефят, заливайки се с вода пред обективите на лизинговите си смартфони. После видеото задължително се качва във Фейсбук, където се трупат харесвания. Парадоксалното е, че нито един от тия нашенци, дето се заливат така ефектно, не дарява за първоначалната идея на Ледената кофа. Повече от половината пък изобщо през живота си не са се занимавали с дарителство. 25% пък са неграмотни и не знаят какво точно означава “дарителска сметка”, “дарител”, “асоциация”, “пиар”.

Казваме го в две изречения:

Цялата работа се прави, за да се дарят пари на едни американци – Асоциацията за борба с амиотрофичната латерална склероза. Който е предизвикан, трябва да дари колкото му душа иска. Който откаже предизвикателството, трябва да дари 100 долара.

За 15 дни Асоциацията за борба с АЛС е събрала 5,5 млн. долара. Не левове. До-ла-ра. От сърце пожелаваме успех на тяхната кауза, но обръщаме внимание на всички ритнитопковци, брусове и копърки, че в България също има дарителски каузи, които ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да бъдат подкрепени.

Глождят ни няколко въпроса…

Колко от тези българи, дето се заливат, могат да прочетат “Асоциацията за борба с амиотрофичната латерална склероза” без грешка и да го повторят без да гледат монитора?

Колко от тези българи, дето се заливат, знаят банковата сметка на тази Асоциация?

Колко от тези българи, дето се заливат, изобщо ги интересува поне малко каузата на Асоциацията?

Колко от тези българи, дето се заливат, го правят с наистина студена вода?

Бас държим, че ще хванем бройката на тези хора на двете си ръце и ще имаме свободни пръсти. А това е най-жалкото. Има хиляди български каузи, които си струват и шоуто, и времето, и средствата. Отвори сайта на DMS - http://www.dmsbg.com/ и подкрепи произволна кауза, ако си решил да ставаш добър, брато. За хора като Джордж Буш, Жозе Моуриньо и Бил Гейтс е важно да се залеят, защото за тях това е пиар. От най-евтиния в нашите очи, защото ако поне един от редакторите на нашия сайт се казва Бил Гейтс, то със сигурност няма да му трябват кампании, за да дари пари от богатството си.

Естествено, имаме и няколко предложения за каузи, които могат да бъдат подхванати от българските участници в Ледената кофа.

Какви други каузи в подобен стил могат да бъдат направени виж тук

http://brato.bg/23105-%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D1%81-%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0-%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%81-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че сме смотани да го правим тука, отгоре на всичкото много от българите го правят за да съберат повече лайкове във фейсбук, заради ниската си самооценка, повече гледания в youtube, пак заради това и заради сеира. Аз заливам, ама не себе си, ами сайта на dms със смс-и. И вие го направете. Ама нали никой няма да разбере колко сте добър щедър, та е е по-лесно да се залееш с кофа вода пред френдовете в социалната мрежа, отколкото да се обадиш или да пратиш смс на дарителските кампании в България. 

Като ви кажат дарете на еди кой си от България - всички казвате, че са мошеници, ми вие с тея кофи,к'ви сте? Да не сте по-различни!

Ядосвам се, че всичко е псевдо в България! Умирам от яд! 

Опомнете се!

П.С - и да не се обиждате,не слагам всички под един знаменател. Просто изказвам личните си наблюдения! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То това в България не е инициатива за подкрепа на някоя болест , просто всичките почнаха да се ''предизвикват'' и с една дума че не могат да се залеят с една кофа студена вода и нека да се смеем на този който не може , с една дума за забавление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега QuickJo. Много добре знаеш поради каква причина българина като види банкова сметка или зов за помощ да се дарят пари се отдръпва поради големите измами, които стават в момента. Това не означава, че българина е скъперник или че не му пука. Вярно има и такива субекти, но то тях ги има в цял свят. Даже във форума преди няколко дена имаше тема отново за някаква голяма измама за дарителство. Не мога да я намеря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

FB ми напомни за този ден отпреди 2 години,

Е, инициативата успя. Събраха се над 100 милиона долара дарения, намери се пробив в борбата с болестта.

Явно имаше полза от тази кампания. Аз, като дарил своите 5 долара, заливайки се с кофа вода, се чувствам поне малко съпричастен към успехите на кампанията...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване